کد خبر: ۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
باشگاه پرسپولیس با یک مهاجم ازبکستانی به توافق نهایی رسیده و این بازیکن قرار است، امشب (جمعه) برای انجام تست‌های پزشکی و در ادامه عقد قرارداد وارد تهران شود

تیم فوتبال پرسپولیس که با مشکل کمبود بازیکن در خط حمله مواجه است، قصد دارد با حضور یک بازیکن ازبکستانی به نام شرزود تمیروف این ضعف خود را برطرف کند.

با مصدومیت عیسی آل کثیر، پرسپولیس حامد پاکدل را در خط حمله به کار گرفته و او به همراه مهدی عبدی مهاجمان تیم پرسپولیس در هفته‌های اخیر بوده است؛ با این حال یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس همواره بر نیاز جذب مهاجم جدید و خارجی تاکید کرده است.

توافق پرسپولیس با یک مهاجم ازبکستانی

پرسپولیس در روزهای گذشته سراغ بازیکنان خارجی رفت و حتی قرار بود یک مهاجم پرتغالی برای حضور در تمرینات سرخپوشان به تهران بیاید که این موضوع منتفی شد.

در تازه‌ترین تصمیم باشگاه پرسپولیس، یک مهاجم ازبکستانی مدنظر کادر فنی قرار گرفته است. گل محمدی هم جذب این بازیکن را مشروط به حضور در تمرینات و تایید فنی و  پزشکی کرده است.

آنها اکنون با یک مهاجم ازبکستانی به نام شرزود تمیروف به توافق نهایی دست یافته‌اند و قرار است این بازیکن ٢٣ ساله که سابقه حضور در لیگ قهرمانان و همراهی پاختاکور‌ ازبکستان را نیز در کارنامه دارد، با حضور در تهران پای میز مذاکره نهایی با این باشگاه نشسته و قراردادش را به امضا برساند.

بازیکن ١٨٠ سانتی‌متری مدنظر پرسپولیسی‌ها از خصوصیت تکنیکی قابل توجهی برخوردار است و توانایی بازی در پست وینگر چپ را نیز داراست.

در شرایطی که در پنجره زمستانی استقلال موفق به جذب آمانوف از لیگ ازبکستان شده بود و از این هافبک خلاق در ترکیب خود سود برده، باید دید سرخ‌ها نیز در نهایت با مهاجم ازبکستانی مدنظر خود به توافق نهایی دست خواهند یافت یا خیر.

آشنایی با بازیکن مدنظر پرسپولیس؛ شرزود تمیروف

تمیروف متولد ۲۷ اکتبر ۱۹۹۸، ۲۳ ساله و راست پا است که پست تخصصی اش وینگر چپ است اما قابلیت بازی در پست های وینگر راست، هافبک تهاجمی و مهاجم نوک را دارد.

۴۹ بازی در سوپرلیگ ازبکستان (۱۰ گل و ۴ پاس گل)، ۶ بازی در جام حذفی ازبکستان(۲ گل)، ۳ بازی در لیگ قهرمانان آسیا و یک بازی در سوپرجام ازبکستان در کارنامه این بازیکن دیده می شود.

پاختاکور (۲۶ بازی- ۸ گل) مشعل مبارک (۲۵ بازی- ۳گل و ۴ پاس گل) و نسف قارشی (۸ بازی- یک گل) تیم هایی هستند که تمیروف در آن ها بازی کرده است.

نکته قابل توجه آن است که این بازیکن ازبک در پست مهاجم نوک عملکرد قابل قبولی داشته که می تواند تا حدودی دغدغه های موجود در خط حمله را مرتفع سازد. او در ۱۸ بازی که در این پست به میدان رفته ۹ گل زده؛ یعنی میانگین هر ۲ بازی، یک گل.

تمیروف همچنین یک بازی ملی در کارنامه دارد؛ آخرین بازی تیم ملی ازبکستان حدود یک ماه قبل در دبی با سودان جنوبی برگزار شده که شرزود در این دیدار روی نیمکت ذخیره های ازبک ها حضور داشت و دقایقی فرصت حضور در زمین را پیدا کرد. آمانوف، بازیکن تیم استقلال نیز در همین بازی همراه با تمیروف، نیمکت نشین بود اما فرصت بازی به او داده نشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار