کد خبر: ۴۷۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
رهبر انقلاب با ابراز گلایه از برخی تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی گفته بودند: با وجود حمایت‌هایی که از این تولیدکنندگان شد، گفته می‌شود برخی محصولات آن‌ها تا دو برابر افزایش قیمت داشته که نباید این گونه باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از تابناک؛ بیستمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری، سخنگوی دولت، شهردار تهران و سایر مسئولین دستگاه‌های عضو برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه با اشاره به کنترل آشفتگی‌های اولیه در بازار، از همه اعضا خواست تا با تمهیدات مناسب و افزایش نظارت ها، ایجاد ثبات در قیمت و بازار کالا‌های اساسی را دنبال کنند. معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت، مخصوصا در روز‌های پایانی سال افزود: همه کسانی که در این زمینه همکاری مناسبی دارند، تشویق شده و با متخلفین در هر صنعتی به شدت برخورد شود. به نقل از ایسنا؛ در این جلسه در خصوص وضعیت قیمت‌ها در صنعت لوازم خانگی گزارش مبسوطی ارائه شد. بر اساس این گزارش و با توجه به توقف افزایش قیمت ها، ایجاد شفافیت در سامانه جامع تجارت، ثبت دقیق فاکتور فروش، درج قیمت تولید کننده، کاهش قیمت تمام شده از طریق ساخت مواد داخل و کاهش تعرفه واردات قطعات و تلاش برای افزایش تیراژ تولید و ایجاد تنوع در محصول از جمله راهکار‌های کاهش قیمت در این صنعت و بازار عنوان و مقرر شد در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

 

هشدار مخبر: واردات لوازم خانگی آزاد می شودلازم به ذکر است براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار، مقرر شد چنانچه تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی قیمت‌های خود را در بازار واقعی نکنند، برنامه ریزی لازم برای آزادسازی واردات متناسب با نیاز مردم انجام شود.

بنا بر این گزارش، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت نیز ساعتی قبل در توئیتر با هشتگ تغییر به نفع مردم نوشت: «صدور مجوز واردات لوازم خانگی در صورت عدم همکاری تولیدکنندگان داخلی در جهت واقعی کردن قیمت‌ها» و «امحاء کالا‌های قاچاق و غیرقانونی»، ‏دو تصمیم مهم امروز در حوزه تنظیم بازار و گمرک.» گلایه رهبری از برخی تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی

در حالی تصمیم امروز ستاد تنظیم بازار، مبنی بر شرط آزادسازی واردات لوازم خانگی در صورت عدم واقعی کردن قیمت‌ها گرفته شد که پیشتر رهبر انقلاب (دهم بهمن ماه امسال) در دیدار جمعی از تولیدکنندگان و فعالان صنعتی، کارآفرینان و فعالان اقتصادی خاطرنشان کردند: اگر با وجود فضای حمایتی از تولید داخل، به جای ارتقای کیفیت، قیمت‌ها افزایش یابد، مساله بدی است، زیرا نتیجه همه حمایت‌های دولتی، بانکی و جلوگیری از رقابت‌های خارجی، عملاً منجر به بالا رفتن قیمت شده است. ایشان با ابراز گلایه از برخی تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی گفتند: با وجود حمایت‌هایی که از این تولیدکنندگان شد، گفته می‌شود برخی محصولات آن‌ها تا دو برابر افزایش قیمت داشته که نباید این گونه باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار