کد خبر: ۴۴۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۸

نصرالله: امروز سرنوشت تمام ملت‌ها و مقاومت در منطقه به ایران وابسته است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت رئیس‌جمهور و همراهان گفت: امروز سرنوشت تمام ملت‌ها و مقاومت در منطقه به سرنوشت ایران وابسته است.

مخاطب ۲۴- «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان با ارسال پیام تصویری در مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت رئیس‌جمهور و همراهان، گفت: به مناسبت چهلم روز حادثه بزرگ و دردناکی که در آن جناب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان گرامی و بزرگوار ایشان به شهادت رسیدند، از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با شما صحبت می‌کنم.
وی افزود: بار دیگر از طرف خودم و به نیابت از مقاومت و ملت لبنان و همچنین همه جنبش‌های محور مقاومت، همبستگی همدردی و تسلیت خود را به محضر جناب رهبر معظم انقلاب دام شاه الشریف و مراجع گران‌قدر در ایران و خارج از ایران و حوزه‌های علمیه و مسئولان محترم جمهوری اسلامی و یکایک ملت عزیز ایران و به‌ویژه خانواده‌های گرامی و شریف، پدران، مادران، همسران، دختران، بستگان و دوستان آن‌ها عرض می‌کنم.
نصرالله تأکید کرد: به مناسبت چهلم روز حادثه بزرگ و دردناکی که در آن جناب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان گرامی و بزرگوار ایشان به شهادت رسیدند، از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با شما صحبت می‌کنم.
وی افزود: بار دیگر از طرف خودم و به نیابت از مقاومت و ملت لبنان و همچنین همه جنبش‌های محور مقاومت، همبستگی همدردی و تسلیت خود را به محضر جناب رهبر معظم انقلاب دام شاه الشریف و مراجع گران‌قدر در ایران و خارج از ایران و حوزه‌های علمیه و مسئولان محترم جمهوری اسلامی و یکایک ملت عزیز ایران و به‌ویژه خانواده‌های گرامی و شریف پدران مادران همسران سران دختران بستگان و دوستان آن‌ها عرض می‌کنم. ما آن‌گونه که در همان روز‌های حادثه اعلام کردیم واقعاً از همان لحظه نخست با شما بودیم.
ملت ایران در برخورد با این حادثه به الگویی برای جهان تبدیل شد
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: در پیگیری، امیدواری، دعا و نهایتاً در درد، اندوه و همچنین تسلیم‌شدن در برابر اراده و خواست خداوند سبحان و متعال همراه شما بودیم. بدون شک این حادثه بسیار دردناک بزرگ و تاریخی بود.

بیشتر بخوانید
 
وی افزود:، اما در نهایت ما و شما اهل ایمان و توکل و تسلیم مشیت و حکمت خداوند سبحان و متعال هستیم، ما از این حکمت اطلاع نداریم و ممکن است در همین دنیا برای ما آشکار شود و ممکن است آشکار نشود و این هم منوط به حکمت و اراده خداوند است.
نصرالله ادامه داد:، اما قاعده این است که باید آن‌گونه که همیشه رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای دام‌ظله الشریف تأکید می‌کنند، تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم. ما در سال‌های اخیر با حوادث مشابه بزرگ و خطرناک مواجه شده‌ایم. به‌عنوان نمونه می‌توان به حادثه ترور دو فرمانده عزیز و بزرگ، حاج‌قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس علیه اشاره کرد که حادثه بزرگ و خسارتی عظیم و درعین‌حال تهدید بود، اما این تهدید به فرصت تبدیل شد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: این خون‌ها، خیزش، قیام و زندگی دوباره را برای انقلاب، مقاومت، اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی ایران و نظام جمهوری اسلامی در ایران و همه جنبش‌های مقاومت در منطقه رقم زد. همه این‌ها به برکت رهبری حکیمانه و مدیریت و مسئولیت‌پذیری در ایران و منطقه بود. امروز این حادثه نیز از این نمونه است که نتیجه یا نتایج آن به رفتار همه ما بستگی دارد. الحمدلله ملت ایران از طریق حضور مستقیم خود و در ابتدا نحوه برخورد با این حادثه و آرامش عمومی و ثبات در ایران به الگویی برای تمام جهان تبدیل شد.
وی افزود: دشمنانی که در کمین نشسته و منتظر بودند و از وقوع ناآرامی‌ها در اینجاوآنجا سخن می‌گفتند، با چشمان خود دیدند که ایران با وجود تمام شرایط سختی که به علت این حادثه با آن مواجه بود، آرام، باثبات، یکپارچه، منسجم و متحد است.
نصرالله تأکید کرد: همچنین مراسم تشییع میلیونی در شهر‌های مختلف برای شهدا، جناب سیدرئیسی، دکتر امیر عبداللهیان و آیت الله آل هاشم و سایر عزیزانی که با ایشان به شهادت رسیدند، جهان شاهد آن بود و ما نیز در خارج آن را مشاهده کردیم.
وی ادامه داد: این حضور عظیم و گسترده حامل پیامی قوی برای دوستان و دشمنان بود. دوستانی که نگران بودند هنگامی که این حضور میلیونی را مشاهده کردند به اطمینان و اعتماد رسیدند و دشمنانی که دل‌خوش کرده بودند ناامید شدند. آن‌ها فهمیدند که با ملتی آگاه و حاضر مواجه هستند که از بصیرت و وفاداری عالی برخوردار است. این تشییع بیانگر این وفاداری بزرگ و عظیم بود.
نصرالله تاکید کرد: همچنین کادر رهبری و مدیریتی جمهوری اسلامی مسیر خود را به صورت معمول ادامه داد و نهاد‌ها و مسئولان جایگزین انتخاب شدند و آماده‌سازی برای انتخابات ریاست‌جمهوری جدید و موارد دیگر انجام گرفت.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: در جهان هر حادثه مشابه ممکن است به ناآرامی‌ها، نگرانی‌ها و پیامد‌های خطرناک در بخش‌های سیاسی اقتصادی روانی و معنوی منجر شود. اما الحمدلله به برکت رهبری و مسئولان و ملت ایران جمهوری اسلامی ایران مجدداً از این حادثه سربلند و عزتمند خارج شد و الگوی پیشرفته و والا را از جمهوری اسلامی ارائه داد.
وی افزود: جمهوری اسلامی در مقابله با تمام چالش‌ها استوار است و اینکه چگونه بر سختی‌ها فائق آید و پیروز می‌شود و به فعالیت و راه خود ادامه می‌دهد. طبیعتاً اکنون همه منتظر رفتار و عملکرد ملت ایران هستند که بازتاب آن در حضور بزرگ مردم در مراسم تشییع شهید رئیسی و سایر شهدا تجلی یافت.
نصرالله با اشاره به انتخابات پیشرو و تأثیر آن بر جهان، گفت: حضوری که در انتخابات ریاست‌جمهوری نمود پیدا خواهد کرد، ما از خداوند متعال مسئلت داریم که این ملت عزیز، مجاهد، مبارز، فداکار، کربلایی و دوستدار و پشتیبان واقعی همه مستضعفان و ستمدیدگان این جهان را در مسیر انتخاب صحیح موفق گرداند و رئیس‌جمهور مناسب را به قدرت برساند تا به همین شیوه ادامه دهد و امید‌ها را محقق سازد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی و این نظام مقدس فقط مسیر ملت ایران را تعیین نمی‌کند که با تمام صداقت صراحت و شفافیت مسیر و سرنوشت ملت‌ها حکومت‌ها و آینده به تحولات و رویداد‌های جمهوری اسلامی ایران وابسته است.
جمهوری اسلامی مسیر و آینده همه ملت‌های منطقه است
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: تصور کنید اگر مثلاً مصر وارد کمپ دیوید می‌شد، از نزاع برای مسئله فلسطین خارج می‌شد، انقلاب اسلامی در ۱۹۷۹ به رهبری امام خمینی رضوان الله تعالی علیه پیروز نمی‌شد. تصور کنید رژیم صهیونیستی سال ۱۹۸۲ به لبنان تجاوز می‌کرد و چیزی به اسم جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه و سپس جناب رهبر معظم دام‌ظله الشریف وجود نداشت.
وی افزود: تمام رویداد‌هایی را که در منطقه اتفاق افتاد تصور کنید، طوفان الاقصی را تصور کنید که سرنوشت فلسطین و منطقه را تعیین خواهد کرد. اگر این حادثه اتفاق می‌افتاد و چیزی به اسم جمهوری اسلامی ایران وجود نداشت و ایران دیگری وجود داشت نیازی به استدلال بیشتری وجود ندارد و فقط به این سخنان مختصر اکتفا می‌کنم.
نصرالله تاکید کرد: پس از عرض تسلیت و همدردی دوباره در غم از دست دادن این رهبران عزیز و بزرگ و شهدای گرامی به ملت عزیز ایران می‌گویم که مسیر راه و حضور و تحمل شما به سرنوشت کل منطقه و همه ملت‌های منطقه بستگی دارد.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی فقط مسیر و آینده ملت ایران نیست بلکه آینده و مسیر همه ملت‌های منطقه و دژ مستحکم در مقابل طاغوتیان ظالمان غارتگران استعمارگران و سلطه جویان است که سرزمین و منطقه ما را از ظلم، ستم، فساد، تجاوز و طغیانگری پر کرده‌اند.
وی افزود: ما پس از خداوند متعال به این کشور اسلامی، مبارک، رهبری، ملت، مسئولان، مراجع و حوزه‌های علمیه امیدواری بزرگی داریم و از خداوند متعال مسئلت داریم که همه آن‌ها را حفظ کند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در پایان تأکید کرد: ما بار دیگر به خانواده‌های شهدا صمیمانه تسلیت می‌گوییم و با آن‌ها ابراز همدردی می‌کنیم. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند این شهدا برای ما برادر دوست و نزدیک بودند و ما نیز برای آن‌ها این‌گونه بودیم. از خداوند متعال مسئلت داریم که آن‌ها را با رسول خدا و اهل‌بیت مطهر ایشان محشور کند و درجات عالی را در کنار پیامبران اوصیا شهدا و صدیقین نصیب ایشان گرداند.

برچسب ها: سید حسن نصرالله
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
گفتگو با مادر و دختر افغانستانی که آرین ۳ ساله را ربودند title
مادر و دختر کودک‌ربا پس از بازداشت، مدعی شدند که به آرین سه ساله وابسته شده بودند به همین لحاظ او را تحویل پلیس نداده بودند.
توله روباه‌های قرمز در جنگل هیرکانی title
شکار گونه‌های مختلف حیوانی از جمله روباه توسط شکارچیان متخلف، از مهم‌ترین معضلات حیات وحش ایران است.
روایت خسرو شکیبایی از یک آدم خاص در زندگی title
او «هامون» بود و ما شیفته‌اش، اما این «هامونِ» سینما در زندگی راستین خود، آنجا که دیگر خبری از صحنه و قاب دوربین نبود، شیفته و شیدای چه کسی بود. این رازی بود که بسیاری از ما نمی‌دانستیم.
خانم مجری معروف وارد چه شغلی شده است؟ title
مژده لواسانی، مجری صداوسیما با انتشار یک عکس اعلام کرد که این روز‌ها مشغول کار وکالت است.
دونالد ترامپ حامی تیک تاک شد! title
دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خود را از تیک تاک اعلام کرد.
استایل سِت خانم و آقای بازیگر جلب‌توجه کرد title
عکس جدیدی از نوید محمدزاده و فرشته حسینی منتشر شده است. استایل ورزشی و ست این زوج مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.
برگزیده
پیش بینی بورس امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ title
ارزش معاملات خرد سهام در دو روز ابتدایی هفته در سطح پایینی قرار گرفت. روز شنبه ارزش معاملات خرد سهام ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه با رشد اندک ۴ درصدی به ۳ هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان رسید. ناظران مشکل کمبود برق صنایع را یکی از عوامل اصلی ریزش بازار و افت معاملات می‌دانند. مشکلی که با گرم‌تر شدن هوا در دو هفته اخیر جدی‌تر شد و با خبر قطع برق شرکت سایپا و تعطیلی خط تولید شرکت فولاد ارفع به سرتیتر اخبار رسانه‌ها رسید.
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.
پورمحمدی در کجا رای داد؟ title
محمدباقر قالیباف، محسنی اژه ای، محمود واعظی و همسرش، حسین دهقان و آملی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم شرکت کردند.
رهبر انقلاب: مردم عزیزمان امروز بهترین را انتخاب کنند title
رهبر انقلاب گفتند: ان‌شاءالله مردم عزیزمان موفق شوند رای بدهند و بهترین را انتخاب کنند.