کد خبر: ۴۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۸
آیین افتتاحیه ارزیابی جایزه تعالی و پیشرفت در ذوب آهن اصفهان با حضور مهدی کوهی مدیرعامل، معاونین و مدیران این مجتمع عظیم صنعتی و تیم ارزیاب یک شنبه ۲۰ خرداد در محل سالن جلسات دفتر مدیرعامل برگزار شد.

به گزارش مخاطب24 به نقل از شرکت ذوب آهن اصفهان:تیم شش نفره ارزیابان با حضور سید جواد رضوی ارزیاب ارشد، ارزیابی ذوب آهن اصفهان در جایزه تعالی و پیشرفت را به عهده دارند.
مهدی کوهی در این آیین گفت: تاسیس ذوب آهن اصفهان در دهه ۵۰، موجب توسعه زیرساخت‌ها و همچنین شکل گیری سایر صنایع کشور شد و نیز توسعه منطقه را رقم زد.
وی افزود: تولید این شرکت در ابتدا ۵۰۰ هزار تن بود و به تدریج افزایش پیدا کرد و چشم انداز دست یابی به تولید ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در قالب برنامه تحولی برای این شرکت در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: با توجه به اینکه زنجیره تولید در این مجتمع از معدن تا محصول نهایی می‌باشد، به صورت مستقم و غیر مستقیم برای بیش از ۲۵۰ هزار نفر اشتغال زایی کرده است.
کوهی گفت: این مجتمع بنیانگذار فعالیت‌های معدنی کشور از جمله اکتشاف واستخراج است و هنوز هم بسیاری مناطق معدنی کشور با نام ذوب آهن شناخته می‌شود.
وی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۴۵ پروژه زیست محیطی در ذوب آهن اصفهان در بخش‌های هوا، آب، پساب، خاک، پسماند و مدیریت مصارف مواد و انرژی اجرا شده است. در حال حاضر نیز ۱۶ پروژه زیست محیطی در بخش هوا و ۵ پروژه در بخش مدیریت مصارف آب، انتقال پساب‌های شهر‌های مجاور و تصفیه و بازچرخانی پساب در دست برنامه‌ریزی و یا اجرا می‌باشد و ذوب آهن اصفهان پروژه‌های زیست محیطی را با رویکرد دانش‌بنیان به پیش می‌برد.
مدیرعامل ذوب آهن گفت: بر اساس طرح جامع زیست محیطی، اقدامات ذوب آهن اصفهان برای دستیابی به شرایط مطلوب در ۳۸ محور برنامه‌ریزی شده است که ۱۶ محور آن محقق شده و به تایید سازمان محیط زیست استان نیز رسیده و موارد دیگر نیز در حال تحقق و پنج محور زیست محیطی دیگر هم تا پایان امسال به نتیجه می‌رسد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: این مجتمع عظیم صنعتی تولید سازگار با محیط زیست را سرلوحه کلیه فعالیت‌های شرکت قرار داده است و بر این اساس از طریق تعامل بسیار نزدیک با معاونت علمی و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری پروژه‌های زیست محیطی در بخش‌هایی مانند کک‌سازی، فولادسازی و کوره بلند را با ضمانت این معاونت در حال انجام دارد.
کوهی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی ذوب آهن گفت اظهار داشت: این مجتمع بزرگ‌ترین جنگل دست کاشت کشور در بین صنایع را به مساحت ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار احداث نموده است و نکته مهم در این خصوص این که بیش از ۱۴ هزار هکتار آن به صورت دیم است و همچنین از سالیان پیش نیز کاشت گونه‌های مقاوم به کم آبی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در مقایسه با کل مساحت سایت کارخانه، سطح فضای سبز این شرکت بیش از ۸۴ برابر استاندارد مربوطه است و هم‌اکنون هزینه سالانه حفظ و نگهداری این فضای سبز بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال می‌باشد. این فضای سبز وسیع علاوه بر تاثیر شگرف بر اکوسیستم منطقه، نقش موثری در جذب ذرات گرد و غبار و ترسیب دی اکسید کربن دارد.
مدیرعامل ذوب آهن، سایر ابعاد مسئولیت‌های اجتماعی این مجتمع را شامل ساخت بیمارستان شهید مطهری برای خدمت به کارکنان و جامعه پیرامون، ورزشگاه بزرگ فولادشهر، کمک به توسعه زیرساخت‌ها از جمله اتوبان اصفهان به ذوب آهن و... تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر که در ساخت سایر صنایع کشور موثر بودند، ذکر کرد.
کوهی با اشاره به اینکه کیفیت محصولات ذوب آهن اصفهان یکی از مزیت‌های اصلی این شرکت است، گفت: این محصولات مطابق با استاندارد‌های جهانی تولید می‌شود و ضمن تامین نیاز داخل، به بیش از ۲۵ کشور صادر می‌گردد.
وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان پیشران توسعه حمل و نقل ریلی و متروی کلان شهر‌ها و پیشران توسعه صنعتی سازی ساختمان است گفت: توسه حمل و نقل ریلی یکی از دستاورد‌های ماندگار شهید جمهور آیت الله رئیسی است که ذوب آهن اصفهان افتخاری تامین ریل آن را داشت. برخی محور‌های در حال ساخت با ریل ذوب آهن شامل میانه-تبریز، همدان-سنندج، رشت-انزلی، چابهار- زاهدان و. است و همچنین ریل مترو برای کلان شهر‌ها همچون اصفهان، تبریز، مشهد، تهران و. تامین گردید.
مدیرعامل ذوب آهن، تولید تیرآهن بال پهن تا سایز ۲۸ را از دیگر دستاورد‌های این مجتمع دانست و گفت: امسال جهت تکمیل سبد تیرآهن‌های بال پهن، تولید سایز ۳۰ این محصول در دستور کار قرار دارد. این محصول سه مزیت تسریع در ساخت و ساز، کاهش قیمت تمام شده و افزایش ایمنی ساختمان را در پی دارد که به ویژه در کشور زلزله خیز ایران از اهمیت ویژه‌ای برخودار است. ضمن اینکه این مجتمع آرک معدنی را نیز تولید کرده است که این محصول ایمن جایگزین آرک‌های چوبی در معادن شده است.
مهدی کوهی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این مجتمع جهت تامین پایدار مواد اولیه گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولیدکننده فولاد به روش کوره بلند در کشور، همچنان با معضل تامین مواد اولیه کربن‌دار و مواد آهن‌دار مواجه است. اولویت ما در تامین مواد اولیه، تامین از داخل کشور است، اما در خصوص زغال سنگ، تولید داخل برای تامین نیاز ذوب آهن اصفهان کافی نیست و از این رو چاره‌ای جز تامین باقی‌مانده زغال مورد نیاز مجموعه از بازار‌های خارجی وجود ندارد.
کوهی اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان با سرمایه گذاری و فعالیت در بخش معدن، در راستای تامین پایدار اقدام کرده است. در این راستا این مجتمع برنامه دارد که برداشت از معدن ققنوس را به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سنگ آهن برساند. این شرکت با برخورداری از نیروگاه و همچنین تعامل با وزارت صمت برای تامین گاز مورد نیاز به سمت خود تامینی در یوتلیتی‌ها رفته است به گونه‌ای که در تابستان و زمستان با کمبود آب، برق و گاز در تولید مشکلی ایجاد نشود.
وی در خصوص پروژه‌های توسعه ذوب آهن گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در دو سال اخیر، تسریع در تکمیل و اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجموعه بوده است. پروژه بازسازی باتری ۲ در حال پی گیری است که تا سال ۱۴۰۵ راه اندازی می‌شود. پروژه «LF۳» در مرحله تست سرد است و پروژه «LF۱» با هدف افزایش بهره‌وری تولید در مجموعه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. پروژه پلنت اکسیژن در آستانه بهره‌برداری قرار دارد و پروژه تصفیه‌خانه مرکزی مجموعه نیز که با روش BOT درحال انجام است، در مراحل پایانی قرار دارد و برداشت آب از زاینده رود را کاهش می‌دهد که در این راستا در پروژه خط انتقال آب از دریای عمان به اصفهان نیز مشارکت داریم.
وی با اشاره به اصلاح ساختار مالی در سال گذشته و همچنین اصلاح ساختار تولید در سال جاری و برنامه‌های جانشین پروری جهت توسعه سرمایه‌های انسانی، گفت: مجموعه این اقدامات تحولی که با تلاش و کوشش همکاران در بخش‌های مختلف شرکت محقق شده است، به رشد و تعالی این مجتمع در ابعاد مختلف می‌انجامد.
مهران قمی معاون برنامه ریزی و توسعه و سرپرست معاونت بهره برداری ذوب آهن نیز ضمن بیان آمادگی بخش‌های مختلف شرکت برای این ارزیابی، گفت: امیدواریم پایش فرایند‌های ذوب آهن در این ارزیابی باعث شود نقاط ضعف و قوت را بهتر شناسایی کنیم.
تیم ارزیابی نیز در این آیین گفت: تلاش می‌کنیم در حین ارزیابی اختلالی در فرایند شرکت در بخش‌های مختلف ایجاد نشود و در خصوص اسناد و مدارک شرکت نیز رعایت امانتداری صورت می‌گیرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
مرگ همزمان دختر و پسرجوان در شمال تهران title
به دنبال مرگ مشکوک دختر و پسر جوانی در شمال تهران یک سناریوی جنایی مقابل تیم تحقیق قرار گرفت.
پویش یک دقیقه برای ایران با شهیندخت مولارودی title
با توجه به این که دکتر پزشکیان کاندیدای اختصاصی جبهه اصلاحات ایران هستند و برنامه‌هایی که برای ارائه دارند در چارچوب گفتمان اصلاح طلبی مورد وفاق و اتفاق نظر جامعه اصلاح طلبی است.
پویش یک دقیقه برای ایران title
از روز نخست اعلام كانديداتوري دكتر مسعود پزشكيان، موجي از اميدواري، شور و حركت جامعه را فراگرفت و هزاران نفر از اقشار مختلف، اعلام آمادگي كردند تا در اين رقابت تعيين كننده آينده ايران، نقش و سهمي ايفا كنند؛ «كارزار رسانه اي #يك_دقيقه_براي_ايران » هم يكي از آن هزاران است.
هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر است؟ title
پدرخوانده هوش مصنوعی: ۵۰ درصد احتمال دارد این فناوری از انسان باهوش‌تر شود
فضیلت و اعمال عید قربان title
روز دهم ماه ذی‌الحجه و عید قربان روز عید و خوشحالی و سرور است، زیرا علاوه بر این که بنده‌ای مخلص از آزمونی دشوار، سربلند بیرون آمد و بندگی خویش را در پیشگاه خدای بزرگ ثابت کرد، گروه عظیمی از بندگان مخلص خدا به او تاسی جسته، به زیارت خانه خدا می‌شتابند و مراسم منا و از جمله، قربانی را انجام می‌دهند.
ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟ title
بیل گیتس، سرمایه‌گذار میلیاردر، ۸۷ درصد از سبد سهام (پرتفوی) ۴۵ میلیارد دلاری خود را تنها در پنج سهام در اختیار دارد.
عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی مجری مشهور تلویزیون title
پیمان طالبی، مجری مشهور تلویزیون عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی‌اش را در اینستاگرام منتشر کرد.
برگزیده
پویش یک دقیقه برای ایران با معصومه ابتکار title
فرصتی بی نظیر برای مردم ایران پیش آمده است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد و سالم شرکت کنند.
زهرا پزشکیان در رابطه با پدر چه گفت؟ title
صحبت‌های زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نامزد ریاست جمهوری را ببینید.
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی