کد خبر: ۴۳۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۷
دریافت ویزای کانادا که یک مجوز قانونی برای ورود به این کشور است، نشان‌دهنده این است که سفارت کانادا شما را برای ورود به این کشور مورد تأیید قرار داده است. ورود شما به کانادا می‌تواند به منظور مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و غیره یا حتی گردشگری باشد. نکته مهم این است که اگر در هنگام ورود به مرزها و گمرک‌های کانادا، به افسران مرزی کانادا با صحبتی صادقانه و توضیح شرایط ورود خود برخورد کنید و آنان شما را ارزیابی کرده و مدارک‎تان را بررسی کنند، مشکلی نخواهد بود.

دریافت ویزای کانادا که یک مجوز قانونی برای ورود به این کشور است، نشان‌دهنده این است که سفارت کانادا شما را برای ورود به این کشور مورد تأیید قرار داده است. ورود شما به کانادا می‌تواند به منظور مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و غیره یا حتی گردشگری باشد. نکته مهم این است که اگر در هنگام ورود به مرزها و گمرک‌های کانادا، به افسران مرزی کانادا با صحبتی صادقانه و توضیح شرایط ورود خود برخورد کنید و آنان شما را ارزیابی کرده و مدارک‎تان را بررسی کنند، مشکلی نخواهد بود.

اهمیت دریافت ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا که یک مجوز قانونی برای ورود به این کشور است، نشان‌دهنده این است که سفارت کانادا شما را برای ورود به این کشور مورد تأیید قرار داده است. ورود شما به کانادا می‌تواند به منظور مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و غیره یا حتی گردشگری باشد. نکته مهم این است که اگر در هنگام ورود به مرزها و گمرک‌های کانادا، به افسران مرزی کانادا با صحبتی صادقانه و توضیح شرایط ورود خود برخورد کنید و آنان شما را ارزیابی کرده و مدارک‎تان را بررسی کنند، مشکلی نخواهد بود.

اما اگر به سؤالات افسر مرزی کانادا به صورت صادقانه جواب ندهید، امکان ورود به کانادا را نخواهید داشت چرا که آنان ویزای شما را رد یا (ریجکت) می‌کنند. در صورت مواجهه با چنین تجربه‌ای نیاز است تا هرچه سریع‌تر به کشور خود بازگردید. به طور کلی اگر قوانین کانادا را رعایت کنید با هیچ گونه مشکلی در راه مهاجرت یا سفر به کانادا مواجه نخواهید شد و برای این امر لازم است تا با مشاورین و متخصصین موسسه مهاجرتی در شیراز در ارتباط باشید.

معرفی انواع ویزای کانادا

کانادا، ویزاهای متعددی را مانند ویزای توریستی، ویزای شینگن، ویزای سینگل و ویزای مولتی کانادا، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری و... را برای علاقه‌مندان به مهاجرت به این کشور ارائه می‌دهد که شرایط دریافت هر یک از این ویزاها متفاوت است. برای دریافت ویزای کانادا باید به عوامل مهمی مانند سن، مهارت‌های فردی، تسلط به زبان انگلیسی و غیره نیز توجه داشت. برنامه‌های خاص ارائه شده توسط دولت فدرال کانادا برای مهاجران، شامل برنامه نامزدی استانی (PNP)، برنامه مهاجرت سریع و زیر شاخه‌های آن شامل FSTP و FSWP و کلاس CEC می‌شود.

معرفی بهترین ویزاهای کانادا جهت مهاجرت ایرانیان

ویزاهای اقامت موقت در کانادا

ویزای موقت کانادا، یک مدرک مهم است که اجازه ورود به این کشور را تنها برای مدت معینی، به اشخاص می‌دهد. ورود به این کشور با استفاده از انواع ویزاهای اقامت موقت در کانادا، معمولاً ۶ ماه یا کمتر، است. پس از پایان انقضای ویزای موقت کانادا ، افراد باید از کانادا خارج شوند؛ چرا که تنها افرادی که دارای ویزای دائم هستند می‌توانند به صورت طولانی در این کشور بمانند. در بسیاری از موارد افراد می‌توانند، ویزای موقت‌شان را به ویزای اقامت دائم، تغییر دهند. نکته مهم این است که با رعایت قوانین ویزا، امکان دریافت است ویزای موقت با اعتباری طولانی‌تر، معمولاً تا پایان تاریخ انقضای گذرنامه وجود دارد. در این راستا، جلب اعتماد سفارت کانادا و تهیه پرونده متقاعد کننده الزامی است. انواع ویزاهای موقت کانادا شامل ویزای توریستی ویزای کسب و کار یا نمایندگی، ویزای کار در تعطیلات، ویزای کاری و تحصیلی، ویزای دیپلماتیک یا سیاسی، سوپر ویزا، ویزا با هدف تولد فرزند در کانادا و ... می‌شوند.

ویزاهای اقامت دائم کانادا

ویزاهای اقامت دائم کانادا، به دارندگانش اجازه حضور دائمی در کانادا را می‌دهند و به عنوان "ویزاهای مهاجرتی" نیز شناخته می‌شوند. این ویزاها دارای چندین نوع مختلف هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

1. اکسپرس اینتری

2. برنامه کاندید استانی

3. برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری

4. برنامه کارآفرینی

5. برنامه خوداشتغالی

6. نیروی کار ماهر منتخب کبک

7. حمایت مالی خانواده

8. پرستاران تمام‌وقت

9. ویزای استارت‌آپ

10. پناهجویان

11. پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی

12. پایلوت مهاجرتی آتلانتیک

برنامه اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) یک برنامه مهاجرتی الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این برنامه به افراد در سراسر جهان امکان مهاجرت به کانادا بر اساس مهارت‌های خاصشان را می‌دهد. در این برنامه، افراد ابتدا باید در یکی از زیربرنامه‌های آن شامل برنامه تجاری متخصصان فدرال، نیروی کار ماهر فدرال، برنامه تجربه کانادایی و غیره، معتبر شوند. در ادامه، شرایط و الزامات خاصی برای هر زیربرنامه وجود دارد که برای مثال برای برنامه تجاری متخصصان فدرال، توانایی در زبان، تجربه حرفه‌ای مورد نظر و مهارت‌های خاص مورد نیاز است.

برنامه تجاری متخصصان فدرال

در برنامه تجاری متخصصان فدرال، افراد باید دارای تجربه کاری حرفه‌ای حداقل دو ساله در یکی از حرفه‌های مشخص شده باشند و توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشند. در حالی که در برنامه نیروی کار ماهر فدرال، افراد باید امتیازهای لازم را کسب کنند که شامل امتیازهایی بر اساس تجربه کاری، تحصیلات، سن، زبان و غیره است. همچنین، برنامه تجربه کانادایی به افرادی اختصاص داده می‌شود که تجربه کار یا تحصیل در کانادا را داشته‌اند و امتیازهای لازم را برای را دارند.

برنامه کاندید استانی

برنامه کاندید استانی به افرادی کمک می‌کند که مهارت‌ها و توانایی‌های خود را در راستای رشد اقتصاد استان‌های مختلف کانادا برای کمک به رشد محلی ارائه دهند. برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری امکان مهاجرت به کانادا برای افرادی را فراهم می‌کند که سرمایه زیادی برای سرمایه‌گذاری در کانادا دارند و می‌توانند شرایط مربوطه را برآورده کنند.

برنامه‌های خوداشتغالی و غیره

برنامه‌های خوداشتغالی، نیروی کار ماهر منتخب کبک، حمایت خانواده و ویزای استارت‌آپ نیز از دیگر برنامه‌های مهاجرتی کانادا هستند که هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند و برای افرادی با توانایی‌ها و شرایط مختلف در دسترس هستند.

برنامه پایلوت مهاجرتی آتلانتیک

برنامه پایلوت مهاجرتی آتلانتیک، یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا است که به وسیلهٔ همکاری دولت فدرال با چهار استان حاشیهٔ اقیانوس اطلس ایجاد شده است، این استان‌ها عبارتند از: نیو برانزویک، نیو فاندلند و لابرادور، نوا اسکاشیا، و جزیرهٔ پرینس ادوارد.

برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، افراد باید دارای سابقهٔ کار در یکی از چهار منطقه مذکور یا دارای دیپلم دبیرستان کانادا یا مدرک معادل آن باشند. افرادی که تمایل به زندگی در این استان‌ها دارند و دارای یک پیشنهاد شغلی از یکی از کارفرمایان فعال در این مناطق هستند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. اما بدون داشتن یک پیشنهاد شغلی، امکان ارسال درخواست وجود ندارد.

 

کارفرمایان در این برنامه امکان استخدام متقاضیان را در قالب سه طرح دارند:

1. طرح تخصصی سطح بالای آتلانتیک

2. طرح تخصصی میانه آتلانتیک

3. طرح فارغ‌التحصیلان غیرکانادایی آتلانتیک

در این برنامه، شرایطی از قبیل نوع شغل مورد نظر، مهارت‌ها، تجربه کاری و تحصیلات، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، و توانایی مالی تأثیرگذار هستند. هزینهٔ درخواست برای این برنامه ۱۰۴۰ دلار کانادایی می‌باشد و مدت زمان لازم برای بررسی درخواست‌ها حدود ۶ ماه می‌باشد.

ویزای ICT کانادا

اگر به دنبال بهترین نوع ویزای کار موقت کانادا هستید، به شما ویزای ICT را معرفی می‌کنیم. این نوع نوع ویزای کار موقت کانادا تنها به شرکت‌های بین‌المللی که در خارج از کانادا قرار دارند اختصاص دارد. لازم به ذکر است که دفاتر این شرکت‌های بین‌المللی که در خارج از کانادا هستند باید در کانادا نیز تأسیس شده باشد. شرکت‌ها از طریق ویزای ICT برای توسعه کسب و کار خود به راحتی می‌توانند اقدام کنند.

از مزایای دیگر دریافت ویزای ICT می‌توان به مواردی همچون، گرفتن ویزای کار ICT بدون نیاز به مجوز و کوتاه شدن پروسه اقدام برای ویزا و امکان همراهی اعضای خانواده با دارنده‌ ویزای کار ICT و عدم نیاز به مهارت بالای زبان اشاره کرد. همچنین با استفاده از ویزای ICT کانادا، امکان تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی کانادا به اقامت دائم کانادا نیز وجود دارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
همستر کابت مسبب مرگ یک نوجوان شد! title
پسر نوجوان روس هنگام بازی همستر کامبت جان باخت.
فیلم| پزشکیان در همایش مخصوص بانوان چه گفت؟ title
مداخله‌ای که به اسم نور انجام می‌شود انسان و افراد را به سمت نور می‌کشاند یا سیاهی؟ و زمانی که بلد نیستیم کسی را هدایت کنیم نباید این کار را انجام دهیم
بازیگر زن سریال پدرسالار در ۸۵سالگی title
عکسی از آزیتا لاچینی در پیری را می‌بیند.
جداسازی مو‌فقیت‌آمیز سومین دوقلو‌های به‌هم‌چسبیده در شیراز title
سومین جراحی جداسازی دوقلو‌های به‌هم‌چسبیده در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت به پایان رسید.
شروین حاجی‌پور در فیلم جدید سعید روستایی بازی می‌کند؟ title
عکس‌های جدید شروین حاجی‌پور، خواننده ترانه معروف «برای» و سعید روستایی، کارگردان سینما به همراه احسان نوروزی، مربی بدنسازی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
بهنوش طباطبایی داور نخستین جشنواره فیلم کوتاه زندگی شد title
بهنوش طباطبایی همراه با سید رضا میرکریمی، مهرداد اسکویی، بهروز شعیبی و سعید پور اسماعیلی ترکیب هیات داوران نخستین جشنواره فیلم کوتاه «زندگی» را تشکیل می‌دهند.
داریوش هادی حجازی‌فر جایگزین افعی تهران می‌شود title
هادی حجازی‌فر با «داریوش» در مقام کارگردان و بازیگر با سریالی متفاوت و فضایی اجتماعی و خانوادگی به شبکه نمایش‌خانگی می‌آید.
برگزیده
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی
دیدار سید محمد خاتمی و پزشکیان title
حضور سید محمد خاتمی اسحاق جهانگیری و مسعود پزشکیان در مراسم ختم دکتر میلی منفرد در مسجد نور.
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.