کد خبر: ۴۳۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۶
سخنگوی دولت گفت: سه مؤسسه مالی، اعتباری در کشور منحل و قرار است یک بانک خصوصی ناتراز نیز از چرخه بانکداری خارج شود.

مخاطب ۲۴- علی بهادری جهرمی عصر شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در اردبیل اظهار داشت: شهید آیت‌الله رییسی هم در دوران مدیریت آستان رضوی و هم قوه قضائیه و مجریه سعی کرد تا از سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم برای پیشبرد مأموریت و مسئولیت خطیر بهره کامل را بگیرد.

وی تصریح کرد: آیت‌الله رییسی در حالی که اسب مدیریتی تحول‌آفرین خود را در قوه قضائیه زین کرده بود به رغم همه تلاش‌ها و تحولات در نهاد قضایی، مسئولیت قوه مجریه را با رأی مردم بر عهده گرفت تا در مسیر جلب رضای خداوند و خدمت به خلق گام‌های مصمم و ارزشمندی را بردارد.

سخنگوی دولت گفت: احیای واحد‌های تولیدی و توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از جمله رویکرد‌های شهید آیت‌الله رییسی در دوران مدیریت نهاد قضایی و اجرائیه بوده که در همه این حوزه‌ها سعی کرد با فساد مبارزه کرده و زمینه پاکدستی مسئولان و جوان گرایی را در عرصه‌های مختلف فراهم کند.

بهاری جهرمی افزود: شهید آیت‌الله رییسی همواره به ما توصیه می‌کرد که کار را برای رضای الهی و خدمت بی‌منت به مردم در پیش بگیریم و هیچ وقت برای رضایت دیگران و یا انجام کار‌های نمایشی سر و دست نشکنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با شهادت آیت‌الله رییسی همه دلسوزان نظام و عموم مردم به عینه این ایمان و باور قلبی به مردم را در وجود خدمتگزاری صادق مشاهده کردند که صادقانه برای این ملت گام برداشت و در مسیر خدمت نیز به درجه رفیع شهادت رسید.

سخنگوی دولت تلاش مخلصانه و مجاهدانه را از ویژگی‌های ممتاز شهید آیت‌الله رییسی عنوان کرد و ادامه داد: آیت‌الله رییسی به اخلاص تمام و روحیه خستگی‌ناپذیری به همه خستگی‌های سال‌های گذشته پایان داد و با حرکتی منسجم، با برنامه و تحول‌آفرین سعی کرد تا در مسیر حکمرانی شایسته و در شأن این ملت گام بردارد.

بیشتر بخوانید

بهادری جهرمی اضافه کرد: نه تنها در مسیر خدمت به مردم دولت سیزدهم دچار خلل و نقصان نشد بلکه در مدت یک‌هزار روز مسئولیت آیت‌الله رییسی و دولت سیزدهم کار‌های ارزشمندی انجام شد که نمونه آن کنترل تورم و نقدینگی کشور بود که در این عرصه به اذعان مسئولان اقدامات خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: در ابتدای کار دولت سیزدهم پیش‌بینی می‌شد که تورم در کشور سه رقمی شده و به بالای ۱۰۳ درصد برسد و مسئولیت کنترل تورم نیز با بانک مرکزی بود که در جلسات مختلف قرار شد جلوی خلق نقدینگی بیش از حد گرفته شده و با بهبود وضعیت ناترازی بانک‌ها و اصلاح کسری بودجه دولت جلوی این تورم گرفته شده به طوری که بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات این وضعیت تورمی در حال حاضر به ۳۰ درصد رسیده است.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود یادآور شد: در حوزه سیاست خارجی هر چند ادعا می‌شد که دولت سیزدهم زبان دنیا را بلد نیست، اما زمانی که این دولت بر سر کار آمد تمام تخم مرغ‌ها در یک سبد قرار گرفته بود و ترامپ قمارباز نیز به همه تعهدات جهانی لگد زده و تحریم‌های فلج‌کننده در کشور حادث شده بود.

بهادری جهرمی نمونه این تحریم‌ها را فروش حداقلی نفت و عدم تمایل کشور‌ها برای فروش واکسن مورد نیاز در مسیر کنترل کرونا اعلام کرد و گفت: با وجود سیاست انزوای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران در این سه سال دیپلماسی دولت و تلاش وزیر امور خارجه شهید دستاوردی مناسب داشت به طوری که غرب از خواب انزای ایران به نقطه‌ای رسید که به بسیاری از تعهدات خود عمل کرده و کشور ما با عملیات وعده صادق ۲ هزار کیلومتر خارج از مرز‌ها توانست به دسیسه بیگانگان پاسخی قاطع بدهد.

وی تصریح کرد: در حالی که فروش نفت به کمتر از ۲۰۰ بشکه رسیده بود، در دولت سیزدهم این فروش به میزان ۲ میلیون بشکه افزایش یافت و ما موفق شدیم از ظرفیت ۴۰۰ شناور نفتکش برای جابجایی و فروش نفت استفاده کرده و با وجود اعمال تحریم آمریکایی بتوانیم با کشور‌های مختلف روابط حسنه و دوجانبه‌ای را برقرار کنیم.

سخنگوی دولت افزود: زبان دنیای دولت سیزدهم زبان التماس و خواهش نبود بلکه زبان دنیای دولت سیزدهم، زبان همسو با خواسته و مطالبه مردم و اعتماد و باور آن‌ها به حل مشکلات در سایه حضور و مشارکت مردم بوده است.

بهادری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات مناسب خرید تضمینی گندم از سوی دولت بود که در سه سال اخیر این میزان خرید و تولید گندم به ۱۰.۵ میلیون تن افزایش یافته و امسال با توجه به وضعیت بارندگی‌ها شرایط بهتری را در تولید گندم و خرید تضمینی آن شاهد هستیم.

وی به موج قطعی برق و گاز در سال‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در دولت سیزدهم و با مدیریت رییس جمهور مردمی، مدیریت مصرف برق و گاز با همراهی مردم کنترل شد و ما در یک‌هزار روز دولت سیزدهم نتایج خوبی را در پایداری آب، برق و گاز حتی در فصول گرم سال شاهد بودیم.

سخنگوی دولت از افزایش تولید نیروگاه‌های برقی تا هشت هزار و ۹۰۰ مگاوات خبر داد و اضافه کرد: در کمتر از سه سال ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به مجموع بیمارستان‌های استان افزوده شده و تنش آبی پنج هزار روستا با تأمین آب شرب پایدار برطرف شد.

بهادری جهرمی به روحیه تحولی، جهادی و خستگی‌ناپذیری دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: تنها رییس جمهوری که در این کشور برنامه ارائه کرده و بر اساس سند مکتوب و قابل اجرا توانسته نظر مردم را جلب کند، دولت شهید آیت‌الله رییسی بود که از ظرفیت اساتید و نخبگان جامعه استفاده کرده و سند تحولی را منتشر کرد.

وی شهید آیت‌الله رییسی را مدیری تحولی بر پایه اعتماد مردمی و داشتن روحیه جهادی اعلام کرد و افزود: آیت‌الله رییسی مسأله‌محور به موضوعات و مسائل مختلف ورود پیدا می‌کرد و با پیگیری مستمر سعی داشت تا مباحث و موضوعات مختلف را به نفع مردم گره‌گشایی کرده و حل و فصل کند.

سخنگوی دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در دوران مدیریتی دولت سیزدهم سه مؤسسه مالی منحل شد و قرار است یک بانک خصوصی ناتراز نیز منحل شود، اما کوچکترین سر و صدا و یا نارضایتی را در فرآیند انحلال این مؤسسات و بانک‌ها شاهد نیستیم.

بهادری جهرمی تصریح کرد: در آغاز دولت سیزدهم رشد نرخ نقدینگی ۴۳ درصد بود که در اردیبهشت ماه امسال این رقم به ۲۴ درصد رسید و قطعا با کنترل نقدینگی و پایان دادن به ناترازی بانک‌ها و کسری بودجه امکان کنترل نرخ رشد نقدینگی وجود دارد.

وی گفت: رییس جمهور شهید کشورمان با عینک مردم به مسائل نگاه می‌کرد و سعی در حل این مشکلات داشت به طوری که خصوصیات برجسته آیت‌الله رییسی توجه به اصل جوان‌گرایی بود که در بسیاری از عرصه‌های مدیریتی سعی کرد از ظرفیت جوانان استفاده کند.

سخنگوی دولت افزود: عمده وزرا و معاونان رییس جمهور از قشر جوان بوده و با توجه به روحیه و خودباوری این نیرو‌ها با توانمندی بسیار به‌کارگیری شدند که ما نتایج این اعتماد به جوانان را در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف شاهد هستیم.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: بعد از گذشت سال‌ها بسیاری از طرح‌ها نظیر اصلاح نظام کنکور، تعرفه‌گذاری پرستاری، رتبه‌بندی معلمان، اصلاح نظام پرداخت یارانه و... انجام شد و در این سه سال مدیریت آیت‌الله رییسی یک‌هزار روز خدمت بی‌منت به مردم در اوج وفاداری به آرمان‌های نظام به انجام رسیده است.

سخنگوی دولت سیزدهم بیان کرد: کار زیربنایی که آیت‌الله رییسی در این سه سال انجام داد بیش از آن که در این سال‌ها محدود بماند بلکه آثار پرخیر و برکت آن را در سال‌های آینده و در عرصه مدیریتی به عینه شاهد خواهیم بود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
مرگ همزمان دختر و پسرجوان در شمال تهران title
به دنبال مرگ مشکوک دختر و پسر جوانی در شمال تهران یک سناریوی جنایی مقابل تیم تحقیق قرار گرفت.
پویش یک دقیقه برای ایران با شهیندخت مولارودی title
با توجه به این که دکتر پزشکیان کاندیدای اختصاصی جبهه اصلاحات ایران هستند و برنامه‌هایی که برای ارائه دارند در چارچوب گفتمان اصلاح طلبی مورد وفاق و اتفاق نظر جامعه اصلاح طلبی است.
پویش یک دقیقه برای ایران title
از روز نخست اعلام كانديداتوري دكتر مسعود پزشكيان، موجي از اميدواري، شور و حركت جامعه را فراگرفت و هزاران نفر از اقشار مختلف، اعلام آمادگي كردند تا در اين رقابت تعيين كننده آينده ايران، نقش و سهمي ايفا كنند؛ «كارزار رسانه اي #يك_دقيقه_براي_ايران » هم يكي از آن هزاران است.
هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر است؟ title
پدرخوانده هوش مصنوعی: ۵۰ درصد احتمال دارد این فناوری از انسان باهوش‌تر شود
فضیلت و اعمال عید قربان title
روز دهم ماه ذی‌الحجه و عید قربان روز عید و خوشحالی و سرور است، زیرا علاوه بر این که بنده‌ای مخلص از آزمونی دشوار، سربلند بیرون آمد و بندگی خویش را در پیشگاه خدای بزرگ ثابت کرد، گروه عظیمی از بندگان مخلص خدا به او تاسی جسته، به زیارت خانه خدا می‌شتابند و مراسم منا و از جمله، قربانی را انجام می‌دهند.
ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟ title
بیل گیتس، سرمایه‌گذار میلیاردر، ۸۷ درصد از سبد سهام (پرتفوی) ۴۵ میلیارد دلاری خود را تنها در پنج سهام در اختیار دارد.
عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی مجری مشهور تلویزیون title
پیمان طالبی، مجری مشهور تلویزیون عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی‌اش را در اینستاگرام منتشر کرد.
برگزیده
پویش یک دقیقه برای ایران با معصومه ابتکار title
فرصتی بی نظیر برای مردم ایران پیش آمده است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد و سالم شرکت کنند.
زهرا پزشکیان در رابطه با پدر چه گفت؟ title
صحبت‌های زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نامزد ریاست جمهوری را ببینید.
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی