کد خبر: ۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
در گفتگو با مخاطب ۲۴ اعلام شد:
جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از کشف بیش از ۷۴ هزار مورد شکار و صید غیر مجاز شامل پستانداران و پرندگان زنده و مرده در ۹ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط یگان حفاظت محیط زیست، خبر داد.

کشف ۷۴ هزار شکار و صید غیرمجاز در سال ۱۴۰۰سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴، منوچهر فلاحی جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار مخاطب ۲۴، آمار تخلفات و کشفیات صید و شکار غیر مجاز و سایر تخلفات مرتبط با محیط زیست در ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد: ۶۰ هزار و ۵۵۱ قطعه صید غیر مجاز، ۷ هزار و ۷۰۱ قطعه شکار غیر مجاز پرنده، ۱۳۰۹ مورد شکار غیر مجاز پستانداران شامل کَل، بُز و قوچ، گراز و سایر تخلفات که فقط شامل حلال گوشتان نیست و ۴ هزار و ۸۳۰ مورد زنده‌گیری پرندگان توسط مأموران یگان حفاظت از محیط زیست، کشف شده است.

وی خرید و فروش حیات وحش از دیگر تخلفات محیط زیستی دانست و ادامه داد: که گونه‌های جانوری زنده و یا مُرده را معامله می‌کنند و در ۹ ماه ابتدای امسال ۳ هزار و ۲۶ مورد در این رابطه در فضای مجازی و حقیقی کشف شده است.

فلاحی همچنین به آمار ادوات و وسایل متخلفان که توسط یگان حفاظت محیط زیست کشف شده، کرد و افزود: ۵۸ هزار و ۴۶۸ مورد ادوات کشف شده که شامل انواع ابزار صید و شکار مانند تفنگ، تور، تله و ... است که شامل طیف خاصی از ادوات است.

منوچهر فلاحی همچنین از دستگیری ۱۲ هزار و ۴۵۲ متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست در ۹ ماه گذشته خبر داد و گفت: برای این افراد دستگیر شده ۱۱ هزار و ۴۹۷ مورد پرونده قضایی تشکیل شده و علت مساوی نبودن تعداد پرونده‌های قضایی با تعداد دستگیر شدگان وجود یک پرونده برای چند متخلف در یک جرم و به دنبال آن پرونده سازی برای آن متهم است. در کل ۱۴ هزار و ۱۸۰ دستگیری صورت گرفته است.

 

کشف ۷۴ هزار شکار و صید غیرمجاز در سال ۱۴۰۰
جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست همچنین عنوان کرد: بخشی از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به آلودگی‌های محیط زیست است، برخی از دستگیری‌ها مربوط به شروع به شکار است و حوزه کار یگان حفاظت صرافاً محیط زیست طبیعی، چون حیات‌وحش و تخلفات شکار نیست. بخش عمده فعالیت یگان حفاظت محیط زیست در مقوله محیط زیست انسانی است.

فلاحی در رابطه به تخلفات محیط زیست انسانی نیز عنوان کرد: آلودگی‌های زیست محیطی و افرادی که مواد سمی را در طبیعت تخلیه می‌کنند، کارخانه‌هایی که سیستم‌های کنترلی خود را از مدار خارج می‌کنند از جمله تخلفات در عرصه محیط زیست انسانی است مانند آنکه برخی ضایعات و موادی که نیاز هست به طریق اصولی امحاء شود را به شیوه غیر اصولی معدوم می‌کنند به عنوان مثال آتش می‌زنند. این موارد از جمله تخلف‌هایی است که توسط یگان حفاظت محیط زیست مورد توجه قرار دارد، برخی از مناطق اقدام به آتش زدن لاستیک‌های کهنه می‌کنند تا به سیم‌های فلزی داخل آن دسترسی یابند و این تخلفات هم از موارد تحت پیگیری است.

وی در پایان گفت: از جمله کشفیات مهم یگان حفاظت محیط زیست در ۹ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۴۵۲ مورد شروع به شکار و صید بوده که شاه کلید کار ما پیشگیری است و در قانون قبلی شروع به شکار حداقل جریمه تخلف را در شروع به شکار لحاظ می‌کردند و در قوانین جدید شروع به شکار جنبه مجرمانه خود را در قانون مجازات اسلامی از دست داده است. در حالیکه مجازات شروع به جرم جنبه پیشگیرانه داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار