کد خبر: ۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
در گفتگو با مخاطب ۲۴ اعلام شد:
جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از کشف بیش از ۷۴ هزار مورد شکار و صید غیر مجاز شامل پستانداران و پرندگان زنده و مرده در ۹ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط یگان حفاظت محیط زیست، خبر داد.

کشف ۷۴ هزار شکار و صید غیرمجاز در سال ۱۴۰۰سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴، منوچهر فلاحی جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار مخاطب ۲۴، آمار تخلفات و کشفیات صید و شکار غیر مجاز و سایر تخلفات مرتبط با محیط زیست در ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد: ۶۰ هزار و ۵۵۱ قطعه صید غیر مجاز، ۷ هزار و ۷۰۱ قطعه شکار غیر مجاز پرنده، ۱۳۰۹ مورد شکار غیر مجاز پستانداران شامل کَل، بُز و قوچ، گراز و سایر تخلفات که فقط شامل حلال گوشتان نیست و ۴ هزار و ۸۳۰ مورد زنده‌گیری پرندگان توسط مأموران یگان حفاظت از محیط زیست، کشف شده است.

وی خرید و فروش حیات وحش از دیگر تخلفات محیط زیستی دانست و ادامه داد: که گونه‌های جانوری زنده و یا مُرده را معامله می‌کنند و در ۹ ماه ابتدای امسال ۳ هزار و ۲۶ مورد در این رابطه در فضای مجازی و حقیقی کشف شده است.

فلاحی همچنین به آمار ادوات و وسایل متخلفان که توسط یگان حفاظت محیط زیست کشف شده، کرد و افزود: ۵۸ هزار و ۴۶۸ مورد ادوات کشف شده که شامل انواع ابزار صید و شکار مانند تفنگ، تور، تله و ... است که شامل طیف خاصی از ادوات است.

منوچهر فلاحی همچنین از دستگیری ۱۲ هزار و ۴۵۲ متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست در ۹ ماه گذشته خبر داد و گفت: برای این افراد دستگیر شده ۱۱ هزار و ۴۹۷ مورد پرونده قضایی تشکیل شده و علت مساوی نبودن تعداد پرونده‌های قضایی با تعداد دستگیر شدگان وجود یک پرونده برای چند متخلف در یک جرم و به دنبال آن پرونده سازی برای آن متهم است. در کل ۱۴ هزار و ۱۸۰ دستگیری صورت گرفته است.

 

کشف ۷۴ هزار شکار و صید غیرمجاز در سال ۱۴۰۰
جانشین فرمانده یگان حفاظت محیط زیست همچنین عنوان کرد: بخشی از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به آلودگی‌های محیط زیست است، برخی از دستگیری‌ها مربوط به شروع به شکار است و حوزه کار یگان حفاظت صرافاً محیط زیست طبیعی، چون حیات‌وحش و تخلفات شکار نیست. بخش عمده فعالیت یگان حفاظت محیط زیست در مقوله محیط زیست انسانی است.

فلاحی در رابطه به تخلفات محیط زیست انسانی نیز عنوان کرد: آلودگی‌های زیست محیطی و افرادی که مواد سمی را در طبیعت تخلیه می‌کنند، کارخانه‌هایی که سیستم‌های کنترلی خود را از مدار خارج می‌کنند از جمله تخلفات در عرصه محیط زیست انسانی است مانند آنکه برخی ضایعات و موادی که نیاز هست به طریق اصولی امحاء شود را به شیوه غیر اصولی معدوم می‌کنند به عنوان مثال آتش می‌زنند. این موارد از جمله تخلف‌هایی است که توسط یگان حفاظت محیط زیست مورد توجه قرار دارد، برخی از مناطق اقدام به آتش زدن لاستیک‌های کهنه می‌کنند تا به سیم‌های فلزی داخل آن دسترسی یابند و این تخلفات هم از موارد تحت پیگیری است.

وی در پایان گفت: از جمله کشفیات مهم یگان حفاظت محیط زیست در ۹ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۴۵۲ مورد شروع به شکار و صید بوده که شاه کلید کار ما پیشگیری است و در قانون قبلی شروع به شکار حداقل جریمه تخلف را در شروع به شکار لحاظ می‌کردند و در قوانین جدید شروع به شکار جنبه مجرمانه خود را در قانون مجازات اسلامی از دست داده است. در حالیکه مجازات شروع به جرم جنبه پیشگیرانه داشت.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.