کد خبر: ۴۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه:
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه از جمله برنامه‌های خود را ارتقای سطح زندگی و معیشت مردم و توزیع عادلانه منابع در میان مردم کشورعنوان کرد و گفت: ما جزو ۱۰ کشور ثروتمند دنیا از لحاظ منابع هستیم که به نظر من این منابع مدیریت نمی‌شود و به همین لحاظ طبقات اجتماعی، ثروتمند و فقیر تشکیل شده است.

به گزارش سایت جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی (تدابیر) به نقل از، خبرنگار ایلنا، در نشست خبری جبهه تدبیر و توسعه قاسم محمدامینی از اعضای لیست این طیف سیاسی کشور با اشاره به خطی مشی دولت تدبیر و امید گفت: با توجه به خط مشی اعتدال آقای روحانی و به ثمر رسیدن برجام این اعتقاد را دارم که همگام با مدیریت خوبی که دولت تدبیر و امید داشته است مجلس نیز با استفاده از نیروهای همسو و همگام با دولت می‌تواند در توسعه کشور نقش بسزایی داشته باشد.

سرتیپ بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اکنون کشور در موقعیت استراتژیکی است و من به عنوان یک نظامی احساس کردم که می‌بایست امروز در صحنه سیاسی کشور حضور داشته و در کمیسیون امنیت ملی و در کمیته امور رفاهی مجلس مثمرثمر باشم.

وی ادامه داد: تاکنون سیاست‌های بازدارندگی نیروهای نظامی کشور موفقیت‌آمیز بوده است و من می‌توانم به عنوان کسی که در امور نظامی تخصص دارد به این امر کمک کنم.

وی با اشاره به تحصیلات خود در دانشگاه ستاد فرماندهی گفت: دراین دانشگاه فقط بحث‌های نظامی تدریس نمی‌شود بلکه اقتصاد و مدیریت در سایر رشته‌ها نیز به دانشجویان این ستاد تدریس می‌شود.

قاسم محمدامینی افزود: روسای جمهور برخی کشور‌ها همچون مصر و آمریکا از خلبانان نیروی هوایی بودند پس حضور یک نظامی بازنشسته در عالم سیاست امری غیر طبیعی نیست و امروز هم اگر مردم صلاح بدانند در سنگر مجلس دوباره به این کشور خالصانه و مخلصانه خدمت می‌کنم.

عضو جبهه تدبیر و توسعه با بیان برنامه‌های خود برای مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: افرادی که می‌خواهند نماینده شوند لیستی را ارائه می‌دهند و بر مبنای آن لیست قول انجام اموری را که بعضاً از حیطه شرایط قانونی آن‌ها خارج است را به مردم می‌دهند. من فکر می‌کنم این کار فقط برای جلب آرای مردم است و بر همین اساس من برنامه خود را با توجه به شرح وظایف قانونی نمایندگان که در قانون اساسی کشور ذکر شده اعلام کرده‌ام.

سرتیپ بازنشسته ارتش افزود: براساس قانون وظیفه یک نماینده قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن است این در حالی است که برنامه‌هایی که کاندیدا‌ها ارائه می‌دهند در قالب یک آرزو برای مردم می‌ماند و من به شدت مخالف این چنین برنامه‌ها و قول و قرارهای غیر واقعی هستم. من تمام دیدگاه‌هایی که اعلام کرده‌ام و برنامه‌هایی که ارائه دادم قبلاً بر روی آن کار تخصصی انجام داده‌ام.

وی با اشاره به لزوم به روز بودن مدیران کشور گفت: برای داشتن یک کشور توسعه یافته باید اطلاعات مدیران به روز باشد. من به شخصه سعی می‌کنم که خود را برای نمایندگی مجلس از طریق مطالعه آماده کنم. من سیاستمدار نیستم ولی می‌توانم با فعالیت‌ها و مطالعه، خود را به روز کرده و سیاستمدار شوم.

عضو جبهه تدبیر و توسعه تصریح کرد: ما در کشور برنامه‌های بلندمدت خوبی داریم که در عمل نتوانستیم آن‌ها را اجرایی کنیم. به طور مثال ما دو سند چشم‌انداز ۱۰ ساله داریم که یکی از آن برنامه‌ها تمام شده است در حالی که بسیاری از بندهای آن مغفول مانده. بر همین اساس یکی از برنامه‌های ما تحقق یافتن برنامه‌های جا مانده از سند چشم انداز توسعه کشور است.

وی ادامه داد: مورد دیگر اینکه خیلی از قوانین در کشور تصویب شده اما اجرا نمی‌شود. در حال حاضر بی‌قانونی در کشور ما بیداد می‌کند و با اینکه قانونگذاران پیش‌بینی بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی را کرده‌اند اما قانون آن‌ها اجرایی نمی‌شود به طور مثال ما در خیابان‌های خود تابلوهای پارک‌ ممنوع داریم اما هنوز خودرو‌ها زیر این تابلو در نقاط مختلف شهر پارک می‌شوند. در صورتی که در دیگر کشور‌ها چنین چیزی مشاهده نمی‌کنیم یا اینکه بیشتر ساختمان‌های ما ماهواره دارند در صورتی که قانون تصویب کرده استفاده از ماهواره ممنوع است. بدون توجه به اینکه این قانون درست است یا خیر اما باز هم اجرا نمی‌شود.

محمدامینی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف من در صورت انتخاب به عنوان نماینده در مجلس دهم تلاش مداوم برای ارائه طرح‌هایی است که بتواند تورم و گرانی را حل کند و مشکلات مردم را بهبود ببخشد. این امر بسیار مهم است که ما به مردم نگوییم که تمام مشکلات حل می‌شود بلکه باید مرحله به مرحله مشکلات کشور را حل کنیم.

آزاده سرافراز نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مورد دیگر ارتقای سطح زندگی و معیشت مردم و توزیع عادلانه منابع در میان مردم کشور است این در حالی است که ما جزو ۱۰ کشور ثروتمند دنیا از لحاظ منابع هستیم که به نظر من این منابع مدیریت نمی‌شود و به همین لحاظ طبقات اجتماعی، ثروتمند و فقیر تشکیل شده است.

عضو جبهه تدبیر و توسعه گفت: یکی دیگر از موارد تنش بین کشور‌ها خصوصاً کشورهای مسلمان است که سبب شده ضربه بزرگی به جامعه مسلمانان جهان وارد کنند که این امر به خاطر فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه است. حالا که دولت به دنبال تعامل سازنده با سایر کشور‌ها با حفظ عزت و تکریم است مجلس نیز باید همین سیاست را اتخاذ کند و به دولت در این امر کمک کند.

وی با اشاره به تجهیزات نظامی کشور اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های من در مجلس دهم بحث دفاعی کشور است تا قبل از انقلاب قطعات نظامی ما از آمریکا می‌آمد و کار‌شناسان نظامی ما نیز همه آمریکایی بودند با اینکه ارتش ما از لحاظ تجهیزات در آن دوران بسیار قوی بود اما آمریکایی‌ها اجازه هیچ‌گونه کنجکاوی به ایرانی‌ها برای قطعات و جنگ افزار‌ها را نمی‌دادند اما بعد از انقلاب تحول شگرفی در صنایع نظامی ما از جمله صنعت موشکی رخ داد که این حاصل تلاش و اعتماد به جوانان این کشور بود.

امینی گفت: این تغییرسیاست در موقعیت استراتژیک کشور بسیار اثرگذار بود و امروز در حالی که بیشتر کشورهای منطقه مشکل امنیتی دارند ما توانستیم با استفاده از سیاست بازدارندگی خطرهای همچون داعش و تروریسم تکفیری را دفع کنیم. ما باید در بحث امور دفاعی به آنچه که داریم اکتفا نکنیم و نیروهای مسلح را مجهز به تجهیزات به روز دنیا کنیم.

وی با بیان اینکه دیدگاه‌های خود را در رابطه با نیروهای مسلح را در ۶ بند خلاصه کرده‌ام، عنوان کرد: ۱. پشتیبانی از فعالیت‌ها و نیازمندی‌های نیرو‌های مسلح۲. تلاش برای رفع تنگناهای اقتصادی، جامعه خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی، ایثارگران، جانبازان، تلاشگران جهاد و مقاومت۳. برنامه‌ریزی برای ارتقا توان کمی و کیفی نیروهای مسلح کشور۴. تلاش برای بسترسازی برنامه‌ریزی جهت انتقال تجربه کمی و کیفی دانش روز نظامی به نیروهای جوان (جانشین‌پروری) ۵. تلاش برای تقویت، سازماندهی، آموزش و تجهیز یگان‌های رزمی۶. بررسی مشکلات و نیازهای اقتصادی خانواده‌های نیروهای مسلح و پیگیری و ارتقا و تثبیت سطح زندگی و معیشت آنان.

وی درباره برنامه‌های خود در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی گفت: پشتیبانی از دولت در تمامی زمینه‌ها در جهت حفظ همدلی و همزبانی توجه بیشتر به برنامه‌های زیست‌محیطی، تهیه و تصویب قوانین جهت حفاظت بیشتر از میراث فرهنگی، پیگیری و ساماندهی وضعیت گردشگری در جهت جذب حداکثری گردشگران داخلی و خارجی، پیگیری و اجرایی نمودن طرح‌های نیمه تمام در سطح کشور، تلاش و تاکید بر اجرای قوانین خدمات کشوری و توجه ویژه به بازنشستگان کشور و لشکری، تلاش جهت حفظ منافع ملی کشور در تمام صحنه‌های داخلی و خارجی، تلاش در جهت دفع مشکلات و مسائلی که به صورت غیرمنتظره اتفاق می‌افتد مانند زلزله، سیل و دیگر اتفاقات طبیعی. این‌ها برخی از برنامه‌های من جهت کاندیداتوری برای مجلس دهم شورای اسلامی است و در صورت اعتماد مردم به من و رای دادن آن‌ها به برنامه‌ها تمام سعی خود را جهت پیشبرد و اجرایی کردن دیدگاه‌های خود به کار خواهد گرفت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: