کد خبر: ۴۱۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱
رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: در برنامه هفتم توسعه حکمی لحاظ شده است که براساس آن سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان به بودجه این سازمان اضافه خواهد شد.

مخاطب۲۴- بودجه سازمان نوسازی مدارس نسبت به سال ۱۴۰۲ حدود ۵۴ درصد افزایش داشته و به ۱۲.۲ هزار میلیارد تومان رسیده است، اما این افزایش در بخش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این سازمان بوده و در بخش اعتبارات هزینه‌ای بودجه سازمان نوسازی کاهش داشته و از ۱۸۸ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ به ۱۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۳ کاهش یافته است.

مرکز پژوهش‌های مجلس اخیراً اعلام کرده است: سازمان نوسازی برای انجام وظایف به حدود ۴۹.۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اگر رسیدگی فوری به استان‌هایی را که سرانه آموزشی آن‌ها پایین‌تر از متوسط کشور است، به بودجه اضافه کنیم به ۶۸.۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

در همین ارتباط حمیدرضا خانمحمدی در رابطه با بودجه این سازمان و مشکلات پیش روی تخریب و بازسازی مدارس فرسوده گفت: گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس بر اساس ۳ میلیارد دلاری است که در سال‌های گذشته برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده تامین شد.

وی افزود: در برنامه پنجم توسعه به واسطه فروش نفت، در مازاد درآمد نفتی وجود داشت و این درآمد صندوق ذخیره ارزی واریز می‌شد و ۳ میلیارد دلار معادل ۵۹۰۰ میلیارد تومان در سال‌های ۸۴ و ۸۵ به سازمان نوسازی مدارس اختصاص یافت، در آن ایام ۶۵ درصد مدارس تخریبی بودند که با این اعتبار بخش زیادی از آن‌ها حذف شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در برنامه ششم توسعه به واسطه تحریم کشور و مشکلات پیش رو، درآمد مازاد نفت وجود نداشت بنابراین اعتباری برای تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس لحاظ نشد.

خانمحمدی بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه اتفاق مهمی افتاد و حکم خوبی برای مدارس فرسوده و تخریبی در نظر گرفته شد بدین صورت که دو دهم از مالیات بر ارزش افزوده تا پایان برنامه هفتم توسعه در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار می‌گیرد و این کار، اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان به اعتبارات سازمان اضافه خواهد کرد.

وی افزود:، چون برنامه هفتم توسعه بعد از بودجه سنواتی تصویب می‌شود احتمالاً این حکم امسال اجرا نشود و بخشی از آن را به واسطه ضرورتی که وجود داشت به بودجه سازمان نوسازی الحاق کردند.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اضافه کرد: هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس بر این است که حکم برنامه هفتم توسعه تحکیم شود و دستگاه‌های حاکمیتی از مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی غافل نشوند در سال ۱۴۰۴ درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سازمان نوسازی مدارس لحاظ خواهد شد و ظرفیت مدرسه‌سازی همچنین تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و مقاوم‌سازی مدارس دو برابر می‌شود.

برچسب ها: مدارس
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
مرگ همزمان دختر و پسرجوان در شمال تهران title
به دنبال مرگ مشکوک دختر و پسر جوانی در شمال تهران یک سناریوی جنایی مقابل تیم تحقیق قرار گرفت.
پویش یک دقیقه برای ایران با شهیندخت مولارودی title
با توجه به این که دکتر پزشکیان کاندیدای اختصاصی جبهه اصلاحات ایران هستند و برنامه‌هایی که برای ارائه دارند در چارچوب گفتمان اصلاح طلبی مورد وفاق و اتفاق نظر جامعه اصلاح طلبی است.
پویش یک دقیقه برای ایران title
از روز نخست اعلام كانديداتوري دكتر مسعود پزشكيان، موجي از اميدواري، شور و حركت جامعه را فراگرفت و هزاران نفر از اقشار مختلف، اعلام آمادگي كردند تا در اين رقابت تعيين كننده آينده ايران، نقش و سهمي ايفا كنند؛ «كارزار رسانه اي #يك_دقيقه_براي_ايران » هم يكي از آن هزاران است.
هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر است؟ title
پدرخوانده هوش مصنوعی: ۵۰ درصد احتمال دارد این فناوری از انسان باهوش‌تر شود
فضیلت و اعمال عید قربان title
روز دهم ماه ذی‌الحجه و عید قربان روز عید و خوشحالی و سرور است، زیرا علاوه بر این که بنده‌ای مخلص از آزمونی دشوار، سربلند بیرون آمد و بندگی خویش را در پیشگاه خدای بزرگ ثابت کرد، گروه عظیمی از بندگان مخلص خدا به او تاسی جسته، به زیارت خانه خدا می‌شتابند و مراسم منا و از جمله، قربانی را انجام می‌دهند.
ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟ title
بیل گیتس، سرمایه‌گذار میلیاردر، ۸۷ درصد از سبد سهام (پرتفوی) ۴۵ میلیارد دلاری خود را تنها در پنج سهام در اختیار دارد.
عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی مجری مشهور تلویزیون title
پیمان طالبی، مجری مشهور تلویزیون عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی‌اش را در اینستاگرام منتشر کرد.
برگزیده
پویش یک دقیقه برای ایران با معصومه ابتکار title
فرصتی بی نظیر برای مردم ایران پیش آمده است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد و سالم شرکت کنند.
زهرا پزشکیان در رابطه با پدر چه گفت؟ title
صحبت‌های زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نامزد ریاست جمهوری را ببینید.
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی