کد خبر: ۴۱۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید زاهدی و شهید حجازی در همه میادین حاضر بودند و از ما حمایت کردند.

مخاطب ۲۴- سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت سید «مصطفی بدرالدین» معروف به «سید ذوالفقار» اعلام کرد که ما اینجا برای بزرگداشت فرمانده مجاهد بزرگ و برادر عزیز شهیدمان سید ذوالفقار جمع شده‌ایم و مجددا غم از دست دادن این برادر عزیزمان را به خانواده او تسلیت و رسیدن او به مقام شهادت را تبریک می‌گوییم.

سید حسن نصرالله در ادامه به خانواده‌های شریف همه شهدا تبریک و تسلیت گفته و به رزمندگان شجاع در همه جبهه‌های حق علیه باطل که از ۸ ماه قبل تاکنونی بزرگترین معانی جوانمردی و اراده و ایمان و یقین به پیروزی و توکل به خدا را نوشته‌اند درود فرستاد.

دبیر کل حزب‌الله در ادامه به ویژگی‌های منحصر به فرد سید ذوالفقار اشاره و اعلام کرد:شهید سید ذوالفقار شایسته مدال انسانیت و جهاد بود و ما در همه عرصه‌ها او را حاضر می‌دیدیم.

سید حسن نصرالله در ادامه یاد سایر فرماندهان شهید مقاومت را نیز گرامی داشته و گفت: ما در هر نبردی از فرمانده شهید «سردار قاسم سلیمانی»، شهید «محمد رضا زاهدی» و شهید (سیدمحمد) حجازی را که در تمام عمر خود از ما حمایت و پشتیبانی کردند، یاد می‌کنیم.

دبیر کل حزب‌الله اظهار داشت: مقاومتی که امروز در میدان می‌جنگد نتیجه فداکاری شهدا و فرماندهانی است که اکنون کنار ما نیستند و همچنین فداکاری رزمندگانی که اکنون هستند و بر عهد و پیمان خود باقی مانده‌اند.  

وی در ادامه به سوریه و جنگ جهانی تروریسم که آمریکا و متحدانش علیه آن به راه انداختند اشاره و تاکید کرد که می‌خواستند سوریه در دایره آمریکایی‌ها قرار بگیرد و تابع دولت آمریکا باشد، اما سوریه پیروز شد. فرض کنید اگر در این جنگ جهانی سوریه پیروز نمی‌شد و نبرد طوفان الاقصی در این شرایط رخ می‌داد، وضعیت منطقه و لبنان چگونه می‌شد؟

نصرالله گفت: سوریه با وجود محاصره سنگین و شرایط سختی که دارد همچنان در جایگاه خود مانده و به موضع خود در حمایت از مسئله فلسطین پایبند است. ما (برای جنگ با تکفیری‌ها) وارد سوریه شدیم و خون پاک سید بدرالدین و همه شهدا نتیجه مطلوبی داشت. ما گفتیم که از جمله اهداف مقاومت فلسطین و محور مقاومت، احیای آرمان فلسطین و یادآوری فلسطینی‌ها و حقوق این ملت در داخل اراضی فلسطین و اردوگاه‌های آوارگان بود.

سید بزرگ مقاومت در ادامه به خیانت سازشکاران عرب به مردم و آرمان فلسطین اشاره و تاکید کرد: برخی رژیم‌های عربی اینگونه ترویج می‌کنند که دشمن صهیونیستی تنها «دولت» دموکراتیک در منطقه ماست!

سید حسن نصرالله به خیزش عظیم دانشجویی در جهان برای حمایت از غزه اشاره و اعلام کرد:، اما امروز بعد از طوفان الاقصی مسئله فلسطین بر سر همه زبان‌ها افتاده و در همه کشور‌های جهان و سازمان ملل درباره فلسطین صحبت می‌شود و همه خواستار توقف تجاوزات علیه غزه هستند.

وی افزود: فلسطین امروز تبدیل به اولین مسئله در جهان شده و در سازمان ملل می‌بینیم علی‌رغم همه دروغ‌های اسرائیل، بیش از ۱۴۰ کشور خواستار توقف تجاوزات علیه غزه و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل هستند. تظاهرات‌ها و اعتراضات دانشجویان در تعداد زیادی از کشور‌های اروپایی که پرچم فلسطین را با خود حمل می‌کنند نتیجه عملیات ۷ اکتبر است و این تظاهرات‌ها خشم نتانیاهو و دولت آمریکا را برانگیخته است. استواری فلسطینی‌ها همه جهان را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین صحبت کنند و آمریکای ریاکار را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین حرف بزند.

نصرالله عنوان کرد: امروز اسرائیل در جهان به عنوان قاتل کودکان و زنان شناخته می‌شود که همه قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشته است. حوادثی که در غزه رخ می‌دهد و ادامه استواری مردم فلسطین در نوار غزه جهان را در برابر حقیقتی بزرگ قرار داد مبنی بر اینکه حوادث منطقه می‌تواند اوضاع را به سمت یک جنگ منطقه‌ای بکشاند و جهان مسئول یافتن راه حل برای آن است.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: اگر بخواهیم نتایج نبرد کنونی را ارزیابی کنیم باید به آنچه که رسانه‌های دشمن درباره شکست نتانیاهو و ارتشش می‌گویند گوش بدهیم. در هشتمین ماه از جنگ همه اسرائیلی‌ها بر اینکه در تحقق اهداف جنگی خود شکست خورده‌اند اتفاق نظر دارند. دشمن صهیونیستی بعد از ۸ ماه به هیچ یک از اهداف خود نرسید و خسارات راهبردی زیادی متحمل شده است.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: اسرائیل که ادعا می‌کند قوی‌ترین ارتش را دارد، تحت حمایت نامحدود قوی‌ترین کشور جهان در دنیا یعنی آمریکاست و آمریکا به این رژیم تجهیزات می‌دهد و در جنگ علیه نوار غزه که ۲۰ سال است در محاصره قرار دارد و مقاومت آن از تجهیزات محدودی برخوردار است مداخله می‌کند. اما یکی از مهمترین نتایج جنگ غزه این است که رژیم صهیونیستی اعتراف می‌کند به پیروزی نرسیده و ۷۰ درصد اسرائیلی‌ها خواستار استعفای رئیس ستاد ارتش هستند.

وی ادامه داد: اسرائیل بعد از هشت ماه قادر به آزاد کردن اسرای خود و بازگرداندن شهرک نشینان به شهرک‌های اطراف نوار غزه و شمال فلسطین اشغالی نیست و همچنین نمی‌تواند امنیت کشتی‌های خود را تامین کند. اسرائیل ثابت کرد که یک رژیم عاجز و شکست خورده و غیر قابل اعتماد بوده و در حالی که به شهرک نشینان خود وعده امنیت داده بود در نظرسنجی‌ها مشاهده می‌شود که هیچ تصویری از پیروزی برای اسرائیل وجود ندارد و صهیونیست‌ها خواستار رفتن نتانیاهو هستند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل امروز کاملاً فاقد بازدارندگی است و نتوانست در برابر مقاومت و همه کشور‌های عضو محور مقاومت از خود بازدارندگی نشان دهد و یک تصویر فرسایشی از خود به نمایش گذاشت. تصویر بازدارندگی اسرائیل به ویژه بعد از عملیات تلافی جویانه «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران کاملا در مسیر نابودی قرار گرفت و امروز ژنرال‌های اسرائیلی درباره باتلاق این رژیم صحبت می‌کنند.

سید بزرگ مقاومت تاکید کرد: ژنرال‌های ارشد اسرائیلی می‌گویند که نتانیاهو با اصرار بر جنگ ما را وارد باتلاق می‌کند. اسرائیلی‌ها امروز درباره جنگ فرسایشی در غزه و عواقب آن برای اسرائیل صحبت می‌کنند. امروز رژیم صهیونیستی می‌ترسد که غزه را ترک کند، زیرا این به معنای شکست آن است و یک فاجعه برای صهیونیست‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت آشفته صهیونیست‌ها در هشتمین ماه جنگ غزه اظهار داشت: تصور کنید که رهبران یک حکومت هیچ تصوری از فردای روز جنگ ندارند.

سید حسن نصرالله درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح اظهار داشت: حتی اگر دشمن صهیونیستی وارد رفح هم بشود هرگز به معنای آن نیست که مقاومت پایان یافته و مردم فلسطین مقاومت را رها کرده‌اند. موافقت جنبش حماس با آخرین پیشنهاد مربوط به آتش بس در غزه نتانیاهو را شوکه کرد و بنابراین او مخالفت خود را با این توافق اعلام کرد، زیرا پذیرش آن به معنای شکست اسرائیل است. مانور‌ها و نمایش‌هایی که امروز آمریکایی‌ها از خود نشان می‌دهند نباید کسی را فریب دهد، زیرا آمریکا تمام قد در کنار اسرائیل ایستاده است.

برچسب ها: سید حسن نصرالله
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.