کد خبر: ۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه تاکید کرد:
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی بر ضرورت کاهش فقر بین آسیب‌دیدگان اجتماعی تاکید کرد.

وحید شریعتمداری کاندیدای کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:  در حال حاضر 1/5 میلیارد دلار درآمد توریسم درمانی کشور است  که در آینده 5 ساله تا ، ۲۰ میلیارد دلار قابل افزایش است. اما این سوال وجود دارد که اینها چقدر اشتغال‌زایی می‌کند؟

کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی با تاکید بر اینکه ۳۰۰ هتل در کشور باید ساخته شود، گفت: در حوزه نفت و گاز ۳۰۰ میلیارد دلار پروژه تعریف شده، این درحالی است که در حوزه گردشگری ۵۰ میلیارد دلار تعریف شده است.

شریعتمداری به پیشنهاد کنسرسیوم فضای فرهنگی و گردشگری برای ایجاد یک ایران کوچک کنار فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: ما فکر کردیم می‌شود کنار این فرودگاه که ۱۵ هزار هکتار است، یک ایران کوچک ایجاد کنیم و کل صنایع دستی کشور در آنجا تولید و عرضه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرک‌های اقماری ما دارای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی هستند که شامل ۴۰۰ هزار خانوار و ۱۰۰ هزار خانم تحصیل‌کرده هستند که هیچ کاری ندارند و می‌توان در کنار این شهرک‌ها واحد صنایع دستی ایجاد کرد و به نیروی انسانی آموزش‌های لازم را ارایه داد، چراکه صنایع از دل این شهرک‌ها به وجود می‌‌آید.

کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی ادامه داد: در مجلس‌دهم باید روی ایجاد قوانین جدید و همچنین اصلاح برخی قوانین در حوزه گردشگری برنامه‌ریزی شود.

شریعتمداری یک از برنامه‌های خود را در حوزه گردشگری توسعه مناطق ویژه و آزاد تجاری به منظور جذب سرمایه و دانش فنی جهت ایجاد اشتغال و خودکفایی اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: نیازمند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، توسعه فرودگاه‌ها، بنادر، خطوط ریلی و مناطق آزاد تجاری هستیم که این یکی دیگر از برنامه‌های من در صورت ورود به مجلس دهم است.

وی همچنین توسعه منابع گردشگری و دهکد‌ه‌های سلامت را از دیگر برنامه‌های خود در مجلس برشمرد و گفت: در این حوزه می‌توان به احداث هتل و مجتمع‌های بین راهی به منظور دسترسی به ۲۰ میلیون گردشگر و  ۲۰ میلیارد دلار به عنوان درآمد توریسم و ۲۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری سلامت اعلام کرد.

شریعتمداری در تشریح برنامه‌های اجتماعی خود گفت: ارایه الگوهای مناسب برای کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی، کاهش فقر بین کودکان کار، معلولان، زنان سرپرست خانوار و آسیب‌دیدگان اجتماعی و همچنین طراحی و ایجاد الگوی نوین و روزآمد سلامت سالمندی کشور از جمله برنامه‌های انتخاباتی من است.

وی تلاش برای بهبود وضعیت آموزش پرورش و تغییر مناسب الگوهای آموزشی و همچنین ارتقا نظام تربیتی نوجوانان و ایجاد فرهنگ نخبه‌پروری را از اهداف آموزشی خود بر شمرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
بنیانگذار ساندویچی هایدا درگذشت title
جاوید فرزامی که به همراه برادرش علی فرزامی صاحب برند هایدا معروف به ساندویچی هایدا بود به دلیل آمبولی ریه درگذشت.
فیلم | گاف سریال زخم‌کاری؛ کشیدن ترمز دستی با BMW سری ۵! title
در جدیدترین قسمت سریال زخم‌کاری بازیگر نقش میثم با کشیدن ترمز دستی BMW سری ۵، لحظه عجیبی را رقم زد.
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
برگزیده
برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۳ معرفی شدند title
جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۳ به «پیر آگوستینی»، «فرنس کراوس» و «آن لوهولیر» اهدا شد.
فوری | اعلام جزئیات روش جدید فروش خودرو، سامانه یکپارچه خودرو حذف شد title
حذف سامانه یکپارچه خودرو، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت:فروش خودرو دیگر به روش قبل انجام نخواهد بود
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.