کد خبر: ۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه تاکید کرد:
کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی بر ضرورت کاهش فقر بین آسیب‌دیدگان اجتماعی تاکید کرد.

وحید شریعتمداری کاندیدای کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:  در حال حاضر 1/5 میلیارد دلار درآمد توریسم درمانی کشور است  که در آینده 5 ساله تا ، ۲۰ میلیارد دلار قابل افزایش است. اما این سوال وجود دارد که اینها چقدر اشتغال‌زایی می‌کند؟

کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی با تاکید بر اینکه ۳۰۰ هتل در کشور باید ساخته شود، گفت: در حوزه نفت و گاز ۳۰۰ میلیارد دلار پروژه تعریف شده، این درحالی است که در حوزه گردشگری ۵۰ میلیارد دلار تعریف شده است.

شریعتمداری به پیشنهاد کنسرسیوم فضای فرهنگی و گردشگری برای ایجاد یک ایران کوچک کنار فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: ما فکر کردیم می‌شود کنار این فرودگاه که ۱۵ هزار هکتار است، یک ایران کوچک ایجاد کنیم و کل صنایع دستی کشور در آنجا تولید و عرضه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرک‌های اقماری ما دارای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی هستند که شامل ۴۰۰ هزار خانوار و ۱۰۰ هزار خانم تحصیل‌کرده هستند که هیچ کاری ندارند و می‌توان در کنار این شهرک‌ها واحد صنایع دستی ایجاد کرد و به نیروی انسانی آموزش‌های لازم را ارایه داد، چراکه صنایع از دل این شهرک‌ها به وجود می‌‌آید.

کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی ادامه داد: در مجلس‌دهم باید روی ایجاد قوانین جدید و همچنین اصلاح برخی قوانین در حوزه گردشگری برنامه‌ریزی شود.

شریعتمداری یک از برنامه‌های خود را در حوزه گردشگری توسعه مناطق ویژه و آزاد تجاری به منظور جذب سرمایه و دانش فنی جهت ایجاد اشتغال و خودکفایی اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: نیازمند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، توسعه فرودگاه‌ها، بنادر، خطوط ریلی و مناطق آزاد تجاری هستیم که این یکی دیگر از برنامه‌های من در صورت ورود به مجلس دهم است.

وی همچنین توسعه منابع گردشگری و دهکد‌ه‌های سلامت را از دیگر برنامه‌های خود در مجلس برشمرد و گفت: در این حوزه می‌توان به احداث هتل و مجتمع‌های بین راهی به منظور دسترسی به ۲۰ میلیون گردشگر و  ۲۰ میلیارد دلار به عنوان درآمد توریسم و ۲۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری سلامت اعلام کرد.

شریعتمداری در تشریح برنامه‌های اجتماعی خود گفت: ارایه الگوهای مناسب برای کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی، کاهش فقر بین کودکان کار، معلولان، زنان سرپرست خانوار و آسیب‌دیدگان اجتماعی و همچنین طراحی و ایجاد الگوی نوین و روزآمد سلامت سالمندی کشور از جمله برنامه‌های انتخاباتی من است.

وی تلاش برای بهبود وضعیت آموزش پرورش و تغییر مناسب الگوهای آموزشی و همچنین ارتقا نظام تربیتی نوجوانان و ایجاد فرهنگ نخبه‌پروری را از اهداف آموزشی خود بر شمرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار