کد خبر: ۴۱۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹
محاسبات سازمان ملی بهره وری حاکی از سهم مستقیم حدوداً ۷/۵ درصدی شرکت‌‌های دولتی از کل اقتصاد بدون نفت در سال ۱۴۰۱ است.

مخاطب۲۴- به تازگی گزارش نتایج سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی در سال مالی ۱۴۰۱ مبتنی بر شاخص‌های کارایی و اثربخشی مرتبط تهیه شده است. از این رهگذر تصویری مناسب از وضعیت بهره‌وری شرکت‌های دولتی در اختیار سیاستگذار قرار خواهد گرفت.

این گزارش مشتمل بر ۶ بخش شامل نقش و اهمیت شرکت‌های دولتی، فرایند اجرایی ارزیابی بهره‌وری شرکت‌های دولتی، نتایج ارزیابی بهره‌وری، نسبت‌های مالی در شرکت‌های دولتی، امتیاز و سطح بهره‌وری شرکت‌های دولتی و جمع‌بندی و پیشنهادات است.

محاسبات سازمان ملی بهره‌وری ایران نشان‌دهنده سهم مستقیم حدوداً ۷/۵ درصدی شرکت‌های دولتی از کل اقتصاد بدون نفت در سال ۱۴۰۱ است. همچنین، سهم تمام شرکت‌های دولتی از اقتصاد کشور یا همان سهم آن‌ها از تولید ناخالص داخلی در همان سال، ۱۴/۵ درصد و سهم آن‌ها از اشتغال کشور یک درصد برآورد می‌شود.

به طور کلی شاخص کارایی کل عوامل تولید شرکت‌های دولتی در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به طور متوسط ۱۱/۴ درصد رشد داشته است که نشان از بهبود وضعیت بهره‌وری این شرکت‌ها است.


برچسب ها: نفت
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
کدام بیماران کاندید پیوند عضو می توانند باشند؟ title
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند دریافت عضو پیوندی هستند، گفت: هر سال ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ عضو قابل پیوند به دلیل عدم رضایت خانواده‌های افراد دچار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود.
محل های مورد جستجو پهپاد دید در شب آکینجی ترکیه title
بررسی سایت راداری فلایت ۲۴ حاکی از ورود پهپاد آکینجی (AKINCI۰۱) ترکیه که به تجهیزات دید در شب مجهز است به آسمان ایران دارد.
ویدئو| مهدی کوشکی برای بار چهارم ازدواج کرد title
مهدی کوشکی با انتشار ویدئویی از ازدواجش با محیا مهدی‌زاده بازیگر تئاتر خبر داد
عکس آسانسوری آقای مجری! title
سلفی آسانسوری ایرج طهماست با دخترش در شب تولدش
برگزیده
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.
پیام تبریک رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا title
رئیس جمهور در پیامی با تبریک قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در آسیا تصریح کرد: از یکایک اعضای تیم ملی، مربیان، کادر فنی و سایر تلاشگران حوزه ورزش کشور برای کسب این عنوان ارزشمند، قدردانی می­‌نمایم.