کد خبر: ۴۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳
در لایحه بودجه ۱۴۰۳ نیز همچون سال‌های گذشته ردیف کمک به صندوق با عبارت «پس از تصویب اساسنامه» مشروط شده است.

مخاطب۲۴- براساس حکم قانونی تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان دولت موظف است معادل مجموع سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان کمک کند.

در لایحه بودجه ۱۴۰۳ این مقدار ۱۷ میلیارد تومان دیده شده است، در حالی که سال گذشته سهم دولت برای کمک به صندوق ذخیره فرهنگیان ۶۰ میلیارد تومان تصویب شده بود.

فرهنگیان سالانه ۱۸۳۶ میلیارد تومان به حساب صندوق ذخیره واریز می‌کنند

در زمان حاضر مجموع واریزی فرهنگیان به حساب صندوق ذخیره ماهانه ۱۵۳ میلیارد تومان و سالانه ۱۸۳۶ میلیارد تومان است که براساس قانون دولت نیز باید معادل همین مقدار را به صندوق پرداخت کند.

در لایحه بودجه ۱۴۰۳ نیز همچون سال‌های گذشته ردیف کمک به صندوق با عبارت «پس از تصویب اساسنامه» همراه است این عبارت از آنجا نشئت می‌گیرد که مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه ۱۴۰۰، آموزش و پرورش را به بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان و ارائه آن به مجلس مکلف کرد.
ازاین‌رو با توجه به آنکه صندوق ذخیره فرهنگیان همچنان به تکلیف خود عمل نکرده است، تصویب ردیف مذکور با عبارت «پس از تصویب اساسنامه» تا زمان اصلاح و بازنگری در اساسنامه صندوق و تصویب آن در مجلس برای دولت هیچ‌گونه تکلیفی جهت پرداخت ایجاد نخواهد کرد و عملاً موجب می‌شود فرهنگیان عضو صندوق از دریافت حق دولت بازبمانند.

از سوی دیگر در سال‌های گذشته دولت به‌دلیل عدم تصویب اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس از پرداخت حق خود اجتناب کرده است که تا پایان سال ۱۴۰۲ موجب انباشت مطالبات فرهنگیان از صندوق به‌میزان ۶۴۵۰ میلیارد تومان شده است.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
کدام بیماران کاندید پیوند عضو می توانند باشند؟ title
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند دریافت عضو پیوندی هستند، گفت: هر سال ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ عضو قابل پیوند به دلیل عدم رضایت خانواده‌های افراد دچار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود.
محل های مورد جستجو پهپاد دید در شب آکینجی ترکیه title
بررسی سایت راداری فلایت ۲۴ حاکی از ورود پهپاد آکینجی (AKINCI۰۱) ترکیه که به تجهیزات دید در شب مجهز است به آسمان ایران دارد.
ویدئو| مهدی کوشکی برای بار چهارم ازدواج کرد title
مهدی کوشکی با انتشار ویدئویی از ازدواجش با محیا مهدی‌زاده بازیگر تئاتر خبر داد
عکس آسانسوری آقای مجری! title
سلفی آسانسوری ایرج طهماست با دخترش در شب تولدش
برگزیده
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.
پیام تبریک رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا title
رئیس جمهور در پیامی با تبریک قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در آسیا تصریح کرد: از یکایک اعضای تیم ملی، مربیان، کادر فنی و سایر تلاشگران حوزه ورزش کشور برای کسب این عنوان ارزشمند، قدردانی می­‌نمایم.