کد خبر: ۴۱۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۴
کارکنان و کارشناسان متخصص و مدیران خلاق و کارآمد چرا باید با رسیدن به سن ۵۵ یا ۶۰ سال بازنشسته شوند؟ مگر تعداد این‌ها در مجموع چند نفر است که مانع بکارگیری نیرو‌های جوانتر می‌شوند؟

لغو قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط مجلس دوازدهم؟!؟مخاطب۲۴- دکتر حسن خسروی_ مدرس دانشگاه و متخصص امور برنامه و بودجه کشور_ کارکنان و کارشناسان متخصص و مدیران خلاق و کارآمد چرا باید با رسیدن به سن ۵۵ یا ۶۰ سال بازنشسته شوند؟ مگر تعداد این‌ها در مجموع چند نفر است که مانع بکارگیری نیرو‌های جوانتر می‌شوند؟ کدام کشور با سرمایه ارزشمند انسانی خود اینچنین می‌کند؟ فرد کارشناس و خبره و متخصصی که با سن ۵۵ یا ۶۰ سال به یک پختگی لازم و کافی رسیده چرا باید خانه نشین شود؟ او را باید با عزت و احترام و حقوق بالاتر حداقل در سازمان مربوطه خود مجددا به عنوان اتاق فکر و محل رجوع جوانان و آموزش دادن و انتقال یافته‌ها و تجربیات بکار گرفت تا سازمان دچار آزمون و خطا و دوباره کاری و اتلاف منابع و انرژی نگردد. در هر جای پیشرفته جهان نگاه کنید بازنشستگان گل سرسبد هر سازمان و جامعه اخلاق مدار هستند در حالی که در کشور ما متاسفانه اینگونه نیست. بهترین امکانات رفاهی و تفریحی و درمانی و... بایستی برای بازنشستگان فراهم باشد، زیرا آنان آیینه تمام نمای آینده جوانان و نیروی انسانی کشور هستند. یک کار اساسی که مجلس دوازدهم باید به جدیت دنبال کند لغو قانون منع بکارگیری بازنشستگان و یا تعدیل عاقلانه و مدبرانه مفاد آن است به گونه‌ای که سازمان‌ها بتوانند با خیال راحت بازنشستگان متخصص و کاربلد را بکارگیری و جذب نمایند. منع بکارگیری بازنشستگان دقیقا مصداق اتلاف منابع و سرمایه‌های ارزشمند کشور است که علاوه بر افزایش مهاجرت نخبگانی؛ سبب عدم علاقه و انگیزه کافی برای جوانان جهت انجام کار با کیفیت می‌گردد.

برچسب ها: بازنشسته
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.