کد خبر: ۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
حسن زمانی در نشست خبری جبهه تدبیر و توسعه عنوان کرد:
حسن زمانی: من اولویت‌های مجلس دهم را در 6 الف خلاصه کرده‌ام: اقتصاد پویا، اشتغال جوانان، ازدواج، امنیت، آرامش، اعتدال.

حسن زمانی کاندیدای جبهه تدبیر و توسعه در نشست خبری این جبهه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به مشکلات حاد اقتصادی کشور گفت: چرخ‌های اقتصاد ما در گل فرو رفته است و برای خروج از آن نیازمند راه‌حل‌های فوری و اساسی هستیم. در دولت قبل شاهد بودیم که علی‌رغم فروش نفت به قیمت بشکه‌ای ۱۴۰ دلار رشد اقتصادی کشور منفی شد.

زمانی اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت اقتصاد کشور به گونه‌ای است که ۲۰ درصد ظرفیت واحد‌های تولیدی فعال هستند و در هیچ کجای جهان چنین پدیده‌ای وجود ندارد.

این کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من اولویت‌های مجلس دهم را در ۶ الف خلاصه کرده‌ام: اقتصاد پویا، اشتغال جوانان، ازدواج، امنیت، آرامش، اعتدال.

وی ادامه داد: اگر به این ۶ الف ظرف ۴ سال آینده دست پیدا کنیم ۸۰ درصد مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

نیاز به مجلسی داریم که ریل‌گذار اقتصاد باشد. یکی از اولویت‌ها باید این باشد که با کمک دولت ظرفیت اسمی واحد‌های تولیدی را به دست آوریم و معضل اشتغال جوانان از این طریق رفع می‌شود.

زمانی با اشاره به بحران بیکاری در کشور تاکید کرد: ۷ میلیون جوان بیکار می‌تواند برای کشور مشکلات اجتماعی و امنیتی ایجاد کند همچنین در حال حاضر ۱۵ میلیون جوان آماده ازدواج داریم که موفق نشده‌اند ازدواج کنند. ۳ میلیون معتاد نیز در کشور وجود دارد. به نظر من نمایندگان مجلس آینده اولین کاری که باید بکنند این است که در کنار رفع تحریم‌های خارجی تحریم‌های داخلی را نیز برطرف کنند. یکی از مشکلات اصلی بنگاه‌های اقتصادی این است که سیستم بانکی کشور با اقتصاد ملی ما همخوانی ندارد.

وی افزود: اولویت مجلس باید ایجاد رونق اقتصادی باشد تا رونق شکل نگیرد مشکلات برطرف نمی‌شود. یکی از بخش‌هایی که رونق در آن به رونق اقتصاد کمک می‌کند بخش مسکن است با فعال شدن بخش مسکن ۶۰ واحد وابسته به این صنعت نیز فعال می‌شود و گردش مالی بزرگی در کشور شکل می‌گیرد.

زمانی ادامه داد: اگر مجلس دهم با اتخاذ سیاست‌های موثر بتواند رونق را در فضای اقتصاد کشور حاکم کند می‌تواند پرافتخارترین مجلس جمهوری اسلامی باشد. در حال حاضر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه رسیده است و ما نیاز داریم میوه مناسب را از این مذاکرات بچینیم و این نیازمند مجلسی معتدل، کلان‌نگر و همراه دولت و ملت است. اگر چنین مجلسی تشکیل شود می‌توانیم از درخت برجام میوه لازم را برداشت کنیم.

وی با اشاره به انتقاداتی که به قرارداد‌های اخیر دولت درخصوص خرید هواپیما‌ها مطرح می‌شود گفت: ملت ایران در دوران تحریم با بدترین و غیرایمن‌ترین شرایط سفر‌های هوایی را انجام می‌دادند در حال حاضر و در دوران پساتحریم حق ملت است که در حمل و نقل امنیت داشته باشند.

من یقین دارم با برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی و قرارداد‌هایی که منعقد می‌شود ۷۰ درصد ایرانی‌ها سود می‌کنند و ۳۰ درصد غربی‌ها که این نشان‌دهنده یک همکاری برد – برد است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها