کد خبر: ۴۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۸
معاون وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت خبر داد و گفت: تیم‌های نظارت بر ثبت‌نام از فردا آغاز به کار می‌کنند.

مخاطب ۲۴- حمید طریفی حسینی؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با رسانه‌ها گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان از روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت آغاز می‌شود.

وی افزود: رهبر انقلاب در دیدار با معلمان به موضوع تحول اشاره کردند و اکنون نگاشت مدرسه‌ای سند تحول آماده شده است و از مهر امسال با یک برنامه مدرسه محور کار کیفیت بخشی را پیگیری خواهیم کرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: در نگاشت مدرسه‌ای سند تحول، شاخص‌های مدرسه تراز را مشخص کرده‌ایم تا فعالیت‌های خود را براساس آن انجام دهند.

طریفی حسینی با اشاره به توانمندسازی معلمان بیان کرد: برای اجرای نظام دوری در دوره ابتدایی نیاز به توانمندسازی معلمان داریم که برنامه ریزی آن انجام شده است و تابستان امسال به طور ویژه کار توانمندسازی را به صورت حضوری و مجازی انجام خواهیم داد.

وی درباره فعالیت‌های تربیتی در دوره ابتدایی گفت: برنامه‌ها متناسب با سن و شرایط دوره ابتدایی انجام می‌شود و در این باره با معاونت پرورشی همسو هستیم برای فعالیت‌های ورزشی نیز یک هزار فضای ورزشی درون مدرسه‌ای را با اولویت مدارس دوره اول ابتدایی و دخترانه ایجاد خواهیم کرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پرورش هویت دانش‌آموزان و شناسایی استعداد دانش‌آموزان بیان کرد: در دوره ابتدایی موضوع استعداد پروری، مهارت‌آموزی و خلاقیت از برنامه‌های اصلی است و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دنبال خواهیم کرد و طبق سند برنامه درسی ملی، ۱۰۰ ساعت از برنامه در اختیار مدارس است و از این ساعت استفاده خواهیم کرد تا مدارس متناسب با شرایط برنامه‌هایی را برای مهارت‌آموزی ایجاد کنند.

طریفی حسینی درباره کیفیت نیروی انسانی مطرح کرد: رویکرد شایستگی محور در جذب و استخدام معلمان مدنظر است و ۲۸ هزار و ۸ ردیف استخدامی برای جذب آموزگار داریم که مرحله ارزیابی تکمیلی آغاز شده است و تلاش می‌کنیم تا آخر خرداد به اتمام برسد و در تابستان دوره‌های آموزشی آن‌ها را در دانشگاه فرهنگیان آغاز کنیم. البته هنگام فعالیت در مدرسه هم توانمندسازی آن‌ها دنبال می‌شود و سال گذشته توانمندسازی ۱۹۶ هزار نفر از معلمان را که عمده آن‌ها نیرو‌های جوان بودند را انجام دادیم.

وی درباره کیفیت مدارس دولتی مطرح کرد: این موضوع جزو دغدغه‌های دولت است و در دو سال اخیر، حدود ۲۰۰ هزار استخدام در آموزش و پرورش داشتیم و این نوید بخش این است که معلمانی را برای ایجاد تحول خواهیم داشت، چون تلاش کردیم شایسته‌ترین افراد تحصیلکرده را به عنوان معلم استخدام کنیم.

معاون وزارت آموزش و پرورش در ادامه درباره فعالیت ستاد پروژه مهر برای برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی جدید گفت: یکی از مهمترین فعالیت‌های ستاد پروژه مهر بحث ثبت‌نام دانش‌آموزان است و ثبت‌نام میان پایه‌ها و سایر دوره‌های تحصیلی بعد از پایان امتحانات است و ثبت‌نام امسال با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد، از روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت کار ثبت‌نام پایه اول دبستان به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود.

طریفی حسینی بیان کرد: در دستورالعمل ثبت‌نام برخی موارد از جمله اینکه اگر مناطق آموزشی در مجاورت هم باشند و خانواده‌ای بخواهد در محله‌ای دیگر ثبت‌نام کند، قواعد مشخص شده است همچنین اگر والدین شاغل باشند و نامه‌ای را از محل کار بیاورند می‌توانند در مدرسه مجاورت محل کار خود ثبت‌نام کنند.

سنجش سلامت شرط ثبت‌نام اول دبستان

وی افزود: تیم‌های نظارت بر ثبت‌نام از فردا فعالیت خود را آغاز می‌کنند همچنین خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که شرط ثبت‌نام در پایه اول دبستان، انجام سنجش سلامت و داشتن نتیجه آن است در این صورت می‌توانند به صورت الکترونیک ثبت‌نام کنند.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: در ثبت‌نام الکترونیک خانواده‌ها اطلاعات را در سامانه my.medu.ir ثبت می‌کنند و مدیر مدرسه باید آن را احراز و تأیید کند، ثبت نام الکترونیک به منزله ثبت‌نام قطعی نیست و اگر مشکلی نباشد و به لحاظ سکونت در مجاورت مدرسه باشند و اطلاعات را به درستی ثبت کرده باشند، ثبت‌نام آن‌ها قطعی است و نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

طریفی حسینی ادامه داد: ثبت نام الکترونیک در دو مرحله است، نخست ثبت اطلاعات توسط والدین و مرحله دوم تایید اطلاعات توسط مدیر مدرسه.

وی گفت: ثبت نام اتباع فعلا آغاز نشده است و بعد از ابلاغ دستورالعمل، شرایط ثبت‌نام اتباع فراهم خواهد شد.

معاون وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: متولدین دوم مهر ۹۶ تا اول مهر ۹۷ می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند همچنین در مناطق شهری تا ۸ سالگی و در روستا‌ها تا ۱۰ سالگی می‌توانیم ثبت‌نام پایه اول دبستان را انجام دهیم.

طریفی حسینی افزود: برای ثبت‌نام میان پایه‌ها نیازی به مراجعه والدین نیست و ثبت‌نام توسط مدرسه انجام می‌شود.

وی درباره محدوده بندی جغرافیایی گفت: درباره مدارسی که در مرز مناطق قرار دارند، با ستاد‌های ثبت‌نام هماهنگ کرده‌ایم و براساس ظرفیت مدرسه، وضعیت را بررسی کرده و تصمیم گیری می‌کنند.

برچسب ها: مدارس دولتی
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
پویش یک دقیقه برای ایران با شهیندخت مولارودی title
با توجه به این که دکتر پزشکیان کاندیدای اختصاصی جبهه اصلاحات ایران هستند و برنامه‌هایی که برای ارائه دارند در چارچوب گفتمان اصلاح طلبی مورد وفاق و اتفاق نظر جامعه اصلاح طلبی است.
پویش یک دقیقه برای ایران title
از روز نخست اعلام كانديداتوري دكتر مسعود پزشكيان، موجي از اميدواري، شور و حركت جامعه را فراگرفت و هزاران نفر از اقشار مختلف، اعلام آمادگي كردند تا در اين رقابت تعيين كننده آينده ايران، نقش و سهمي ايفا كنند؛ «كارزار رسانه اي #يك_دقيقه_براي_ايران » هم يكي از آن هزاران است.
هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر است؟ title
پدرخوانده هوش مصنوعی: ۵۰ درصد احتمال دارد این فناوری از انسان باهوش‌تر شود
فضیلت و اعمال عید قربان title
روز دهم ماه ذی‌الحجه و عید قربان روز عید و خوشحالی و سرور است، زیرا علاوه بر این که بنده‌ای مخلص از آزمونی دشوار، سربلند بیرون آمد و بندگی خویش را در پیشگاه خدای بزرگ ثابت کرد، گروه عظیمی از بندگان مخلص خدا به او تاسی جسته، به زیارت خانه خدا می‌شتابند و مراسم منا و از جمله، قربانی را انجام می‌دهند.
ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟ title
بیل گیتس، سرمایه‌گذار میلیاردر، ۸۷ درصد از سبد سهام (پرتفوی) ۴۵ میلیارد دلاری خود را تنها در پنج سهام در اختیار دارد.
عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی مجری مشهور تلویزیون title
پیمان طالبی، مجری مشهور تلویزیون عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی‌اش را در اینستاگرام منتشر کرد.
ستاره استقلال داماد شد title
مهاجم باتجربه استقلالی‌ها شنبه شب مراسم ازدواج خود را برگزار کرد.
برگزیده
پویش یک دقیقه برای ایران با معصومه ابتکار title
فرصتی بی نظیر برای مردم ایران پیش آمده است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد و سالم شرکت کنند.
زهرا پزشکیان در رابطه با پدر چه گفت؟ title
صحبت‌های زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نامزد ریاست جمهوری را ببینید.
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی