کد خبر: ۴۱۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳
کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در راستای بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن شهر تهران از ساختمان‌های بستنی پاک، انبارخانه کارگر و بیمارستان بوعلی، به عنوان ساختمان‌هایی با پتانسیل ایجاد حادثه پلاسکویی دیگر در شهر خبر داد.

مخاطب۲۴- هشتاد و هفتمین جلسه کمیته ایمنی برای بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن مناطق ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۹، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ با حضور شهرداران این مناطق در محل شورای اسلامی شهر تهران برگزار و وضعیت ساختمان‌های بحرانی و بسیار خطرناک بررسی شد.

مهدی بابایی؛ رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: کمیته ایمنی نشان داده که در پیگیری ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن بحرانی و میان خطر جدی است.

بابایی سخت‌گیری در حوزه ایمنی را به نفع شهروندان و مالکان و افرادی که در ساختمان‌های ناایمن تردد می‌کنند، عنوان کرد و افزود: شهریورماه پایان مهلت رسیدگی به ۱۲۹ ساختمان است و باید تا این تاریخ گزارش ایمن‌سازی این ساختمان‌های به شهروندان ارائه شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مسئول مستقیم رسیدگی به ساختمان‌های ناایمن، شهرداران نواحی هستند، گفت: اجرای دستورالعمل مصوب شورای شهر شامل ارائه اخطار، نصب بنر اطلاع‌رسانی و تشکیل پرونده قضایی، و پس از آن قطع انشعابات الزامی است.

وی با بیان اینکه قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ ایمن‌سازی ساختمان‌های بحرانی تمام شود، اما عقب‌ماندگی وجود دارد، اظهار کرد: وضعیت ساختمان‌های ناایمن و بلند مرتبه نسبت به ابتدای دوره ششم وضعیت بهتری است، اما همچنان برخی مالکان نسبت به ایمن‌سازی و اخطار‌های شهرداری و آتش‌نشانی بی توجه هستند.

عضو شورای شهر تهران افزود: از جمله، مالکان ساختمان‌های شرکت بستنی پاک در منطقه ۹، انبارخانه کارگر در منطقه ۹ و بیمارستان بوعلی در منطقه ۱۳ تاکنون برغم اینکه نیروی انسانی بسیاری در آن‌ها تردد دارند و ساختمان بیمارستان بوعلی که روزانه پذیرای بیماران است؛ اقدامی برای ایمن‌سازی انجام نداده‌اند.

بابایی با بیان اینکه این حق را برای شهروندان قائل هستیم که با وضعیت ساختمان‌های ناایمن شهر آشنایی داشته باشند و از تردد در آن‌ها خودداری کنند، تاکید کرد: در صورت بروز هر نوع حادثه‌ای در ساختمان بستنی پاک، بنیاد مستضعفان؛ حادثه در انبارخانه کارگر، حزب اسلامی کار و حادثه در بیمارستان بوعلی، دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی افکار عمومی باشند که چرا به اخطار‌ها بی توجهی نموده‌اند.

وی تأکید کرد: طی سه سال از شورای شهر تلاش کردیم مالکان ساختمان‌های ناایمن را ترغیب به ایمن‌سازی کنیم، اما برخی مقاومت‌ها که منشا آن نامشخص است، از ایجاد حوادثی مشابه پلاسکو و خسارت به جان و مال شهروندان، ترسی ندارند.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تاکنون قوه قضاییه همکاری خوبی با مدیریت شهری داشته است، خاطرنشان کرد: قوه قضاییه درباره این سه ساختمان نیز حتما ورود خواهد کرد.

براساس این گزارش، جلسه کمیته ایمنی طی دو سال اخیر در محل شهرداری‌های مناطق برگزار شد و مصوبات این جلسات با جدیت پیگیری شد، اما اکنون و در دور جدید جلسات کمیته ایمنی، این جلسات با حضور شهرداران مناطق و نواحی در محل شورای شهر برگزار می‌شود تا شهرداران پاسخگوی عملکرد خود در این حوزه باشند.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.