کد خبر: ۴۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۰
تمام داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ باید برای مشاهده و تأیید سوابق تحصیلی خود تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت اقدام کنند همچنین داوطلبان فارغ‌التحصیل می‌توانند در صورت تمایل برای ترمیم نمرات و ایجاد سابقه تحصیلی درخواست دهند.

مخاطب ۲۴- فرایند مشاهده و تأیید سوابق تحصیلی از ۹ اردیبهشت آغاز شد و تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

داوطلبانی که در کنکور سال ۱۴۰۳ ثبت‌نام کرده‌اند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی my.sanjesh.org وارد فرایند مشاهده سوابق تحصیلی شوند.

تمام داوطلبان کنکور باید سوابق خود را ابتدا تأیید کنند تا نمره کل سابقه تحصیلی برای آن‌ها محاسبه و در زمان مقرر به سازمان سنجش ارسال شود.

ثبت‌نام برای ایجاد سابقه و ترمیم نمره اختیاری است و افراد واجدالشرایط می‌توانند بنا به انتخاب خودشان در یک یا چند آزمون شرکت کنند.
صفر تا صد تأیید سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات داوطلبان کنکور

ثبت نام ایجاد سابقه یا ترمیم هم در انتهای مشاهده سوابق تحصیلی فعال می‌شود.

دانش‌آموزان شاخه نظری شاغل به تحصیل در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم، با شرکت در امتحانات نهایی نوبت خردادماه، سابقه تحصیلی برای گروه آزمایشی متناظر با رشته تحصیلی خود را ایجاد می‌کنند.

این افراد در زمان مشاهده سابقه تحصیلی خود اطلاعاتی را نخواهند دید و با پیام سابقه‌ای برای شما یافت نشد، مواجه می‌شوند، در صورتی که دانش‌آموز در حال تحصیل هستید، نمرات امتحانات نهایی در خرداد ماه به عنوان سابقه تحصیلی در نظر گرفته خواهد شد.

هنرجویان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، پایه‌های دهم (صرفاً دروس نهایی پایه دهم)، یازدهم (دروس نهایی پایه دهم و یازدهم) و دوازدهم (دروس نهایی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم) می‌توانند در یک گروه آزمایشی اصلی و یک گروه آزمایشی غیراصلی مورد تقاضا برای ایجاد سابقه تحصیلی شرکت کنند.

اما چه فردی به عنوان دانش‌آموز یا هنرجو احراز می‌شود تا بتواند در رشته غیر متناظر با رشته تحصیلی خود ایجاد سابقه کند؟

فردی به عنوان دانش‌آموز و هنرجو احراز می‌شود که در سال تحصیلی جاری در مدارس روزانه متوسطه دوم (سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲) یا در مدارس بزرگسالان، ایثارگران و آموزش از راه دور متوسطه دوم ثبت نام کرده و در حال تحصیل باشند (غیر فارغ‌التحصیل).

اگر فردی هنوز وضعیت ثبت‌نام مشخص ندارد باید سریعتر به مدرسه مراجعه کند.

مراحل مشاهده و تأیید سوابق تحصیلی

در هریک از مراحل مشاهده و تأیید سوابق تحصیلی، موارد زیر حائز اهمیت است و مسئولیت عواقب اعلام نادرست اطلاعات (انتخاب، ثبت و تأیید) درهریک از مراحل به عهده داوطلب خواهد بود:

تأیید اصالت و بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب

عکس باید مربوط به سال جاری باشد، در غیر این صورت نسبت به بارگذاری عکس صحیح یا پیگیری برای اصلاح آن توسط مدرسه محل تحصیل (برای دانش‌آموزان) اقدام شود.

برای سایر افراد که دانش‌آموزان سال جاری نیستند امکان بارگذاری تصویر فراهم است. داوطلبان حتماً به شرایط بارگذاری تصویر که در سامانه ذکر شده است توجه کنند.

در صورتیکه دانش‌آموز در حال تحصیل هستید، قبل از شروع فرآیند ثبت نام از به روز بودن عکس خود در سامانه (سیدا) مدرسه محل تحصیل خود اطمینان حاصل کنید.

سامانه به صورت هوشمند وضعیت تحصیلی شما را مطابق موارد زیر تشخیص خواهد داد:

الف) دانش‌آموز

در صورتی که سال تحصیلی جاری در مدارس مشغول به تحصیل هستید با انتخاب گزینه "دانش‌آموز" با پیام به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید مواجه خواهید شد.

ب) فارغ‌التحصیل

در صورت انتخاب گزینه "فارغ‌التحصیل" با پیام به سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش مراجعه کنید، مواجه خواهید شد.

تایید سوابق تحصیلی موجود (کد، عنوان درس، نمره و‌سال اخذ آن)

قبل از تایید سوابق تحصیلی، امکان درخواست بررسی برای دروسی که قابل مشاهده نیست یا دارای مغایرت است، فراهم است.

در این مرحله اگر درخواست بررسی ثبت شود، داوطلب تا زمان تعیین تکلیف آن نمی‌تواند به مرحله بعد برود بنابراین توصیه می‌کنیم، داوطلبان از ثبت درخواست‌های بی‌مورد جدا خودداری کنند. در ضمن، در بین اطلاعات سوابق تحصیلی، کد درس، نمره و سال و دوره اخذ آن دارای اهمیت است بنابراین در بررسی این چند مورد دقت بیشتری داشته باشند.

این بررسی‌ها توسط مناطق/نواحی آموزش و پرورش و استان‌ها در اسرع وقت انجام خواهد گرفت.

تا زمانی که تمام سوابق شما مورد تایید شما قرار نگیرد به مراحل بعد ارجاع نخواهید شد.

تایید نهایی و دریافت کد رهگیری

مرحله آخر نیز تایید نهایی و دریافت کد رهگیری است و در صورت تشخیص متقاضی برای ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمره به مرحله ایجاد یا ترمیم سابقه تحصیلی ارجاع خواهند شد.

برچسب ها: داوطلبان کنکور
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.