کد خبر: ۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۴
نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه تدبیر و توسعه استان کردستان
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی شاهرودی در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه تتدبیر و توسعه در استان کردستان افزود: اعتدال از جمله مهم­ترین مسائل تربیتی در اسلام است که مسلمین بر رعایت این اصل دعوت شده­ اند.

به گزارش روابط عمومی جبهه تدبیر و توسعه در استان کردستان، وی در این دیدار که با حضور رییس، نایب رییس، سخنگوی جبهه، مدیر امور بانوان و جمعی از اعضای شورای مرکزی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد تصریح کرد: هر فعالیت و حرکتی که بر پایه اعتدال استوار باشد و از حد وسط بیرون نرود و به افراط و تفریط کشیده نشود حرکت مطلوبی است. وی با اشاره به اینکه خدای متعال امت اسلامی را امتی متعادل و باهویّت معرفی کرده است خاطر نشان کرد: مسوولین و اعضا جبهه تدبیر و توسعه باید با الهام از دستورات الهی میانه رو باشند و در تصمیم­گیری و انجام برنامه هایشان اعتدال را مد نظر قرار دهند. حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی به فلسفه رقابت در انجام وظایف محوله اشاره داشت و افزود: در تمام عرصه­ها به خصوص در جبهه تدبیر و توسعه باید رفاقت، مودت، مهربانی و وحدت و همدلی مورد توجه قرار گیرد تا رقابتی سالم در کنار حفظ ارزش­های رفاقتی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان، خاطر نشان کرد: با کنار گذاشتن منیتها، دو دستگی و بهره­گیری از تمام ظرفیت­ها و استفاده از افراد شایسته در مسئولیت­ها می­توان از جهل و نادانی دوری کرد که این مهم کشور را به سوی بالندگی، توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر هدایت کرد.

در ادامه این دیدار، علی دستان زند ضمن ارائه گزارشی از برنامه­های این جبهه اظهار داشت: جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی جریانی است که بر اساس گفتمان تدبیر و توسعه با رویکرد اعتدال گرایانه در تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر پایه اعتقاد نهادین به اصول انقلاب اسلامی و حرکت در چارچوب قانون اساسی کشور و احترام به اراده و تصمیم ملت ایران شکل گرفته است. رییس جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در استان کردستان گفت: اگر امورات جامعه با تدبیر پیش برود قطعاً توسعه را به همراه خواهد داشت. وی افزود: این جبهه در راستای دست­یابی به توازن پایدار مبتنی بر رهیافت نوین در حیات سیاسی و اجتماعی کشور برای سربلندی و عزت مردم ایران در سطح جهان به عنوان جامعه ای پویا و ملتی توانمند با تکیه بر هویت ایرانی قدرتمند تشکیل یافته است. ­دستان زند، هدف از تشکیل جبهه تدبیر و توسعه را مقابله با افراط‌گرایی عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف جبهه حمایت از مواضع مدبرانه دولت تدبیر و امید است و فعالان این تشکل رفع موانع از مسیر اقتصاد کشور وتلاش برای پیشرفت و رفاه مردم را وظیفه خود می‌دانند. رییس جبهه تدبیر و توسعه در استان کردستان اظهار داشت: این جبهه به دنبال سهم‌خواهی و امتیازگیری از دولت نیست بلکه می‌خواهد گفتمان تدبیر و توسعه و رویکرد اعتدال‌گرایانه را در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بر پایه اعتقاد به اصول انقلاب اسلامی ترویج کند. وی در ادامه، تلاش در جهت گسترش و توسعه مشارکت های مردمی با رویکرد اعتدال گرایانه، تلاش در جهت توسعه سیاسی و فرهنگی، تلاش در جهت گسترش و توسعه عدالت اجتماعی، تلاش در جهت توسعه و رشد اقتصادی، تلاش در جهت تقویت همدلی، وفاق و وحدت ملی در راستای امنیت پایدار و نهادینه سازی جامعه مدنی مبتنی بر مردم سالاری دینی را از جمله راهبردها و خط مشی­های جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی بر شمرد. وی با اشاره به فرازی از وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی(ره)و بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ نظام و پاسداشت ارزش­های انقلاب اسلامی خاطر نشان ساخت: این جبهه همگام و با همراهی مردم در راستای رسیدن به اهداف و حفظ ارزش­های هشت سال دفاع مقدس و آرمان­های والای انقلاب اسلامی قدم بر می­دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها