کد خبر: ۳۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۳
مدیر عامل بانک ملی ایران، در اولین سفر استانی خود در سال ۱۴۰۳ به‌منظور ارائه گزارش عملکرد در بخش حمایت از اقشار مختلف جامعه و به‌منظور کسب رهنمود‌های لازم با مراجع عظام آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله مکارم شیرازی و علمای برجسته قم آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، آیت الله سید محمد سعیدی، آیت الله علیرضا اعرافی و آیت‌الله سید جواد شهرستانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران:ابوالفضل نجار زاده در این دیدار‌ها با ارائه گزارش در خصوص اقدامات بانک ملی ایران در حوزه اعطاء تسهیلات و گره‌گشایی از اقشار مختلف جامعه، گفت: بانک ملی ایران با توجه به حجم خدماتی که ارائه می‌دهد، بانک مورد اعتماد مردم ایران است و همواره در خدمت مردم و دولت بوده است.

نجار زاده: اهتمام ویژه بانک ملی ایران در خروج از بنگاه‌داری در سال ۱۴۰۳

وی افزود: فعالیت‌های بانک ملی ایران به اقدامات بانکداری محدود نیست و این بانک در سایر حوزه‌های مختلف از قبیل: اجتماعی، فرهنگی و ... هم فعالیت دارد.

مدیر عامل بانک ملی ایران عنوان کرد: در سال ۱۴۰۳ بانک ملی ایران به بیش از ۴۰۰ هزار متقاضی تسهیلات قرض الحسنه اعطاء کرده است.

نجارزاده درتشریح طرح «مهربانی» عنوان کرد: بانک ملی ایران در راستای توسعه ارائه تسهیلات قرض الحسنه در سال ۱۴۰۲ طرح «مهربانی» را کلید زد که در این طرح امکان افتتاح حساب تا دریافت تسهیلات به‌صورت کاملا غیر حضوری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ که این طرح رونمایی شد با استقبال کم نظیر مردم روبه‌رو شد و حجم جذب سپرده‌ها از طریق این طرح قابل توجه بود. همچنین این منابع برای اعطاء تسهیلات خرد قرض الحسنه قابل استفاده است.

نجارزاده گفت: بانک ملی ایران با توجه به سیاست‌های دولت در راستای تأمین مالی طرح‌های زیر ساختی، گام‌های مؤثری برداشته است و در سال ۱۴۰۲ منابع خوبی به بخش راه، آب و فاضلاب و ... تخصیص داده شده است. در سال ۱۴۰۳ نیز چندین طرح توسعه‌ای زیرساختی به‌منظور تأمین مالی در برنامه‌های بانک قرار دارد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص خروج از بنگاه‌داری بانک‌ها گفت: در سال ۱۴۰۲ بزرگترین واگذاری دارایی مازاد را عملیاتی کردیم تا بتوانیم توان اعطاء تسهیلات بانک را ارتقاء دهیم و امسال نیز در راستای خروج از بنگاه‌داری اهتمام ویژه داریم.

نجار زاده به اصلاح ساختار مالی بانک ملی ایران اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که صورت دادیم موفق شدیم زیان‌دهی بانک را متوقف کنیم و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی اقدامات لازم برای افزایش سرمایه ۲۵ همت را اجرایی کنیم.

آیت الله العظمی جوادی آملی: اگر اقتصاد سالم باشد سربلند می‌شویم

در دیدار مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره بانک ملی با آیت الله العظمی جوادی آملی، ایشان ضمن تبریک اعیاد گذشته توفیقات بهتر و برتر در خدمت‌رسانی برای حاضرین را مسألت کردند و افزوند: در کشور بعد از مسائل اعتقادی و دینی مساله اقتصادی حرف اول را می‌زند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به حدیثی از امیرالمونین (ع) گفتند: هیچ تازیانه‌ای بدتر از فقر نیست، باید در امور اقتصادی به‌نحوی عمل شود که بدانیم چه داریم، چقدر مصرف داریم و چه باید بکنیم تا نیاز‌ها برطرف شود؛ چرا که اگر نتوان در امور معیشتی رضایت مردم را تأمین کرد و گرفتار فقر شوند، دینداری سخت می‌شود. باید علمی کار کنید و اگر اقتصاد سالم باشد سربلند خواهیم بود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: فلسفه تأسیس بانک حفظ سرمایه مردم است

در ادامه دیدار‌های یک روزه مدیر عامل بانک ملی ایران و هیأت همراه آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز پس از گزارش مدیر عامل بانک ملی ایران گفتند: فلسفه تأسیس بانک، حفظ سرمایه مردم است. بانک‌ها نیز برای کسب منفعت منابع را وام می‌دهند، اما باید توجه داشت که این منابع باید در چرخه اقتصادی فعال شوند تا اگر سودی به مردم می‌دهند در نتیجه فعالیت‌های اقتصادی در چرخه تولید باشد، نه سود ناشی از پرداخت تسهیلات، که اگر این قدم برداشته شود خوب خواهد بود.

آیت الله شهرستانی:باید خودباوری داشته باشیم تا در مسیر پیشرفت گام برداریم، بانک ملی دراین مسیر موفق بوده است

آیت الله شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در دیدار با مدیرعامل بانک ملی ایران رهنمود‌هایی ارائه داده و گفتند: خوشبختانه همه امکانات برای پیشرفت و توسعه در کشور وجود دارد و باید بدور از حواشی برنامه‌های راهبردی را اجرایی کنیم، باید خودباوری داشته باشیم تا در مسیر پیشرفت و توسعه گام‌های موثری برداریم.

وی در ادامه افزود: باید به دور از حواشی به فکر خلق ارزش باشیم و بانک‌ها می‌توانند در این راه موثر باشند.

آیت‌الله سعیدی: بانک‌ها باید تسهیل‌گر کار مردم باشند

آیت الله سید محمد سعیدی در ادامه این دیدار‌ها ضمن اشاره به مواردی مانند توجه به نرخ کارمزد‌ها و تمایز آن با سود گفتند: بانک‌ها باید براساس قوانین و مقررات اسلامی فعالیت کنند، این قوانین را بشناسند و در عملکرد خود جاری کنند. باید طوری عمل کنند که تسهیل‌گر کار مردم در اجتماع باشند و در کنار این موضوع در راستای تأمین مالی برای پیشرفت و توسعه کشور حرکت کنند.

ایشان افزوند: از موارد مهمی که باید مدنظر بانک‌ها باشد، این است که باید به نحوی ریل‌گذاری کنند تا از مسئولیت اصلی خود منحرف نشوند و کسی نتواند در راستای مطامع شخصی و مطالبات غیر مشروع این ریل را منحرف کند.

آیت‌الله اعرافی: بانک ملی ایران در خدمت مردم و نظام است

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه قم نیز در ادامه این دیدار‌ها بانک ملی ایران را دارای جایگاه ویژه‌ای دانستند و گفتند: این بانک همواره در خدمت مردم و نظام اسلامی است.

آیت‌الله حسینی بوشهری: اصلاح ساختار مالی در بانک ملی ایران نشان از هنر مدیریتی مدیران بانک است

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، امام جمعه موقت قم نیز عنوان کردند: اصلاح ساختار مالی در بانک ملی ایران نشان از هنر مدیریتی مدیران این بانک است. این بانک برای مردم چهره آشنا و مورد اعتماد است و تنوع‌دهی به خدمات در بانک ملی ایران از نکات مثبتی‌ست که به آن توجه شده است.

گفتنی‌ست؛ در دیدار مدیر عامل بانک ملی ایران با حضرات آیات و روحانیون در استان قم که با حضور محمود شایان و صمد عزیز نژاد اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران و مدیران امور بانک انجام شد، پس از ارائه گزارش نجارزاده رهنمود‌هایی ارائه شد.

برچسب ها: بانک ملی ایران
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.