کد خبر: ۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
سخنگوی علوم پزشکی گیلان:
سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از فعالیت ۴۷۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان خبر داد و افزود: تاکنون دز سوم واکسن کرونا به بیش از ۵۷۵ هزار نفر معادل ۲۶ درصد واجدین شرایط استان تزریق شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ به نقل از ایسنا، دکتر فردین مهرابیان از بستری شدن ۵۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی روز گذشته در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بستری‌های کرونایی گیلان به ۱۵۴ نفر رسیده که حال ۲۱ نفر وخیم است.

۲۶ درصدی گیلانی ها دز سوم را زدند
وی از فعالیت ۴۷۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان خبر داد و افزود: تاکنون دز سوم واکسن کرونا به بیش از ۵۷۵ هزار نفر معادل ۲۶ درصد واجدین شرایط استان تزریق شده است.

سخ

نگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه از حضوری شدن کلاس‌های درس برای دانش آموزان خبر داد و خاطرنشان کرد: دانش آموزان به صورت تقسین بندی و در روز‌های مشخص در مدارس حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی هم در زمان تحصیل و هم در زمان برگزاری امتحانات بازدید‌های بهداشتی را انجام می‌دهد، گفت: تاکنون از ۱۹۴۱ مدرسه براساس چک لیست‌های ستاد کرونا بازدید شده است.

مهرابیان، ارزیابی بهداشتی مدارس را براساس رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از وسائل حفاظت فردی به ویژه ماسک و ضد عفونی کننده، گندزدایی، تهویه مناسب، دفن بهداشتی پسماند و... دانست و تصریح کرد: خوشبختانه اکثر مدارس امتیاز لازم را کسب کردند. مدارسی که این امتیاز را کسب نکنند، تذکر می‌گیرند.

وی از خانواده‌ها خواست هرگونه عدم رعایت پروتکل هاش بهداشتی در مدارس را از طریق شماره ۴۴۰۱ اطلاع رسانی کنند و یادآور شد: سامانه ۱۹۰ نیز آماده رسیدگی به شکایات بهداشتی مردم است.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار