کد خبر: ۳۹۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹
سامانه هوشمند درمان بیمه معلم با هدف تسهیل روند خسارت‌های درمان آغاز به کار کرد
امروز مشتریان صنایع مالی دیگر تنها به دنبال خرید محصول یا خدمت خود نیستند، بلکه آن‌ها لحظاتی جذاب و به‌‎یادماندنی را جستجو می‌کنند که احساسی ناب برایشان به وجود آورند؛ همان چیزی که امروز به اسم تجربه سفر مشتری اهمیت پیدا کرده است و در دنیای بیمه هم پیشروان صنعت به آن باور دارند: خلق یک سفر مشتری خاص؛ خلق محصول یا خدمتی که به سبب تغییر نیاز‌های امروز مشتریان بتواند راحتی و سهولت در دسترسی را برایشان به همراه داشته باشد.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بیمه معلم؛ آنچه امروز در زنجیره ارزش بیمه کشور اهمیت زیادی دارد دیگر فروش بیمه‌نامه نیست که این نیاز از طریق اگریگیتور‌ها و کانال‌های فروش متنوع در حال انجام است. امروز مهم‌ترین محل تماس مشتری با بیمه‌گر در لایه خسارت است. آنجا که باید مشتری نتیجه مدت‌ها اعتماد به بیمه‌گر خود را لمس کند. مانند دریافت خسارت درمان که مدت‌ها پیش به سبب نظام بروکراتیک بیمه‌ها کابوس بیمه‌شدگان بود و امروز به سبب تلاش برای پاسخ به نیاز نمونه بارز آن را می‌توان در سامانه هوشمند خسارت‎های درمان بیمه معلم مشاهده کرد. سامانه‌ای جامع به نام «دیجی‌نسخه».

دیجی‌نسخه؛ تسهیلگری به زبان امروزی
دیجی‌نسخه یا همان سامانه هوشمند درمان بیمه معلم با هدف کلی افزایش سرعت و دقت و در نهایت افزایش رضایت‌مندی بیمه‌شدگان در بررسی پرونده‌های درمانی ایجاد شده است؛ روندی برای تسهیل رسیدگی به پرونده‌های خسارت درمان در هر نقطه از کشور!

در نظر بگیرید که در روش سنتی در یک نقطه دور از مرکز، کاربر ابتدا باید مدارک خود را به نمایندگی‌های بیمه معلم یا مرکز اداری سازمان خود در مرکز استان ارسال می‌کرد و تازه پس از دریافت مدارک بود که فرایند رسیدگی شروع می‌شد، روندی زمان‌بر و فرساینده.

حالا فرض کنید در مراحل کار نقص مدرک یا نیاز به مدارک تکمیلی از سمت بیمه‌شده پیش می‌آمد که فرایند طولانی‌تر هم می‌شد و نکته مهمتر اینکه بیمه‌شده در طی فرایند هیچ اطلاعی نداشت که پرونده در چه وضعیتی است و اصلا مدارکش به شرکت رسیده یا نه، ثبت شده یا نشده، گم شده یا دچار نقص شده و آیا لازم است کاری از پیش ببرد یا باید همچنان در انتظار بنشیند. حالا این وسط اگر چندین پرونده توام با هم نیز در جریان داشت که دیگر واقعا کابوس روند بروکراسی اداری بیمه شده را از پا در‌می‌آورد!

برای حل تمام این مشکلات بود که دیجی‌نسخه، سامانه هوشمند بیمه معلم شروع به کار کرد. با این هدف که کاربران در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر موقعیت جغرافیایی قادر خواهند بود مدارک و پرونده‌های درمانی خود را به صورت آنلاین و در لحظه برای شرکت ارسال کنند.

این فرایند عملا از چند دقیقه بعد از اولین مرحله داستان یعنی اعلام از سوی مشتری شروع خواهد شد و روند رسیدگی به پرونده به جریان خواهد افتاد. در این میان اگر پرونده دچار نقصی باشد یا نیاز به اطلاعات تکمیلی از طرف بیمه‌شده داشته باشد، بیمه‌شده می‌تواند تمامی این نواقص را به صورت آنلاین در پرونده شخصی‌اش مشاهده و به صورت آنلاین و بی نیاز از حضور اقدام به رفع نقص و توضیحات تکمیلی کند.

در دیجی‌نسخه، فرد بیمه‌شده به صورت لحظه‌ای در جریان کار‌های انجام‌شده پرونده‌اش قرار می‌گیرد. این مراحل چنان با جزییات در دیجی‌نسخه در جریان هستند که بیمه‌شده حتی پس از واریز هم می‌تواند پرداختی دقیق هر کدام از پرونده‌های متفاوتش را بررسی کند و همیشه به آرشیو پرونده‌های خودش به همراه مستندات پیوست‌شده دسترسی داشته باشد.

یکی از نکات مهم در رابطه با دیجی نسخه اتصال آن به سامانه وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح نسخ الکترونیکی به جای نسخه‌های کاغذی در بیمه‌های تکمیلی است که در تمام مراحل چه از زمان ویزیت پزشک تا تحویل دارو مشتری در جریان فرایند خواهد بود و شرکت بیمه در هر مرحله با تایید مشتری اقدام به پرداخت می‌کند. در واقع پرونده‌های ثبت‌شده در سامانه وزارت بهداشت به سرعت به شرکت بیمه ارجاع داده می‌شود و شرکت بیمه بلافاصله بعد از دریافت، در صورت تایید رسمی هزینه از سوی مشتری فرایند ارزیابی را آغاز می‌کند. نکته اینجاست که در این فرایند هیچ نیازی به اعلام بیمه‌شده نیست و فرایند به صورت خودکار در ارتباط مستقیم با سامانه وزارت بهداشت به جریان می‌افتد.

دیجی‌نسخه؛ دستیار مجازی ارزیابان خسارت
دیجی‌نسخه فقط برای تسهیل روند عملیاتی خسارت‌های درمان برای بیمه‌گزاران طراحی نشده است. این وسط تمامی بازیگران اصلی بیمه معلم از جمله ارزیابان خسارت نیز از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این نرم‌افزار بهره‌مند خواهند شد.

فعالیت ارزیابان از هر نقطه و زمانی بدون محدودیت، امکان اخطار به کارشناسان برای پرونده‌های تکراری (براساس تشابه مبلغ، تاریخ و نوع هزینه برای شخص و خانواده)، مشاهده طرح و پوشش‌های بیمه‌ای فرد در حین ارزیابی، مشاهده باقی‌مانده سقف براساس نوع ریز بیماری انتخابی، مشاهده سابقه تامین اجتماعی برای نسخ الکترونیکی، مشاهده سوابق گذشته مرتبط به نوع هزینه درحال بررسی، مشاهده سوابق پرونده، امکان شکست پرونده و امکان نظارت بر کار کلیه کارشناسان از عمده‌ترین قابلیت‌هایی است که دیجی‌نسخه در جهت تواتمندسازی شبکه ارزیابان خود در نظر گرفته است.

سامانه هوشمند درمان بیمه معلم و یاری به بیمه‌گران
و، اما دیجی‌نسخه و ظرفیت‌هایی که برای بیمه‌گران فراهم می‌کند. اتصال به سامانه‌های آنلاین وزارت بهداشت در راستای رسیدگی به پرونده‌های درمانی بدون نیاز به نسخ کاغذی و پذیرش به صورت نسخه‌های آنلاین از مواردی است که در دیجی نسخه به سهولت انجام می‌گیرد و البته دریافت پروند ه‌های خسارت بیمارستانی و پاراکیلینیکی و ارزیابی و ثبت آن‌ها در سامانه بیمه‌گری و واکشی سوابق بیماری، معرفی‌نامه، پوشش‌ها و فرانشیز از سامانه بیمه گری؛ تطابق دارو‌های تجویزی و دریافتی از سامانه آنلاین وزارت بهداشت و امکان نظارت دقیق بر پرونده‌ها در سطح کشوری، دریافت گزارش‌های متنوع براساس نوع پوشش ها، خسارات، بیمه گزاران و کمک به سیاست‌گذاری و نرخ دهی بهتر در آینده و در نهایت امکان شناسایی دقیق نیاز بیماران و پوشش‌ها و ارائه خدمات بهتر به بیمه‌شدگان در آینده.

فهرستی کامل از قابلیت‌هایی که هیچ جای نقصانی برای ذینفعان بیمه معلم باقی نمی‌گذارد. دقیقا همان هدفی که در نهایت دیجی‌نسخه به آن توجه دارد: خلق یک سفر مشتری خاص!

برچسب ها: بیمه معلم
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
کدام بیماران کاندید پیوند عضو می توانند باشند؟ title
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند دریافت عضو پیوندی هستند، گفت: هر سال ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ عضو قابل پیوند به دلیل عدم رضایت خانواده‌های افراد دچار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود.
محل های مورد جستجو پهپاد دید در شب آکینجی ترکیه title
بررسی سایت راداری فلایت ۲۴ حاکی از ورود پهپاد آکینجی (AKINCI۰۱) ترکیه که به تجهیزات دید در شب مجهز است به آسمان ایران دارد.
ویدئو| مهدی کوشکی برای بار چهارم ازدواج کرد title
مهدی کوشکی با انتشار ویدئویی از ازدواجش با محیا مهدی‌زاده بازیگر تئاتر خبر داد
عکس آسانسوری آقای مجری! title
سلفی آسانسوری ایرج طهماست با دخترش در شب تولدش
برگزیده
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.
پیام تبریک رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا title
رئیس جمهور در پیامی با تبریک قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در آسیا تصریح کرد: از یکایک اعضای تیم ملی، مربیان، کادر فنی و سایر تلاشگران حوزه ورزش کشور برای کسب این عنوان ارزشمند، قدردانی می­‌نمایم.