کد خبر: ۳۹۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان در نشست با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان:
مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان در نشست با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان از پرداخت بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات و گشایش ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار اسنادی در راستای حمایت از فعالان اقتصادی استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛محمدعلی محترم در نشست با معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان گزارشی از فعالیت‌های بانک توسعه تعاون در سال گذشته ارائه کرد و گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک‌های عامل در طرح‌های حوزه اشتغالزایی اعم از طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، اعتبارات بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی کشور و همچنین اعتبارات بند‌های (الف) و (ب) ماده (۵۲) در کلیه بخش‌های اقتصادی اعم از صنعت و معدن، آب و کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری، تعاون، محیط زیست، تسهیلات به نهاد‌های حمایتی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، مشاغل خانگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ... مشارکت داشته و در سال گذشته بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات و ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار اسنادی در راستای حمایت از فعالان اقتصادی در سطح استان پرداخت کرد

وی افزود:بانک توسعه تعاون استان اصفهان در زمینه مشاغل خانگی ۱۴۰ میلیارد ریال به متقاضیان معرفی شده از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ۱۵۶ میلیار ریال به بیماران صعب العلاج تسهیلات پرداخت کرد و همچنین از محل اعتبارات بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی کشور در بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان معرفی شده پرداخت کرد.

وی بیان کرد:بانک توسعه تعاون استان اصفهان درسال گذشته مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی و در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن فرزندآوری به میزان ۱۰۳۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

مدیر شعب استان بیان کرد: بانک توسعه تعاون در راستای خدمت به مشتریان و حمایت از واحد‌های تولیدی، پیمانکاری، بازرگانی، توزیعی، خدماتی و ... تعدادسه هزار فقره انواع ضمانت نامه بانکی جهت پیشبرد طرح‌های عمرانی وغیرعمرانی به ذینفعی بخش‌های دولتی و خصوصی جمعاً به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال و در راستای حمایت از واحد‌های تولیدی به جهت تامین مواد اولیه اقدام به گشایش اعتبار اسنادی به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال کرده است.

محترم گفت: بانک توسعه تعاون با شناسایی واحد‌های تولیدی به ویژه تعاونی ها، امکان گسترش خدمات بانکی و توسعه‌ای در استان اصفهان را فراهم کرد و جهت انجام عملیات تخصیص و تجهیز منابع بهترین گزینه‌ها را از تعاون گران و فعالان اقتصادی استان مدنظر داشته است.

مدیر شعب استان اصفهان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بانک توسعه تعاون در استان افزود: استان اصفهان از ظرفیت‌های بالقوه‌ای در زمینه گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی برخوردار است و با پرداخت تسهیلات هدفمند می‌توان زمینه رشد و تقویت بنگاه‌های تولیدی را افزایش داد تا موجب اشتغال‌زایی بیشتر در استان شود.

وی افزود:هدفمندی و کارآمدی در پرداخت تسهیلات از مهم‌ترین ویژگی‌های یک بانک توسعه‌ای است که ضمن ایجاد ارزش‌افزوده در اقتصاد و کمک به واحد‌های تعاونی و تولیدی می‌تواند موجبات حفظ و ایجاد اشتغال را فراهم کند.

محترم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر افزود: بانک توسعه تعاون گسترش کمی و کیفی خدمات بانکی و ارائه محصولات متنوع بانکی در شعب را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در بانک توسعه تعاون به دنبال شناسایی واحد‌های تعاونی و تولیدی در استان هستیم تا امکان گسترش خدمات بانکی و توسعه‌ای و جهت انجام عملیات تخصیص و تجهیز منابع را به بهترین شکل ممکن به تعاون گران و فعالان اقتصادی ارائه کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان نیز ضمن استماع گزارش و مسائل و مشکلات بانک توسعه تعاون در استان اصفهان، اظهار کرد: تسهیلات اعتباری هدفمند و تخصیص بهینه منابع باعث کمک به رونق تولید در استان می‌شود و نظام بانکی باید در این شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌ها به سمت تسهیل در تصمیم‌گیری‌ها و کاستن فشار‌های موجود و به تبع آن، ایجاد رضایتمندی در جامعه، حرکت کنند.

وی افزود: به رغم تلاش‌ها و اقدامات مثبتی که تاکنون در نظام بانکی کشور انجام شده است، عبور از این شرایط و حل مشکلات و محدودیت‌های موجود با روش و فرایند‌های گذشته میسر نیست و نیاز به تجدید نظر وجود دارد و مردم به ویژه فعالان عرصه اقتصادی، انتظارات بیشتری از بانک‌ها دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان در این دیدار از خدمات ارزشمند بانک توسعه تعاون تقدیر کرد و اظهار امیداواری کرد: با تقویت اثرگذاری بیشتر بانک‌ها و تلاش همه جانبه فعالان اقتصادی، شاهد رونق تولید بیشتر و ایجاد اشتغال در استان باشیم. وی افزود: به رغم تلاش‌ها و اقدامات مثبتی که تاکنون در نظام بانکی کشور انجام شده است، عبور از این شرایط و حل مشکلات و محدودیت‌های موجود با روش و فرایند‌های گذشته میسر نیست و نیاز به تجدید نظر وجود دارد و مردم به ویژه فعالان عرصه اقتصادی، انتظارات بیشتری از بانک‌ها دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان در این دیدار از خدمات ارزشمند بانک توسعه تعاون تقدیر کرد و اظهار امیداواری کرد: با تقویت اثرگذاری بیشتر بانک‌ها و تلاش همه جانبه فعالان اقتصادی، شاهد رونق تولید بیشتر و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
کدام بیماران کاندید پیوند عضو می توانند باشند؟ title
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند دریافت عضو پیوندی هستند، گفت: هر سال ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ عضو قابل پیوند به دلیل عدم رضایت خانواده‌های افراد دچار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود.
محل های مورد جستجو پهپاد دید در شب آکینجی ترکیه title
بررسی سایت راداری فلایت ۲۴ حاکی از ورود پهپاد آکینجی (AKINCI۰۱) ترکیه که به تجهیزات دید در شب مجهز است به آسمان ایران دارد.
ویدئو| مهدی کوشکی برای بار چهارم ازدواج کرد title
مهدی کوشکی با انتشار ویدئویی از ازدواجش با محیا مهدی‌زاده بازیگر تئاتر خبر داد
عکس آسانسوری آقای مجری! title
سلفی آسانسوری ایرج طهماست با دخترش در شب تولدش
استایل آیشواریا رای سوژه خنده شد! title
استایل آیشواریا رای، بازیگر محبوب هندی در جشنواره کن سوژه خنده شده است.
توضیحات جدید قوه قضاییه درباره تتلو title
قوه قضاییه می‌گوید در جریان روند بررسی پرونده امیرحسین مقصودلو در محاکم استان تهران هیچ فردی یا افرادی به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت نکرد و هیچ‌گونه پرونده‌ای با عنوان شاکی خصوصی برای تتلو تشکیل نشد
برگزیده
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.
پیام تبریک رئیسی به مناسبت قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا title
رئیس جمهور در پیامی با تبریک قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در آسیا تصریح کرد: از یکایک اعضای تیم ملی، مربیان، کادر فنی و سایر تلاشگران حوزه ورزش کشور برای کسب این عنوان ارزشمند، قدردانی می­‌نمایم.