کد خبر: ۳۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
تب بازار صبح انتقام خوابید و بازار ارز و سکه افت چند کانالی داشتند. در روز‌های اخیر ما یک نوسان نزدیک به ۶ درصدی در بازار داشتیم که قیمت دلار تا حوالی ۶۹ هزار تومان رفته بود. تحلیل‌گران رسمی تاکید داشتند این نوسان تحت تاثیر فضای انتظاریست، در شب شنبه که خبر پاسخ ایران به حمله اسرائیل مخابره شد در فضای مجازی روی قیمت تتر که تا ۷۲ هزار تومان بالا رفته بود مانور داده می‌شد.

مخاطب۲۴- پیش بینی بورس- تب بازار صبح انتقام خوابید و بازار ارز و سکه افت چند کانالی داشتند. در روز‌های اخیر ما یک نوسان نزدیک به ۶ درصدی در بازار داشتیم که قیمت دلار تا حوالی ۶۹ هزار تومان رفته بود. تحلیل‌گران رسمی تاکید داشتند این نوسان تحت تاثیر فضای انتظاریست، در شب شنبه که خبر پاسخ ایران به حمله اسرائیل مخابره شد در فضای مجازی روی قیمت تتر که تا ۷۲ هزار تومان بالا رفته بود مانور داده می‌شد. تتر یک رمزارز است که قیمت آن طوری بازارسازی می‌شود که با یک دلار برابر است، از همین جهت وقتیکه بازار ارز تهران بسته است با توجه به باز بودن بازار‌های رمزارزی تخمین خوبی از قیمت دلار است، اما حواسمان باشد که این یک بازار خاصی از دلار است.
اما صبح که بازار باز شد و شروع به کار کرد خیلی‌ها غافل‌گیر شدند. اولین غافلگیری این بود که بعد از نوسان رو به بالا، مقداری قیمت‌ها متعادل شد. در نهایت هم قیمت بسته شده بازار حتی پایینتر از قیمت بسته شده روز شنبه بود.

درمورد اینکه چرا این اتفاق افتاد دلایل زیادی عنوان می‌شد. اولین دلیل این بود که یکسری‌ها می‌گفتند جو موجود در بازار یکشنبه تحت تاثیر قیمت تتر بود. دلیل دوم اقتصادی است و در این رویکرد معتقدند بازارساز با حضور پرقدرت و به موقع خودش اجازه نداد تساعد نوسان اتفاق بیفتد و حتی با حمله موثر در نرخ‌های نزدیک به بازار توانست تا حدودی قیمت‌ها را تعدیل کند. در بازار می‌گفتند بازارساز با تعیین دامنه نوسان یک درصدی برای بورس موجب شد که نوسان قیمتی در صندوق‌های سپرده سکه نداشته باشیم. همچنین دسته‌ای مدعی بودند که بازارساز در روز یکشنبه تزریق داشته است. خبر اولین حراج سکه در مرکز مبادله در سال ۱۴۰۳ هم در متعادل شدن قیمت‌ها اثرگذار می‌دانستند.

دلیل سوم روی بحث انتظارات مطرح است. انتظارات از دو منظر به این موضوع نگاه می‌کند. یکسری‌ها معتقدند که در بحث انتظارات، قیمت دلار از قبل خبر پاسخ ایران به اسرائیل را پیشخور کرده و از قبل قیمت‌ها بالا رفته بود. گروهی از معامله‌گران معتقدند، چون مواضع دو طرف تعدیل شده، بازار تصور می‌کند واکنشی از سمت اسرائیل رخ نمی‌دهد. البته اخبار رسانه‌های خارجی هم همین موضوع را تایید می‌کند. برخی در بازار می‌گفتند نگاه بازار به واکنش احتمالی اسرائیل تبدیل به نیم‌نگاه شده است.

در بازار شنیده می‌شد بازار‌های دلاری همسایه همچنان در تعطیلات عید فطر هستند و کانال نرخ‌دهی هرات کماکان قیمت نمی‌دهد. این بسته بودن بازار‌های همسایه در زمان‌هایی به نفع بازار تهران و یک زمان‌هایی به ضرر آن است. در زمان موج نوسانی بالا، به ضرر بازار تهران است، ولی در موقع‌های تعدیل نوسان به نفع بازار است.

در بازار سکه هم شاهد کاهش قیمت بودیم و قیمت سکه امامی با افت دو کانالی از ۴۶ میلیون به ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. نکته قیمتی سکه این بود که در نیمه دوم قیمت سکه فردایی طی یک اتفاق کم‌سابقه، یک میلیون پایینتر از قیمت نقدی سکه در معامله بود.

برچسب ها: پیش بینی بورس
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.