کد خبر: ۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹

به گزارش سرویس فرهنگی مخاطب ۲۴ به نقل از سایت جشنواره چهلم فیلم فجر، کارگردان فیلم «ملاقات خصوصی» می‌گوید: «ما سینمای بلند را تجربه نکرده بودیم و فیلم «پوست» این امکان را میسر کرد که با سختی کار در سینمای بلند آشنا شویم و فضای حرفه‌ای‌تری را تجربه کنیم؛ تجربه آن فیلم باعث شد برای ساخت این فیلم پیش زمینه‌ای داشته باشیم.»

«ملاقات خصوصی» روایتی عاشقانه از داستانی واقعی است


امید شمس در گفتگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، درباره داستان فیلم «ملاقات خصوصی» گفت: «این فیلم داستان رمانتیکی دارد و درباره یک معلم زبان در زندان و دخترعطاری در پایین شهر است. حدود سه سال پیش مستندی را با علی سرآهنگ در زندان کار کردم؛ در زندان‌های مختلف با زندانی‌ها مصاحبه کردیم و در زندان کچویی با خانمی گفتگو کردیم که سوژه «ملاقات خصوصی» از بین آن‌ها پیدا شد. فیلمنامه را با علی سرآهنگ و بهمن ارگ نوشتیم و بعد ساخت آن را کلید زدیم. در ابتدا قرار بود تنها نویسنده کار باشم، اما بعدا پیشنهاد کارگردانی نیز به من داده شد. حدود یک سال دنبال تهیه‌کننده بودم و درنهایت فیلمنامه را برای امیر بنان فرستادم و او خوشش آمد. به‌نظرم فیلمنامه آن قدر جذابیت داشت که تهیه‌کننده جذب آن شود.»


او درباره انتخاب بازیگران توضیح داد: «در انتخاب بازیگران خیلی تلاش کردم که از لحاظ ظاهر شبیه شخصیت‌های فیلم باشند. تک تک کارکترها، قالبی از شخصیت را داشتند. البته انتخاب بازیگران کار سختی بود، زیرا می‌ترسیدم که بازیگر به شخصیت داستان نخورد؛ اما فکر می‌کنم که مسیر درستی را در پیش گرفتم.»
شمس اظهار کرد: «انجمن سینمای جوانان باعث شد ما گروهی را تشکیل دهیم و تا الان با هم کار کنیم. در مدرسه ملی سینما امکانی به وجود آمد و توانستیم بهتر با اساتید و بزرگان ارتباط برقرار کنیم.»
او که در فیلم «پوست» عنوان مشاور کارگردان را برعهده داشت و از کارگردان‌های موفق فیلم کوتاه است، ادامه داد: «من به فیلم کوتاه علاقه زیادی دارم و فکر می‌کنم که قطعا دوباره به آن برمی‌گردم و اگر داستان کوتاه جذابی داشته باشم، آن را می‌سازم. این طور نیست که بگویم من وارد سینمای بلند شدم و سینمای کوتاه برایم پله بوده است. قطعا در آینده فیلم کوتاه خواهم ساخت.»
او در پایان درباره احتمال دریافت سیمرغ جشنواره فیلم فجر، گفت: «همه سیمرغ گرفتن را دوست دارند. همه دوست دارند دیده شوند و جایزه بگیرند؛ این موضوع، به ویژه به فیلم‌اولی‌ها خیلی کمک می‌کند تا بهتر پیش بروند و خودشان را ثابت کنند. در این فیلم تلاش کردم در همه زمینه‌ها درست پیش بروم و امیدوارم این فیلم دیده شود. همیشه معیارم این بوده است که مردم فیلم را دوست داشته باشند و خیلی معتقد نیستم که منتقدان فیلم را بپسندند و مردم آن را دوست نداشته باشند. البته دوست دارم هردو گروه فیلم را دوست داشته باشند.»
«ملاقات خصوصی» اولین فیلم بلند داستانی امید شمس است که پریناز ایزدیار و هوتن شکیبا بازیگران اصلی آن هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار