کد خبر: ۳۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در دیدار مدیرعامل و معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن تشکر از توجه ویژه این سازمان به برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، خواستار جدیت همه مسئولان برای ترویج فرهنگ نماز در ادارات و سازمان‌ها و نیز پیشگامی مدیران در زمینه ترویج نماز جماعت و فرهنگ‌سازی در این زمینه شد.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از سازمان تامین اجتماعی ؛  رئیس ستاد اقامه نماز کشور در این دیدار گفت: اقدامات فرهنگی و مذهبی انجام شده در سازمان تأمین‌اجتماعی بسیار ارزشمند و ان‌شاءالله مأجور است، اما نباید به این اندازه بسنده کرد و باید از همه ظرفیت‌ها برای ترویج فرهنگ نماز و قرآن در سازمان‌ها و ادارات استفاده کرد.

حجت‌الاسلام قرائتی افزود: در نظام اسلامی، مدیر خوب و مؤمن کسی است که به دستاوردها و توفیقات قانع نشود و همیشه به این فکر کند که چطور می‌شود در مسیر خدمت به مردم و خدمت به اسلام، بیشتر و بهتر کار کرد.
وی افزود: نماز فریضه‌ای بسیار مهم و ستون دین است. وقتی در قرآن کریم 88 بار کلمه صلاه، چند صد بار کلمات عبادت، ذکر، قنوت، رکوع و سجود و صدها آیه درباره نماز آمده است، همه اینها نشانه اهمیت نماز است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین گفت: تاریخ نماز صرفاً متعلق به ما مسلمانان نیست و از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم (ص) موضوع عبادت و موضوع خلوت بنده با خالق مطرح بوده است. نماز همچنین فریضه‌ای برای زمانی خاص نیست بلکه از زمان تولد انسان تا زمان مرگ و اقامه نماز، موضوع نماز اهمیت دارد.
وی ادامه داد: برای اینکه فرهنگ نماز و نماز اول وقت و جماعت در ادارات و سازمان‌ها تقویت شود، مدیران باید پیشگام باشند و در نماز جماعت حاضر شوند و در محیط کار فرهنگ‌‌سازی شود.
براساس این گزارش، حجت‌الاسلام قرائتی ادامه داد: اگر می‌توانید و اختیارات دارید، در ساخت مساجد مشارکت کنید. مثلا برای ادارات خود به نوعی نمازخانه بسازیدکه اهالی محل هم بتوانند از آن نمازخانه استفاده کنند. از نیروهای جوان و با انگیزه در این مسیر استفاده کنید که عاشق باشند و برای این کار وقت بگذارند. برای کارهایتان هم زمان تعیین کنید.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اهمیت قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان، گفت: برای ماه رمضان برنامه‌ریزی ویژه‌ای در زمینه انس با قرآن داشته باشید. ماه مبارک رمضان، ماه قرآن است. برای روحانیون سازمان و ائمه جماعت هم برنامه بگذارید، کتاب معرفی کنید تا معارف دینی ترویج شود.
براساس این گزارش، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این دیدار، با ارائه گزارشی از اقدامات فرهنگی این سازمان برای ترویج فرهنگ انس با قرآن و ترویج نماز جماعت و اول وقت و دعوت از رئیس ستاد اقامه نماز کشور برای حضور در مراسم اختتامیه جشنواره "معراج" که با موضوع نماز در حال برگزاری است، گفت: تجربه موفق غلبه بر چالش‌های بزرگ در حوزه حکمرانی تأمین‌اجتماعی در دولت سیزدهم نشان داد که اگر در کارها توکل و توجه به خدا بیشتر باشد، حتماً گشایش اتفاق می‌افتد.
به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی؛ موسوی در این دیدار با تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر (ع) و تبریک ایام دهه مبارک فجر، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی نهاد بسیار بزرگی است که حدود 47 میلیون نفر را تحت پوشش دارد و در سه حوزه مهم فعالیت می‌کند. این سازمان در نظام کسب و کار، تولید و اشتغال؛ وظایف بیمه‌ای را بردوش دارد و در حوزه درمان به بیش از 53 درصد جامعه خدمت درمانی ارائه می‌کند و در کنار وزارت بهداشت، یکی از بزرگترین دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات سلامت است. همچنین در حوزه اقتصادی، بخش اقتصادی بزرگی را در اختیار و وظایف مهمی برعهده دارد که قرار است ان‌شاءالله در بخش سرمایه‌گذاری، آسایش و امنیت مالی بیمه‌شدگان و بازنشستگان را تأمین کند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: به‌حمدالله در این دولت اتفاقات خوبی در حوزه حکمرانی تأمین‌اجتماعی رقم خوده است که امیدوارانه و خوشحال‌کننده است و آینده هم با اتفاقاتی که رقم خورده، امیدبخش است.
موسوی همچنین گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی سازمانی خدمت‌محور است و حتماً باید زمینه‌های رشد و معنویت‌گرایی را در بستر کاری خودمان بیش از پیش فراهم کنیم. اگر بستر را فراهم کنیم قطعاً در تحقق آرمان‌های صندوق بهتر می‌توانیم به تکلیفمان عمل کنیم.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: به‌حمدالله فعالیت‌های فرهنگی خوبی در سازمان داشته‌ایم. از ابتدای این دولت در سازمان تأمین‌اجتماعی نماز را در اولویت قرار دادیم و به اندازه توان و امکاناتی که داریم، برپایی نماز را جدی گرفتیم. ارتباط و همکاری خوبی هم با ستاد اقامه نماز داریم و تمام برنامه‌های ما تحت هدایت راهبردی ستاد اقامه نماز اتفاق می‌افتد. به زودی هم اختتامیه جشنواره معراج با موضوع نماز را در مشهد مقدس برگزار می‌کنیم که حضور حضرتعالی در این برنامه، مایه دلگرمی ما برای ادامه راه خواهد بود. ما شبکه خوبی برای ائمه جماعت سازمان تأمین‌اجتماعی راه‌اندازی کرده‌ایم و بالغ بر هزار نفر در این شبکه سازماندهی شده‌اند و جشنواره معراج در اسفند ماه، با حضور 400 نفر از منتخبان ائمه جماعت تأمین‌اجتماعی برگزار می‌شود. امسال همچنین سازمان تأمین‌اجتماعی برای اولین بار یکی از دستگاه‌های برتر در برپایی نماز شد که این تشویق، انگیزه همکاران ما را بیش از پیش کرده است.
احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها و رئیس شورای نماز سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این نشست گفت: مبحث نماز در سازمان تأمین‌اجتماعی به این شکل نیست که به‌عنوان موضوعی فرهنگی، در کنار سایر موضوعات مطرح باشد، بلکه موضوعی است که مستمراً پیگیری می‌شود. طرح یکشنبه‌های علوی را نیز در  نمازخانه‌های ادارات با هماهنگی ستاد غدیر برگزار می‌کنیم و محور اصلی همه برنامه‌های فرهنگی سازمان نیز موضوع نماز است.
رئیس شورای نماز سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: سعی کرده‌ایم که موضوعات فرهنگی، به‌ویژه موضوع نماز را به درون خانواده‌های همکاران ببریم. اخیراً هم جشنواره‌ای تحت‌عنوان "معراج" و با موضوع نماز برای همکاران و فرزندان و خانواده‌های‌شان در حال برگزاری است که از برگزیدگان این جشنواره در مشهد مقدس تقدیرخواهیم کرد.
اسفندیاری ادامه داد: در کنار نماز، سازمان تأمین‌اجتماعی روی موضوع قرآن نیز تمرکز دارد. تاکنون 25 دوره مسابقات قرآنی در سراسر کشور برگزار کرده‌ایم که از دو سال گذشته تحول پیدا کرده و مسابقات را به درون خانواده‌ها برده‌ایم. سال گذشته پنج هزار شرکت‌کننده در مسابقات قرانی سراسر کشور مشارکت کردند که امسال این رقم به 10 هزار نفر رسید.

 
 
 
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.