کد خبر: ۳۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸
مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر گفت: حداکثر عیدی که می‌توان امسال پرداخت کرد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که این رقم باید تصویب شود، اما یک میلیون تومان قطعی است و به سطح یک ما پرداخت می‌شود.

مخاطب 24-بیت الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر امروز هجدهم بهمن ماه در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: بیمه‌های اجتماعی حوزه‌های بسیارمهمی هستند که می‌توانند آینده جمعیت را رقم بزنند. از این رو کسانی که تولید کننده و کشاورز و روستایی بودند باید بیمه می‌شدند. افرادی که در این صندوق بیمه هستند خدماتی را دریافت می‌کنند که یکی از آن خدمات دریافت مستمری بازنشستگی است.

وی افزود: در این صندوق مستمری از کار افتادگی و مستمری بازماندگان نیز پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر با اشاره با درمان روستاییان گفت: درمان توسط بیمه سلامت صورت می‌گیرد و پایه درمان تکمیلی هم داریم که برای مستمری بگیران فراهم شده‌است و همه مستمری بگیران سال آینده تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند.

وی افزود: ما به سمت کفایت مستمری ارائه کیفیت خدمات در صندوق حرکت می‌کنیم.

برقراری گفت: عیدی امسال حداکثری که می‌توان پرداخت کرد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که این رقم باید تصویب شود، اما یک میلیون تومان قطعی است و به سطح یک ما پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر ادامه داد: مهمترین مولفه این است که براساس سطوح در آمدی دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند. در این صندوق سهم کارفرما را دولت پرداخت می‌کند و با این شیوه از جامعه هدف کشاورزان و روستاییان و عشایر حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: ما به سمت عدالت اجتماعی حرکت می‌کنیم یکی از این راه‌ها گسترش بیمه‌های اجتماعی است و با استقرار دولت سیزدهم اقدامات موثری صورت گرفته است.

برقراری ابراز کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب سیاسی ۴۵ اقدام مهم و راهبردی را انجام داده ایم و این اقدامات با همت همکاران بنده صورت می‌گیرد. اولین اقدام، برنامه راهبردی مبتنی بر نگاه بیمه‌ای و محاسبات بیمه‌ای صورت گرفته است و این می‌تواند از چالش‌های پیش روی صندوق جلوگیری کند.

وی یادآور شد: حدود ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده در دو سال گذشته جذب داشته ایم و این کار مهم و ارزشمندی است. این میزان معادل ۶۴درصد عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم است.

برقراری ادامه داد: ما توانسته ایم ۲۲۲هزار فقره وام پرداخت کنیم و در بودجه صندوق بیمه اجتماعی شاتد ۱۶۵ درصدی بوده ایم که این روند بسیار مطلوبی است.
وی با اشاره به آمار زنان بیمه شده گفت: در پوشش بیمه اجتماعی زنان توانسته ایم ۴۲درصد رشد داشته باشیم و در این دولت این میزان رشد خوبی را شاهد بوده است.
وی با اشاره به افزایش سطوح درآمدی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت ما هم در سال گذشته و هم امسال شاهد رشد ۶۰ درصدی در سطوح درآمدی بوده‌ایم.

برقراری با اشاره به بیمه شدن زنان خانه‌دار غیر شاغل دارای سه فرزند نیز گفت در ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به این موضوع اشاره شده است پیگیری‌های بسیاری را برای اجرای آن انجام داده‌ایم، اما قرار است سال آینده یک همت برای تحت پوشش قرار زن غیر شاغل روستایی دارای سه فرزند اختصاص یابد.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
تیم ملی فوتبال ساحلی مقتدرانه در رده سوم جام جهانی title
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دیدار رده بندی قهرمانی جهان به مصاف بلاروس رفت.
استوری خداحافظی خدابنده لو از مس رفسنجان (عکس) title
محمد خدابنده لو بعد از پیوستن به پرسپولیس، این استوری را برای تشکر از تیم سابقش منتشر کرد.
بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی تا پایان اسفند ماه تمدید شد title
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: در امتداد رویکرد تعاملی و سازنده سازمان امور مالیاتی با شرکای راهبردی خود (فعالان اقتصادی)، بخشودگی تا صددرصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد.
برگزیده
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.