کد خبر: ۳۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
سخنگوی وزارت خارجه گفت: انتظار مردم فلسطین و غزه از دولت‌ها و ملت‌های اسلامی این است که از ابزار‌های خود از جمله تحریم کالا‌های رژیم صهیونیستی و استفاده از اهرم انرژی و تحریم انرژی رژیم صهیونیستی استفاده کنند و از این طریق به کمک مردم فلسطین بیایند.

مخاطب24:ناصر کنعانی در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در ادامه افزود:  مردم فلسطین انتظار دارند کشورهای اسلامی از این ابزارها در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان ابزار بازدارنده استفاده کنند تا این رژیم کشتار مردم فلسطین و غزه را متوقف کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست خبری در واکنش به خبر حمله به نیروهای آمریکایی و ادعاهای مقامات آمریکایی در مورد دخالت ایران در این حمله و تهدیدهای مطرح شده از سوی آنها علیه ایران با قرائت بیانیه صبح امروز دستگاه دیپلماسی کشور در این ارتباط گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران جاری غزه، مکررا نسبت به خطر گسترش دامنه  درگیری در منطقه به دلیل ادامه‌ حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و نیز پشتیبانی همه جانبه ی آمریکا از نسل‌کُشی فلسطینیان در غزه و کرانه باختری هشدار داده و نقض پایدار و مکرر حاکمیت ملی عراق و سوریه توسط نیروهای آمریکایی و بمباران‌ها و انجام حملات علیه گروهها و مردم عراق، سوریه و یمن را تشدید کننده این چرخه بی‌ثباتی می‌دانست.

پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به غزه و آتش‌بس فوری، می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت آرامش به منطقه گردد

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با تاکید مجدد بر اهمیت حفظ صلح و ثبات و امنیت در منطقه، معتقد است جنگ در غزه راه حل نبوده و پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به غزه و آتش‌بس فوری، می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت آرامش به منطقه گردد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: گروه‌های مقاومت در منطقه در تصمیمات و اقدامات خود از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند و جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه از توسعه درگیری در منطقه استقبال نمی کند، اما در تصمیمات گروه‌های مقاومت برای نحوه‌ی حمایت از ملت فلسطین و یا دفاع از خود و مردم کشورشان در برابر هر گونه تجاوز و اشغالگری دخالتی ندارد.

تکرار اتهام بی‌اساس به ایران، فرافکنی است

کنعانی تاکید کرد:  تکرار اتهام بی‌اساس به ایران، فرافکنی و نیز توطئه‌ی کسانی است که منافع خود را در کشیدن مجدد پای آمریکا به معرکه ای تازه در منطقه و تحریک آن در گسترش و تشدید بحران می‌بینند تا از این طریق مشکلات خود را پوشش دهند.

ایران با آمادگی و هوشیاری تحولات در منطقه را زیر نظر دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه  گفت: ایران با آمادگی و هوشیاری تحولات در منطقه را زیر نظر دارد و مسئولیت عواقب اتهامات تحریک آمیز علیه ایران، بر عهده عاملان طرح چنین ادعاهای بی اساسی است.

سفر احمدیان به عراق نیز در چارچوب تداوم  مشورت‌ها و همکاری‌ها بین دو کشور است

کنعانی در پاسخ به سوالی در مورد سفر احمدیان، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور به عراق گفت: روابط ایران و عراق روابط گسترده ، دوستانه و برادرانه مبتنی بر احترام است.

وی با بیان این که خوشبختانه  همواره گفت‌وگوهای منظم و مستمری در سطوح مختلف بین مقامات ایران و عراق در حوزه‌های مختلف در جریان است، گفت: سفر آقای احمدیان به عراق نیز در چارچوب تداوم  مشورت‌ها و همکاری‌ها بین دو کشور از جمله در حوزه‌ همکاری‌های  امنیتی و مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.

برخی اتفاقات نمی‌تواند بر عمق و استحکام روابط میان دو کشور ایران و عراق تاثیر  منفی و سلبی بگذارد

کنعانی با بیان اینکه در جریان این سفر به طور طبیعی در ارتباط با تحولات جاری و اخیر در روابط دو کشور  نیز رایزنی و گفت‌وگو می‌شود، اظهار کرد: برخی از اتفاقات نمی‌تواند بر عمق و استحکام روابط میان دو کشور ایران و عراق تاثیر  منفی و سلبی بگذارد و روابط ایران و عراق روابط ممتاز، ویژه و عمیق است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات عامل حمله به سفارت آذربایجان در تهران برگزار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین اعلام کرد: روز شنبه دادگاه رسیدگی به اتهامات عامل حمله به سفارت آذربایجان در تهران برگزار شد.

وی ادامه داد : این جلسه با حضور شخص متهم و وکلای وی و همچنین نمایندگان وزارت خارجه جمهوری آذربایجان و نمایندگان کنسولگری این کشور در تبریز برگزار شد.

ایران و چین همواره به تعهد خود برای برقراری عدالت منطقه‌ای بین‌المللی و حل صلح‌آمیز منازعات تاکید دارند

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوالی در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه اخیراً چین در ارتباط با  تحولات اخیر در دریای سرخ به ایران هشدار داده است و  آیا این خبر تایید می‌شود؟ گفت : من به همکاران رسانه‌ای توصیه می‌کنم که در مباحثی از این دست به منابع رسمی و معتبر مراجعه کنند.

وی ادامه داد:  چنین چیزی مطرح نیست و نمی‌دانم این خبر از کجا منشاء گرفته است.

 کنعانی با بیان اینکه سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در این زمینه موضع روشنی داشته است، اظهار کرد: دو کشور ایران و چین همواره به تعهد خود برای برقراری عدالت منطقه‌ای بین المللی و حل صلح‌آمیز منازعات و مقابله با تنش آفرینی کشورهای فرامنطقه در منطقه تاکید و مواضع خود در این ارتباط را به صورت روشن اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: ایران و چین دیدگاه‌های مشترکی در این زمینه دارند و در این مسیر همواره رایزنی‌های مشترکی بین مقامات ایران و چین در جریان است.

دستگیری شهروند سوئدی در ایران ابعاد سیاسی ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد اخبار  منتشر شده در ارتباط با بازداشت یک شهروند سوئدی در ایران گفت: اطلاعات جدید از این شهروند دستگیر شده ندارم و آنچه که مطلع هستم این است که این موضوع ابعاد سیاسی ندارد و زمینه‌های حقوقی و قضایی دارد و اگر نیاز باشد قوه محترم قضاییه در این زمینه اطلاع رسانی می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در مورد آخرین پیگیری‌ها در ارتباط با اتفاق رخ داده در مورد تعدادی از شهروندان پاکستانی در سراوان گفت: این رخداد امنیتی از سوی جهات ذیربط در کشور در حال بررسی و پیگیری است. اطلاع جدیدی از این حادثه ندارم و دستگاه‌های ذی‌ربط در زمان مقتضی در این زمینه اطلاع رسانی لازم را انجام می‌دهند.

برچسب ها: ناصر کنعانی
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
تیم ملی فوتبال ساحلی مقتدرانه در رده سوم جام جهانی title
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دیدار رده بندی قهرمانی جهان به مصاف بلاروس رفت.
استوری خداحافظی خدابنده لو از مس رفسنجان (عکس) title
محمد خدابنده لو بعد از پیوستن به پرسپولیس، این استوری را برای تشکر از تیم سابقش منتشر کرد.
بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی تا پایان اسفند ماه تمدید شد title
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: در امتداد رویکرد تعاملی و سازنده سازمان امور مالیاتی با شرکای راهبردی خود (فعالان اقتصادی)، بخشودگی تا صددرصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد.
مشاهده دوباره پلنگ ایرانی در الموت + فیلم title
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین از مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در مناطق حفاظت شده الموت توسط محیط بانان خبرداد.
برگزیده
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.