کد خبر: ۳۴۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتخابات منشاء تحول است و ما روی این موضوع کم کار کردیم، باید مردم آگاه شوند که واقعاً حضورشان در پای صندوق‌های رأی باعث ایجاد تحول در کشور می‌شود.

مخاطب24:امیرحسین بانکی پور فرد نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: مسأله انتخابات در کشور جزء مهم‌ترین مسائل کشور محسوب می‌شود. در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی نوع تأکیداتی که حضرت آقا بر مشارکت افراد در انتخابات دارند با دوره‌های قبل انتخابات مجلس تفاوت جدی دارد و اولین تفاوت در این دوره این است که با استدلال‌های مختلف که جنبه‌های راهبردی را بیان می‌کند، روبرو هستیم که به نظر بنده باید بر روی این استدلال‌ها در راستای مشارکت حداکثری کار کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات منشاء تحول است و ما روی این موضوع کم کار کردیم باید مردم آگاه شوند که واقعاً حضورشان در پای صندوقهای رأی باعث ایجاد تحول در کشور می‌شود که این تحول بر روی افراد و  عملکردهای نمایندگانی که جدید در مجلس جایگزین می‌شوند؛ تأثیر گذار خواهد بود.

بانکی‌پور، ادامه داد: این تحولات که با انتخابات جدید قرار است اتفاق بیفتد باید از قبل انتخابات در جامعه نشان داده شود‌ و  مردم با آگاهی که از تحولاتی که رأی آنها سبب شده انگیزه مشارکت پیدا کنند.     

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مردم باید بدانند که اگر در انتخابات مشارکت داشته باشند شانس ماندن همان نمایندگان مورد تأیید خودشان در مجلس فعلی نیز بیشتر است.

بانکی‌پور گفت: انتخابات یک نوع جشن است و نشاط سیاسی در جامعه ایجاد می‌کند یعنی در واقع یک انرژی بزرگی در کشور آزاد می‌شود که باعث بسیاری از تحولات سیاسی مختلف در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات رابطه مستقیم با فشارهای بین‌المللی به کشور دارد، افزود: طبیعتاً هر چقدر مشارکت در انتخابات کمتر باشد فشارهای بین‌المللی کمترخواهد شد و کشور نیز تقویت خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتخابات در کشور حرف اول را می‌زند و موضوع ارجع است در فضای انتخاباتی باید احزاب گروه‌ها را جمع کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اذعان کرد: از همه مهمتر نتایج بدست آمده در مجلس نیز حائز اهمیت است، اینکه مجلس چه نتایج علمی و عملی بدنبال داشته است. ما باید با نشان دادن تأثیرات عملی انتخابات در زندگی مردم، اهمیت موضوع انتخابات و حضورشان را مطرح کنیم و مردم آگاه شوند.

بانکی‌پور تأکید کرد: ما باید دستاوردهای مجلس را برای مردم اعلام کنیم نه از زبان خودمان از زبان شخصی که این فعالیت‌ها برایش شکل گرفته باشد؛  همانند همین موضوع قانون جوانی جمعیت که نزدیک به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند این وام  از زمان شروع مجلس ۱۰ تا ۱۲ برابر شد. موضوعات این چنینی بسیار می‌تواند در افزایش مشارکت تاثیرگذار باشد پیام خوبی را به جامعه منتقل کند.

وی عنوان کرد: بین مصوبات مجلس و بهره‌ای که مردم از آن بردند باید یک اتصال ملموس و کوتاه انجام شود به گونه‌ای که این کار از طریق مصاحبه با افرادی که از این امکانات بهره برده‌اند میسر خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تلاش رسانه‌های بیگانه و دشمنان برای کمرنگ نشان دادن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، گفت: این رسانه‌ها وظیفه‌ای جز این موضوع ندارند اینان شادی ملت را نمی‌توانند تماشا کنند آنها تمایل دارند که کشور ما از فعالیت‌ها عقب بماند و دچار مشکل شود ما باید فضای رسانه‌ای را با اتحاد و وحدت پیش ببریم و در جامعه تزریق روحیه امید را داشته باشیم.

بانکی پور فرد با اشاره به رقابت بین کاندیدا در انتخابات و تأثیر آن در مشارکت، افزود: رقابت بین نامزدهای تأیید صلاحیت شده باید سالم باشد این رقابت نشاط انتخابات را افزایش خواهد داد. این رقابت‌ها باید رقابت برنامه‌ها، حل مسأله، دیدگاه‌های نامزدهای تأیید صلاحیت شده باشد افراد برنامه‌های خود را بدون تخریب یکدیگر ارائه دهند این موضوع نیز سبب افزایش مشارکت خواهد شد.

وی تصریح کرد: قطعاً رقابت سالم و واقعی هم مشارکت را افزایش می‌دهد همچنین ترکیب نمایندگان را  نیز قوی‌تر می‌کند. مشارکت احزاب، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باعت قوی‌تر شدن مجلس دوازدهم خواهد شد باید فضایی ایجاد کنیم دیگر کسی به حالت لیست رأی نیاورد خودش توانمندی قبلی داشته باشد. افرادی که به سمت ارائه لیست می‌روند به این موضوع توجه کنند که تک به تک افرادی که در لیست آنها هستند برای خودشان یک سرمایه اجتماعی و ایده‌ای داشته باشند طوری نباشد که تنها به اعتبار لیست واحد رأی بیاورند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: مردم با آگاهی لازم نمایندگان اصلح خود را انتخاب کنند طوریکه این نماینده تا چه حد می‌تواند برای حل مشکلات تأثیر گذار باشد، همگی برای پیشرفت و آبادانی کشور گام برداریم.

برچسب ها: انتخابات
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.