کد خبر: ۳۴۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۲
کشور‌های اروپایی در پی جنگ در اوکراین به شدت در حال افزایش تدارکات تسلیحاتی و آمادگی نظامی خود هستند. این اقدامات علاوه بر آمادگی نظامی، به منظور کمک به اوکراین در مقاومت علیه روسیه صورت می‌گیرد.

مخاطب 24- در این زمینه، ارتش آلمان فوق‌العاده مهم است، زیرا صنعت نظامی آن نقش مهمی در دفاع اروپا ایفا می‌کند. در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۳ کشور‌های غربی موافقت کردند که حمایت نظامی خود را از اوکراین افزایش دهند.

آمادگی نظامی اروپا: اعداد و ارقام

بر اساس گزارش آژانس دفاعی اروپا، هزینه‌های نظامی اروپا در سال ۲۰۲۱ برابر با ۲۳۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن ۶ درصد افزایش داشته است. این هفتمین سال رشد متوالی هزینه‌های نظامی در این قاره بود.

این هزینه‌ها در سال ۲۰۱۴ با ۱.۳ درصد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در سطح پایینی قرار داشت. با این حال، تصرف کریمه توسط روسیه در همان سال و به دنبال آن اصرار دولت ترامپ بر افزایش کمک‌های نظامی دیگر اعضای ناتو، منجر به افزایش مداوم هزینه‌ها در سال‌های بعد شد و در سال ۲۰۲۱ به صورت واقعی ۳۲ درصد افزایش یافت.

در ژوئن ۲۰۲۲، مجلس سفلی نمایندگان آلمان بودجه دفاعی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری را تصویب کرد که در فوریه سال ۲۰۲۲ در واکنش به تهاجم اوکراین اعلام شد. هدف این صندوق افزایش بودجه دفاعی منظم آلمان طی چند سال آینده برای کمک به بازسازی ارتش این کشور است.

این صندوق باید بتواند هدف ۲ درصدی هزینه‌های دفاعی ناتو را برآورده کند که آلمان را به سومین هزینه کننده بزرگ نظامی پس از آمریکا و چین تبدیل خواهد کرد. از این نظر، افزایش هزینه‌های نظامی در اروپا احتمالا ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است تسریع شود. پیش بینی‌های فعلی نشان از رشد ۷۶ میلیارد دلاری هزینه‌های دفاعی اروپا تا سال ۲۰۲۵ دارد.

۲۵ قدرت نظامی برتر اروپا بر اساس دارایی‌های تسلیحاتی، توان لجستیکی و اقتصاد

بخش دفاعی چگونه سود خواهد کرد؟

افزایش هزینه‌های نظامی، ترازنامه تولیدکنندگان تسلیحات اروپایی را تقویت می‌کند. شرکت‌هایی مانند Dassault Aviation، Hensoldt AG و Rheinmetall AG سود زیادی خواهند برد.

اعلام بودجه دفاعی آلمان که در بالا به آن پرداختیم، به ترتیب منجر به ۸۹ و ۴۹ درصد سود تجاری برای شرکت تولید رادار و حسگر آلمانی Hensoldt AG و تولیدکننده زره – خودرو Rheinmetall AG در ماه فوریه شد. شرکت ساخت هواپیمای فرانسوی Dassault Aviation SE نیز شاهد سود ۱۱ درصدی بوده است. در سال ۲۰۲۲، گزارش شد که شرکت Rheinmetall AG تولید تانک‌ها را از ۴۰،۰۰۰ واحد در سال به ۲۴۰،۰۰۰ واحد در سال افزایش می‌دهد.

در همان سال، قرارداد‌های پروژه Eurodrone که انتظار می‌رود وابستگی اروپا به هواپیما‌های بدون سرنشین اسرائیل را کاهش دهد، توسط آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا امضا شد. این قرارداد‌ها به Airbus SE اعطا شد. از سوی دیگر ایرباس نیز شرکت Avivo Aero متعلق به شرکت جنرال الکتریک آمریکا را برای طراحی و تولید موتور این هواپیمای بدون سرنشین انتخاب کرده است.

علاوه بر شرکت جنرال الکتریک، دیگر شرکت‌های دفاعی آمریکا مانند شرکت لاکهید مارتین نیز در حال افزایش قابلیت‌های دفاعی اروپا هستند. هواپیمای پنهانکار آن – F – ۳۵ لایتنینگ – II، در فهرست خرید نیروی هوایی چندین کشور اروپایی قرار دارد.

آلمان در تلاش برای نوسازی نظامی خود، از خرید ۳۵ فروند F ۳۵ از شرکت لاکهید مارتین در قراردادی ۱۴ میلیارد دلاری خبر داده است که هشت فروند اول آن در سال ۲۰۲۶ به این کشور تحویل داده خواهد شد. از آنجا که غرب به بازسازی خود و تقویت حمایت نظامی از اوکراین ادامه می‌دهد، انتظار می‌رود که بخش دفاعی در سال‌های آینده عملکرد بهتری داشته باشد.

حالا بیایید به سراغ ۲۵ کشور قدرتمند اروپا از لحاظ نظامی برویم.
۲۵ قدرت نظامی برتر اروپا بر اساس دارایی‌های تسلیحاتی، توان لجستیکی و اقتصاد

روش شناسی

ما کشور‌های اروپایی قدرتمند از نظر نظامی را کشور‌هایی می‌دانیم که دارایی‌های نظامی استراتژیک پیشرفته، مزیت‌های جغرافیایی و توان لجستیکی و مالی دارند. معیار آخر مهم است، زیرا ظرفیت مالی تعیین کننده مستقیم توانایی نظامی است.

برای این منظور، ما ابتدا ۲۵ کشور برتر اروپایی را در شاخص جهانی فایرپاور در سال ۲۰۲۳ شناسایی کرده و آن‌ها را بر همان اساس رتبه بندی کرده ایم، سپس از تولید ناخالص داخلی این کشور‌ها برای رتبه بندی جداگانه استفاده کرده ایم. در این مطلب به بررسی میزان دارایی‌های نظامی برخی از کشور‌ها به ویژه ناوگان دریایی و هوایی پرداخته ایم؛ چرا که آن‌ها اجزای اصلی قدرت نظامی هستند.

برای کشور‌های دارای اهمیت نظامی، همچنین در مورد قابلیت‌های جنگ سایبری آن ها، تعداد پایگاه‌های نظامی در سراسر جهان و قابلیت‌های فضایی برای اهداف نظامی بحث کرده ایم.

۲۵- بلاروس

رتبه در نمایه گلوبال فایرپاور: ۲۳
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۴
بلاروس متحد نزدیک روسیه در جنگ علیه اوکراین است و یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی است. این کشور دارای نمره گلوبال فایرپاور ۱.۰۴۸۵ و تولید ناخالص داخلی ۶۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ است.

۲۵ قدرت نظامی برتر اروپا بر اساس دارایی‌های تسلیحاتی، توان لجستیکی و اقتصاد

۲۴- اسلواکی

رتبه در نمایه گلوبال فایرپاور: ۲۴
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۲
اسلواکی یکی از قوی‌ترین قدرت‌های نظامی اروپا است که در سال ۲۰۲۳ نمره گلوبال فایرپاور ۱.۱۷۸۹ را کسب کرده است.

۲۳- صربستان

رتبه در نمایه گلوبال فایرپاور: ۲۱
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۵
صربستان کشوری محصور در خشکی در جنوب شرقی اروپا است. امتیاز گلوبال فایرپاور آن تا سال ۲۰۲۳، ۰.۹۵۷۱ است. نیروی هوایی صربستان قوی‌ترین بازوی نظامی آن است و جنگنده پرچمدار در این فهرست میگ -۲۹ ساخت شوروی است.

۲۲- بلغارستان

رتبه در نمایه گلوبال فایرپاور: ۲۲
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۳
بلغارستان در سال ۲۰۲۳ دارای نمره گلوبال فایرپاور ۰.۹۷۵۷ بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی این کشور تا سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۴ میلیارد دلار است. نیرو‌های زمینی بلغارستان توسط ۹۰ تانک جنگی T ۷۲ M ۱ و T ۷۲ M ۲ ساخت شوروی تقویت می‌شوند. نیروی هوایی این کشور مدرن‌تر شده و جنگنده‌هایی مانند میگ ۲۹، سوخو ۲۵ و جنگنده F – ۱۶ در آن حضور دارند.

اف -۱۶ توسط شرکت جنرال داینامیکس، شرکتی متعلق به شرکت لاکهید مارتین طراحی و ساخته شد. شرکت جنرال داینامیکس این جت را در سال ۱۹۷۵ زمانی که نیروی هوایی آمریکا به یک جنگنده بسیار مقاوم و در عین حال مقرون به صرفه نیاز داشت، تولید کرد.

۲۱- مجارستان

رتبه گلوبال فایرپاور: ۲۰
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۱
مجارستان تا سال ۲۰۲۱ تولید ناخالص داخلی ۱۸۲ میلیارد دلاری داشته است که این کشور را قادر می‌سازد هزینه قابل توجهی را صرف زیرساخت‌های نظامی خود کند و آن را به یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی تبدیل کند. امتیاز نمایه گلولاب فایرپاور این کشور ۰.۸۶۴۳ در سال ۲۰۲۳ است.

۲۰- بلژیک

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۲۵
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۲
بلژیک یکی از بزرگ‌ترین اقتصاد‌های قاره اروپاست که آن را به یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی نیز تبدیل کرده است. تولید ناخالص داخلی این کشور تا سال ۲۰۲۱، ۰.۶ تریلیون دلار است. این کشور طی دو سال گذشته به طور پیوسته هزینه‌های نظامی خود را افزایش داده است. در سال ۲۰۲۱، بلژیک ۱.۱ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه دفاعی کرد.

۱۹- فنلاند

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۹
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۵
فنلاند در شمال اروپا واقع شده است. این کشور دارای امتیاز نمایه گلوبال فایرپاور برابر با ۰.۸۰۹۹ در سال ۲۰۲۳ بوده است. این کشور یکی از پیشرفته‌ترین ارتش‌های اروپا را داشته و تعدادی جنگنده F/A-۱۸ و F۳۵ در اختیار دارد.

۱۸- جمهوری چک

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۷
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۶
جمهوری چک در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور یکی از قوی‌ترین ارتش‌های اروپا را دارد که تا حد زیادی توسط سازندگان تسلیحات دفاعی بومی مانند Česká Zbrojovka (CZ) , Aero Vodochody و Tatra تسلیح شده است.

۱۷- رومانی

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۶
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۷
رومانی در سال ۲۰۲۱ تولید ناخالص داخلی ۲۸۴ میلیارد دلاری داشته و در همان سال ۲ درصد از آن را صرف هزینه‌های دفاعی خود کرد که آن را به یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی تبدیل کرد.

۱۶- دانمارک

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۸
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۴
دانمارک کشوری در منطقه اسکاندیناوی با یکی از قدرتمندترین زیرساخت‌های نظامی در اروپا است. در سال ۲۰۲۳، این کشور دارای امتیاز گلوبال فایرپاور ۰.۸۰۱۱ بوده است. این کشور ۱۱۵ هواپیما در ناوگان هوایی نظامی خود دارد که چهار فروند اف -۳۵ و ۳۳ فروند اف -۱۶ را شامل می‌شود.

دانمارک خانه شرکت‌های دفاعی قدرتمندی مانند Danish Aerotech A/S است و همچنین میزبان شرکت‌های دفاعی خارجی مانند شرکت لاکهید مارتین و شرکت جنرال الکتریک نیز می‌باشد. ارتش این کشور سابقه قرارداد‌هایی با شرکت جنرال داینامیکس برای نفربر‌های زرهی را داراست.

۱۵- پرتغال

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۴
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۸
پرتغال در جنوب اروپا واقع شده است. در سال ۲۰۲۱، هزینه‌های دفاعی ۲.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی ۲۵۴ میلیارد دلاری پرتغال را تشکیل می‌داد. هواپیمای جنگنده پرچم دار آن F – ۱۶ است که ۲۸ فروند از آن در خدمت نیروی هوایی پرتغال قرار دارد. نیروی دریایی این کشور دو زیردریایی کلاس ترایدنت، پنج ناوچه و دو رزمناو را در اختیار دارد.

۱۴- یونان

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۰
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۹
یونان به دلیل سو مدیریت اقتصادی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، اما این کشور هنوز تولید ناخالص داخلی عظیمی به میزان ۲۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ داشته است. این کشور یکی از بزرگ‌ترین واحد‌های زرهی در اروپا را با نزدیک به ۱،۳۰۰ تانک در اختیار دارد. نیروی دریایی یونان دارای ۶۳ واحد ناوگان با ۱۱ زیردریایی و ۱۳ ناوچه است.

۱۳- اوکراین

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۶
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲۰
اوکراین در سال ۲۰۲۳ دارای امتیاز گلوبال فایرپاور ۰.۲۵۱۶ بوده است. این کشور در جنگ جاری خود در برابر یکی از قدرتمندترین ارتش‌های کره زمین ایستادگی کرده است.

۱۲- سوییس

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۵
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۹
وقتی صحبت از ارتش سوئیس می‌شود، نیروی هوایی قوی‌ترین بازوی آن است، با ناوگانی متشکل از ۱۷۴ هواپیمای جنگی. از این تعداد ۳۱ درصد جنگنده هستند و هواپیمای جنگی برتر این ناوگان از نوع F/A-۱۸C است که ۲۵ فروند از آن‌ها در خدمت هستند. این کشور ۰.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی ۰.۸ تریلیون دلاری خود را در سال ۲۰۲۱ صرف هزینه دفاعی کرده است.

۱۱- نروژ

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۱
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۳
نروژ یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی است. این کشور در حال حاضر ۲۷ فروند از هواپیما‌های پنهانکار اف -۳۵ را در اختیار دارد و تعداد بیشتری نیز به این کشور تحویل داده خواهد شد. انتظار می‌رود نروژ تا سال ۲۰۲۵ ناوگانی متشکل از ۵۲ فروند اف -۳۵ داشته باشد.

۱۰- سوئد

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۲
رتبه تولید ناخاصل داخلی: ۱۱
سوئد یک ارتش آموزش دیده و مجهز دارد که سیستم‌های تسلیحاتی مدرن، فناوری پیشرفته و پرسنل بسیار آموزش دیده در اختیار دارد. سوئد همچنین در فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند فناوری پنهانکاری و قابلیت‌های جنگی شبکه محور سرمایه گذاری کرده است که ارتش این کشور را در شرایط جنگی موثرتر می‌کند. علاوه بر این، سوئد یک سنت بیطرفی قوی دارد و در هیچ درگیری نظامی بزرگی در تاریخ اخیر شرکت نداشته است.

۹- هلند

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱۳
رتبه تولدی ناخالص داخلی: ۷
ارتش هلند یک نیروی مدرن و مجهز محسوب می‌شود. این ارتش در درجه اول بر دفاع ملی و همچنین کمک به حفظ صلح بین المللی و ماموریت‌های بشردوستانه متمرکز است.

۸- لهستان

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۷
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱۰
لهستان در مقایسه با بسیاری از کشور‌های اروپایی ارتش نسبتاً قدرتمندی دارد. در سال‌های اخیر لهستان سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در مدرن سازی ارتش خود انجام داده است، از جمله ارتقای قابلیت‌های دفاع هوایی، خرید جت‌های جنگنده جدید و مدرن سازی خودرو‌های زرهی خود. این کشور همچنین هزینه‌های دفاعی خود را افزایش داده و متعهد به تامین اهداف هزینه‌های دفاعی ناتو شده است.

۷- اسپانیا

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۸
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۶
ارتش اسپانیا یک نیروی نسبتاً قدرتمند در اروپا محسوب می‌شود. در حالی که ممکن است بزرگ‌ترین ارتش منطقه را نداشته باشد، اما یک نیروی توانمند و حرفه‌ای با تجهیزات مدرن و پرسنل آموزش دیده است. ارتش این کشور تا سال ۲۰۲۳ دارای ۱۱ ناوچه، ۱۴۰ جنگنده و ۳۲۷ دستگاه تانک و چهار ماهواره نظامی بوده است.

۶- ترکیه

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۵
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۸
ترکیه یکی از قدرتمندترین کشور‌های اروپا از نظر نظامی است و نمره گلوبال فایرپاور آن در سال گذشته میلادی ۰.۲۰۱۶ بوده است. نیروی دریایی ترکیه ۱۶ ناوچه، ۱۲ زیردریایی و ۹ رزمناو دارد.

ارتش ترکیه سابقه طولانی در عملیات‌های نظامی از جمله مداخله در شمال سوریه و لیبی دارد. همچنین ترکیه حضور قابل توجهی در قبرس دارد، جایی که یک نیروی حافظ صلح را مستقر کرده است.

۵- آلمان

۲۵ قدرت نظامی برتر اروپا بر اساس دارایی‌های تسلیحاتی، توان لجستیکی و اقتصاد

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۹
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۱
نیروی دریایی آلمان ۱۲ ناوچه، ۵ رزمناو و ۶ زیردریایی را در اختیار دارد. دارایی نیروی هوایی این کشور شامل ۶۰۱ هواپیما است که ۱۳۴ فروند از آن‌ها جت‌های جنگنده از جمله اف -۳۵ هستند. نیروی زمینی این کشور ۲۶۶ تانک و ۱۲۱ توپخانه خودکششی دارد. همچنین ارتش آلمان در مجموع هفت ماهواره و ۶۷۰ هواپیمای بدون سرنشین در اختیار دارد.

آلمان نیز یکی از اعضای کلیدی ناتو است و نقش مهمی در تلاش‌های دفاع جمعی این ائتلاف ایفا می‌کند. نیروی زمینی آلمان به طور منظم در مانور‌ها و عملیات‌های نظامی مشترک با دیگر کشور‌های عضو ناتو شرکت می‌کند و تخصص و منابع خود را در اختیار ماموریت این اتحادیه برای تضمین امنیت و ثبات منطقه یورو – آتلانتیک قرار می‌دهد.

۴- ایتالیا

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۴
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۴
نیرو‌های مسلح ایتالیا به خاطر حرفه‌ای بودن و قابلیت‌های خود مورد احترام هستند. در سال‌های اخیر، دولت ایتالیا هزینه‌های دفاعی خود را افزایش داده و متعهد به تامین اهداف هزینه‌های دفاعی ناتو است. این امر ارتش ایتالیا را قادر ساخته تا به مدرن سازی و ارتقای تجهیزات و فناوری خود ادامه دهد.

۳- فرانسه

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۳
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۳
فرانسه یکی از قوی‌ترین کشور‌های اروپا از نظر قدرت نظامی است. این کشور به حدود ۳۰۰ سلاح هسته‌ای مجهز است. فرانسه نیز یکی از اعضای کلیدی ناتو است و نقش مهمی در تلاش‌های دفاع جمعی این ائتلاف ایفا می‌کند. ارتش فرانسه به طور منظم در مانور‌ها و عملیات‌های نظامی مشترک با دیگر کشور‌های عضو ناتو شرکت می‌کند و تخصص و منابع خود را در اختیار ماموریت این اتحادیه برای تضمین امنیت و ثبات منطقه یورو – آتلانتیک قرار می‌دهد.

ارتش فرانسه سابقه طولانی در مداخلات نظامی از جمله در مالی و جمهوری آفریقای مرکزی دارد. ارتش فرانسه همچنین نقش مهمی در ائتلافی که در سال ۲۰۱۱ در لیبی مداخله کرد، ایفا کرد. این کشور محل استقرار برخی از پیشرفته‌ترین شرکت‌های تولید سلاح است که برجسته‌ترین آن‌ها Dassault Aviation SE است.

۲- روسیه

۲۵ قدرت نظامی برتر اروپا بر اساس دارایی‌های تسلیحاتی، توان لجستیکی و اقتصاد

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۱
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۵
روسیه با نزدیک به ۶،۰۰۰ سلاح هسته ای، بزرگترین ابرقدرت هسته‌ای در جهان است. این کشور اغلب به عنوان دومین قدرت نظامی قوی در جهان پس از آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، سه دلیل مهم وجود دارد که چرا این کشور رتبه اول را به خود اختصاص نداده است؛ این کشور قدرتمند است، اما از نظر قابلیت‌های نشان دادن قدرت از طریق تعداد ناو‌های هواپیمابر و پایگاه‌های زمینی از چند کشور اروپایی دیگر عقب است، اقتصاد آن به اندازه برخی دیگر از کشور‌های این فهرست قوی نیست و بیشتر زیرساخت‌های نظامی آن هنوز در حال نوسازی است.

۱- بریتانیا

رتبه نمایه گلوبال فایرپاور: ۲
رتبه تولید ناخالص داخلی: ۲
ارتش بریتانیا سابقه طولانی در مداخلات نظامی از جمله در افغانستان و عراق دارد. ارتش بریتانیا همچنین نقش مهمی در ائتلافی که در سال ۲۰۱۱ در لیبی مداخله کرد، ایفا کرد.

بریتانیا علاوه بر قابلیت‌های نظامی، صنعت دفاعی قدرتمندی نیز دارد و تعدادی از شرکت‌های دفاعی برجسته مانند BAE Systems، Rolls-Royce و QinetiQ در این کشور قرار دارند. این شرکت‌ها فناوری و تجهیزات پیشرفته نظامی را در اختیار بریتانیا قرار می‌دهند و به اقتصاد این کشور نیز کمک می‌کنند.

 

منیع: روزیاتو

برچسب ها: ارتش آلمان
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.