کد خبر: ۳۴۲۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵
امام جمعه اصفهان:
اصفهان - امام جمعه اصفهان یکی از اشتباهات در حوزه اقتصاد را تاسیس بانک‌های خصوصی عنوان کرد و گفت: یکی از اشتباهاتی که انجام شد تاسیس بانک‌های خصوصی بود، در حالی که باید پول مردم در اختیار دولت قرار گیرد تا دولت بتواند به مردم خدمت کند.

به گزارش مخاطب ۲۴، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با سرپرست اداره امور شعب بانک ملی استان اصفهان با اشاره به اهمیت اولویت‌بندی اجرای مسائل مهم در کشور اظهار داشت: این که رهبر معظم انقلاب می‌فرماید اولویت‌ها را در نظر بگیرید به دلیل اهمیت این مسئله است و به ویژه یکی از این امور، مسائل مهم اقتصادی است.

وی افزود: زمانی که رؤسای جمهور سفر می‌کنند و در سفر وعده می‌دهند، اما پس از آن این وعده‌ها محقق نمی‌شود، درست نبوده و برای وجهه رئیس جمهور خوب نیست.

امام جمعه اصفهان با بیان این که ابتدا باید اولویت‌ها را در نظر گرفت، گفت: باید تخصیص‌هایی که وعده آن داده شده است محقق شود، زیرا مردم روی وعده‌ها داده شده کار می‌کنند و کار خود را توسعه می‌دهند.

وی با تاکید بر اهمیت تولید و اولویت این مسئله در کشور تصریح کرد: زمانی که تولید افزایش یابد درآمد‌های دولت نیز افزایش پیدا می‌کند، بنابراین باید تولید را زیاد و به تولیدکننده کمک کرد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: در ابتدای انقلاب یکی از بهترین درآمد‌ها در روستا مربوط به قالیبافی بود و این محصول صادر می‌شد، اما به دلیل برخی اشتباهات و نداشتن فهم درست در صادرات آن، این تولید نیز با مشکل مواجه شد.

وی یکی دیگر از اشتباهات در حوزه اقتصاد را تاسیس بانک‌های خصوصی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از اشتباهاتی که انجام شد تاسیس بانک‌های خصوصی بود، در حالی که باید پول مردم در اختیار دولت قرار گیرد تا دولت بتواند به مردم خدمت کند و این پول به خود مردم بازگردد.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: نکته جالب این مسئله آن است که هر مقدار این بانک‌ها خطا می‌کنند به آن‌ها کمک می‌شود و این بانک‌ها از پول مردم شرکت تاسیس می‌کنند، بنابراین هر چیزی را نمی‌توان خصوصی کرد و برخی موارد رگ حیاتی کشور است.

در ابتدای این جلسه نیز رئیس بانک ملی اصفهان گزارشی از شبکه بانکی استان اصفهان ارائه کرد و اظهار داشت: از مجموع چهارصد و ۱۹ هزار میلیارد تومان منابعی که در تمام شبکه بانکی استان اصفهان در اختیار است مقدار ۳۷۳ هزار میلیارد تومان قابلیت تخصیص داشته و باقیمانده آن را بانک مرکزی به عنوان ذخیره بانکی در اختیار دارد.

وی افزود: از منابع قابل تخصیص، میزان ۲۷۵ هزار میلیارد آن تاکنون در شاخه‌های مختلف اعم از تولید، بازرگانی، خدمات و تکالیفی که مجلس شورای اسلامی در قانون برای کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد برکت و در حوزه‌های فرزندآوری و ازدواج معین کرده پرداخت تسهیلات انجام شده است.

رئیس بانک ملی اصفهان به بیان برخی از موانع جذب سرمایه در استان اصفهان گفت: استان‌های مختلف بسیار پذیرای سرمایه هستند و کمک دستگاه‌های نظارتی، سیستم‌های کنترلی و دستگاه‌های اجرایی سبب رشد سرمایه در سایر استان‌ها می‌شود، اما در اصفهان به دلیل نظارت‌های سخت، این اتفاق نمی‌افتد.

منبع : تسنیم 

 

برچسب ها: بانک خصوصی بانک‌
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
تیم ملی فوتبال ساحلی مقتدرانه در رده سوم جام جهانی title
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دیدار رده بندی قهرمانی جهان به مصاف بلاروس رفت.
استوری خداحافظی خدابنده لو از مس رفسنجان (عکس) title
محمد خدابنده لو بعد از پیوستن به پرسپولیس، این استوری را برای تشکر از تیم سابقش منتشر کرد.
بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی تا پایان اسفند ماه تمدید شد title
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: در امتداد رویکرد تعاملی و سازنده سازمان امور مالیاتی با شرکای راهبردی خود (فعالان اقتصادی)، بخشودگی تا صددرصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد.
برگزیده
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.