کد خبر: ۳۴۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
دانشمندان راه آسانی برای شناسایی یک بیمار روانی در دنیای واقعی یافته‌اند. نشانه‌ای که تنها با مشاهده دست کسی می‌توانید متوجه آن شوید.

مخاطب 24- از جوکر گرفته تا پاتریک بیتمن، روان‌پریش‌ها در طول سال‌ها در بسیاری از فیلم‌های پرفروش و موفق ظاهر شده‌اند. اکنون، دانشمندان راه آسانی برای شناسایی یک بیمار روانی در دنیای واقعی یافته‌اند. نشانه‌ای که تنها با مشاهده دست کسی می‌توانید متوجه آن شوید.

یک مطالعه نشان داده افرادی که انگشت حلقه بلندتری نسبت به انگشت اشاره خود دارند، بیشتر در معرض روان‌پریشی هستند.

اگر انگشت اشاره شما کوتاه‌تر از انگشت حلقه است ممکن است روان پریش باشید!


این یافته‌ها نشان می‌دهند که ممکن است روان پریشی «ریشه بیولوژیکی» داشته باشد.

در حالی که افراد با چنین رفتار‌هایی از نظر اجتماعی بسیار مشکل‌ساز هستند، چنین رفتاری ممکن است ریشه بیولوژیکی داشته باشد.

در این مطالعه که در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شده، دست‌های ۸۰ شرکت‌کننده مورد بررسی قرار گرفته است. ۴۴ نفر با تشخیص بالینی اختلال مصرف آمفتامین (AUD)، اختلال شخصیت ضد اجتماعی (ASPD) یا هر دو و ۳۶ فرد سالم بودند.

مخاطب 24- محققان اسکن‌های دقیقی از دست راست شرکت‌کنندگان گرفتند و چندین ارزیابی روان‌شناختی انجام دادند. از جمله ارزیابی‌هایی که برای آزمایش تیپ شخصیتی سه‌گانه تاریک طراحی شده بود.

اگر انگشت اشاره شما کوتاه‌تر از انگشت حلقه است ممکن است روان پریش باشید!

نمرات بالاتر در این آزمون‌ها نشان می‌داد که فرد شرکت‌کننده دارای سطوح بالاتری از ویژگی‌های روانی‌پریشی و ضد اجتماعی است.

نتایج نشان داد که ارتباط واضحی بین طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره با ویژگی‌های ضداجتماعی و کسب نمرات بالاتر در تست تیپ شخصیتی سه‌گانه تاریک وجود دارد.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که طول انگشت تحت تأثیر میزان تستوسترون و استروژنی بوده که جنین در رحم در معرض آن قرار می‌گیرد.

تستوسترون بالاتر باعث افزایش طول انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره می‌شود، در حالی که تستوسترون پایین اثری معکوس دارد.

اگر انگشت اشاره شما کوتاه‌تر از انگشت حلقه است ممکن است روان پریش باشید!

هرچه که یک شرکت‌کننده نشانه‌های آسیب‌شناسی روانی بیشتری داشت، به نظر می‌رسید که او در طول دوره جنینی در معرض غلظت‌های بالاتر تستوسترون و غلظت پایین‌تر استروژن قرار گرفته است.

با این حال، طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره یک شاخص مطمئن برای تشخیص روان‌پریشی نیست.

درک این نکته حائز اهمیت است که نسبت طول انگشتان نباید به عنوان سرنوشت غیرقابل تغییر یک فرد تلقی شود.

طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره تنها نشانه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی ضد اجتماعی نیست.

اگر انگشت اشاره شما کوتاه‌تر از انگشت حلقه است ممکن است روان پریش باشید!

مردان به دلیل افزایش سطح تستوسترون در طول رشد، انگشت حلقه بلندتری دارند.

نتایج همچنین نشان داده که مردان بدون در نظر گرفتن هرگونه تمایلات روان‌پریشی، دارای طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره در مقایسه با زنان هستند.

طول بیشتر انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره، به دلیل ارتباط با سطح تستوسترون، با عملکرد بهتر در ورزش در مردان و زنان مرتبط است.

برای مثال، مطالعه‌ای روی ۱۰۴ ورزشکار زن المپیک نشان داد که نسبت طول انگشت حلقه به انگشت اشاره آن‌ها به طور قابل توجهی بیشتر از افراد عادی است.

 

منبع: روزباتو

برچسب ها: بیمار روانی
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
تیم ملی فوتبال ساحلی مقتدرانه در رده سوم جام جهانی title
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دیدار رده بندی قهرمانی جهان به مصاف بلاروس رفت.
استوری خداحافظی خدابنده لو از مس رفسنجان (عکس) title
محمد خدابنده لو بعد از پیوستن به پرسپولیس، این استوری را برای تشکر از تیم سابقش منتشر کرد.
بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی تا پایان اسفند ماه تمدید شد title
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: در امتداد رویکرد تعاملی و سازنده سازمان امور مالیاتی با شرکای راهبردی خود (فعالان اقتصادی)، بخشودگی تا صددرصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد.
مشاهده دوباره پلنگ ایرانی در الموت + فیلم title
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین از مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در مناطق حفاظت شده الموت توسط محیط بانان خبرداد.
برگزیده
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.