کد خبر: ۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
هشدار وزارت بهداشت:
معاون وزیر بهداشت گفت: علائم سویه اومیکرون سردرد، سرفه خشک، اسهال، استفراغ، بی حالی و درد بدن است، اما درگیری ریه در این سویه تاکنون مشاهده نشده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: علائم سویه اومیکرون سردرد، سرفه خشک، اسهال، استفراغ، بی حالی و درد بدن است، اما درگیری ریه در این سویه تاکنون مشاهده نشده است. یونس پناهی معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: ویروس کرونا با گذشت زمان دچار تغییراتی از نوع جهش می‌شود که می‌تواند عامل افزایش بیماری زایی و بقای این ویروس شود.

افراد واکسینه شده هم اومیکرون می‌گیرند
مخاطب ۲۴- وی افزود: در این دو سال کرونا جهش‌های مختلفی کرده که آخرینِ آن‌ها دلتا بود. سپس اومیکرون در آفریقای جنوبی شیوع پیدا کرد و از آنجا به کشور‌های اروپایی سرایت کرد و اکنون حدود ۸۴ کشور درگیر سویه اومیکرون هستند.

پناهی ادامه داد: وزارت بهداشت از ابتدای شیوع آن در حال رصد بود و با توجه به اینکه اومیکرون رشد چشمگیری دارد، بنابراین انتظار می‌رفت که این سویه وارد کشور شود.

معاون وزیر بهداشت، در مقایسه علائم بالینی بیماران مبتلا به کرونا، گفت: مبتلایان کرونا با سویه‌های مختلف، بیشتر درگیری ریه همراه تب، گلو درد و سرفه داشتند، اما در اومیکرون درگیری ریه از بقیه سویه‌ها کمتر است.

وی افزود: تحقیقات مختلف نشان می‌دهد زدن ماسک در پیشگیری از ابتلاء به اومیکرون مهم‌ترین عامل است و همزمان با این عمل، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضرورت دارد.

پناهی با عنوان این مطلب که افراد واکسینه شده نیز احتمالاً درگیر اومیکرون‌ می‌شوند، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که همه اقشار جامعه اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، در معرض ابتلاء به قرار دارند. البته میزان مرگ و میر و بستری در افرادی که واکسینه شده اند، خیلی کمتر است.

منبع: مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار