کد خبر: ۳۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
داده‌های منتشر شده در ایالات متحده نشان می‌دهد: افرادی که در برابر کروناویروس واکسینه نشده اند ۲۰ برابر بیش از دریافت کنندگان دُز یادآور در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.

داده های منتشر شده در ایالات متحده نشان می دهد: افرادی که در برابر کروناویروس واکسینه نشده اند ۲۰ برابر بیش از دریافت کنندگان دُز یادآور در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.

خطر ۲۰ برابری مرگ ناشی از کرونا در واکسینه نشده‌ها
 
مخاطب ۲۴به نقل از ایسنا: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام کرد: افرادی که واکسینه نشده اند در مقایسه با افرادی که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند و در عین حال دُز یادآور را نیز تزریق کرده اند ۱۰ برابر بیشتر احتمال دارد که تست کرونای ایشان مثبت باشد. این گروه همچنین ۲۰ برابر بیشتر احتمال دارد بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند.

آمارهای این مرکز همچنین نشان می دهد: در عین حال این تفاوت در خطر ابتلا و مرگ، بین واکسینه نشده ها و دریافت کنندگان دُز یادآور، باز هم بیشتر از اختلاف بین افراد واکسینه نشده و افرادی است که کامل واکسینه شده اما هنوز دز یادآور را نزده اند.

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده، خطر ابتلا به کووید-۱۹ در افراد واکسینه نشده پنج برابر و خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹، ۱۴ برابر بیشتر از افرادی است که کامل واکسینه شده اند (واکسیناسیون کامل به معنای تزریق دو دز واکسن و بدون تزریق دز یادآور است).

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار