کد خبر: ۳۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸
در نشست خبری نخستین جشنواره
سید علیرضا فاطمیان پور با تاکید ویژه بر سه محور مهم "محتوا، قالب و مخاطب"در برگزاری رویداد‌های فرهنگی؛ رویکرد‌های گردشگری، ملی، هویت دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را در کیش ضروری دانست.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش :فاطمیان پور با اشاره بر اهمیت هویت دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در جزیره کیش، گفت: باید بر یک شعار، محتوا و محور تمرکز داشته باشیم و همه فعالیت‌ها در راستای شعار و محتوای تبیین شده طراحی و اجرا شود.

وی با بیان این که برای انتقال پیام تاثیرگذار در برگزاری رویداد‌های فرهنگی باید بر سه رکن اساسی"محتوا، قالب و مخاطب" اهتمام ویژه داشت، افزود: شناخت جامعه هدف لازمه طراحی همه جانبه و برنامه ریزی مدون در این حوزه فرهنگی از اولویت‌های نخست کاری ما است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: رویداد‌هایی که بر اساس برنامه مدون در جزیره کیش برگزار می‌شود به طور حتم حوزه فرهنگ جزیره و یا ارتقاء نشان زیبای کیش را به دنبال خواهد داشت.

سید علیرضا فاطمیان پور در رابطه با پاسداشت جایگاه ویژه خانواده در سطح کشور و دنیا، بیان داشت: بیشتر معضلات و مشکلات و نا هنجاری‌ها با توجه به حوزه خانواده حل می‌شود از این رو باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

به گفته فاطمیان پور، در این زمینه از ظرفیت هنر و هنرمندان جزیره کیش بهره لازم را خواهیم برد و با تولید محتوا زمینه ارتباط دو سویه و گفتمان با با نسل جدید از طریق زبان روز فراهم می‌شود و در این میان هنر می‌تواند بهترین روش برای انتقال مفاهیم درست به نسل جدید باشد و نیاز است هنرمندان در این حوزه قلم بزنند.

فاطمیان پور با بیان این که "رویداد کیش بهشت خانواده" در سه حوزه"عکس، پوستر و فیلم ۱۰۰ ثانیه" طراحی شده است، گفت: تلاش کردیم سطح طراحی پوستر این جشنواره فرهنگی در قالب یک رویداد ملی باشد که در سطح کشور دیده شود تا تمام هنرمندان کشور در این رویداد بزرگ فرهنگی مشارکت داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری رویداد‌های فرهنگی در طول سال، خاطر نشان کرد: اختتامیه هر رویداد هنری همچون "کیش بهشت خانواده" در قالب دیگر حوزه هنری برگزار خواهیم کرد و این رویداد‌ها به صورت پیوسته در طول سال در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، رفتار‌های فرهنگی و اجتماعی را از نگاه صاحب نظران حوزه فرهنگی کشور مثبت ارزیابی کرد و افزود:رفتار ترافیکی مناسب و منحصربفرد در سطح شهر و همچنین از نظر محیط زیستی و ایجاد یک فضای دلچسب در کنار سواحل کیش و ... حاصل تلاش گذشتگان در این منطقه قابل تقدیر می‌باشد.

فاطمیان پور، تصریح کرد: فرهنگ مناسب جزیره یکی از جذابیت‌های بالای کیش است و اگر طراحی هوشمندانه‌ای نداشته باشیم فرهنگ این منطقه دچار آسیب می‌شود از این رو با تدوین طرحی به نام صدف که در آن "کیش بام و کیش مهر" پیش بینی شده است؛ از مشارکت عمومی استفاده می‌کنیم تا فضای خوب، امن و بهشت خانواده برای کیشوندان فراهم شود.

گفتنی است این رویداد فرهنگی به دبیری بابک عامل برگزار می‌شود و احکام این رویداد بزرگ فرهنگی صبح یکشنبه ۲۸ آبان در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش به اعضای سیاست گذاری و دبیران این جشنواره اهدا شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.