کد خبر: ۳۱۰۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: امروزه در محیط پیچیده و رقابتی کسب و کار نمی‌توان بدون کار تیمی به موفقیت دست پیدا کرد.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛محمد شیخ حسینی در روز پایانی کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی «تجهیز منابع کم هزینه با رویکرد بازاریابی» افزود: دستاوردها، موفقیت‌ها و عملکرد بانک محصول کار تیمی و همکاری و تلاش همکاران در همه سطوح است.
وی بیان کرد: تجهیز منابع ارزان قیمت یکی از چالش‌های بانک‌ها است. چرا که منابع محدود و نیاز‌ها نامحدود است.
شیخ حسینی بیان کرد:هدف نهایی بنگاه‌های اقتصادی و خدمات محور جذب مشتری است و با ورود مشتری تحقق می‌یابد.
وی اعلام کرد:به عنوان یک بانک توسعه‌ای راهبرد خود در هدف گذاری (Targeting) جذب مشتریان را تعاونی‌ها و بنگاه‌های کوچک و متوسط قرار داده ایم.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهار کرد:بر اساس سند تحول راهبردی که در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی رونمایی شد در سال ۱۴۰۴ به عنوان بانک برتر و پیشرو تعاونی‌ها و بنگاه‌های کوچک و متوسط هستیم. اولین تصویر ذهنی که در ذهن فعالان و بازیگران بخش تعاون و SME‌ها از نهاد مالی برتر ایجاد می‌شود باید بانک توسعه تعاون باشد.
شیخ حسینی گفت:آمیخته‌های بازاریابی (۷P) تاکید دارد محصول، قیمت، تبلیغات و ترفیع، مکان، پرسنل، فرایند‌ها و محیط فیزیکی و اجتماعی، در بازاریابی خدمات و محصولات و جذب منابع بانک موثر هستند، اما به این نکته باید توجه داشت که نحوه ارائه محصولات و خدمات از خود محصول مهم‌تر است.
وی بیان کرد:نیروی انسانی شایسته و باانگیزه و نحوه ارائه خدمات و سرویس‌های بانکی به تنهایی می‌تواند یک استراتژی بازاریابی و به عنوان مزیت رقابتی در جلب رضایت مشتری و تجهیز منابع عمل کند.
به گفته وی، نیروی انسانی شایسته، دارای توان، انگیزه و توانایی حل مسائله و کار تیمی است.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: "انگیزه"مهم‌ترین عاملی است که نیروی انسانی توانایی هایش را بروز می‌دهد و مدیران باید اهتمام ویژه‌ای به مولفه انگیزش داشته باشند.
شیخ حسینی در تبیین اهمیت نیروی انسانی گفت:ارتباط انسانی با کارکنان و مشتریان دارای اهمیت بسیار زیادی است که باید در اولویت مدیران قرار گیرد.
وی در بخشی از سخنان با تشریح مدل STP در بازاریابی گفت:بر اساس این مدل بازاریابی، بخشبندی بازار، هدف گیری و جایگاه یابی یک استراتژی در بازاریابی است.
این مقام ارشد بانکی تاکید کرد:کار بازاریابی تنها محدود به اداره بازاریابی و کارشناسان بازاریابی استان‌ها نیست بلکه همه از مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران ستادی گرفته تا همه کارکنان بانک در ستاد و صف و حتی شرکت ها‌ی زیر مجموعه باید بازاریاب محصولات و خدمات بانک توسعه تعاون باشند.
وی با بیان اینکه در مسیر بازاریابی شناخت مشتری و نیاز‌های وی باید در اولویت قرار گیرد، گفت:ارتباط موثر، دائمی و هدفمند با مشتریان کلیدی و بزرگ و مدیران اتحادیه‌ها و تعاونی‌های بزرگ از طریق ارتباط حضوری، تماس تلفنی، پیامک و فضای مجازی در دستور کار همکاران شعب قرار گیرد.

اهمیت عوامل انگیزه زا

شیخ حسینی در بخشی از سخنان خود با تشریح نظریه دوعاملی هرزبرگ گفت:بر این اساس عوامل بهداشتی و بیرونی شامل حقوق و دستمزد، شرایط کاری، امنیت شغلی، روابط متقابل شخصی، خط مشی‌ها و مدیریت سازمان هستند اگر نباشد باعث عدم رضایت مشتریان و کارکنان می‌شود.
عوامل درونی که وجودشان باعث ایجاد انگیزش می‌شود مربوط به ماهیت کار است. رشدشخصیتی، پیشرفت، مسوولیت، و شناسایی موفقیت باعث انگیزش در کارکنان می‌شود.
توجه به پاداش‌های معنوی، تفویض اختیار، احترام، تکریم و توجه به کارکنان عامل مهمی در بالابردن انگیزه همکاران است همچنین موفقیت سازمانی و نشان دادن عملکرد و نتایج کار موجب بالا رفتن اعتماد به نفس سازمانی و در نتیجه افزایش انگیزه همکاران می‌شود.

فرهنگ سازمانی توسط مدیران سازمان بوجود می‌آید

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح فرهنگ سازمانی اعلام کرد: ریشه لاتین فرهنگ، کالچر به معنی کاشت است. به همین دلیل در مقوله فرهنگ باید به صورت ریشه‌ای کار شود و پرورش فرهنگ نیاز به زمان دارد و مدیران ارشد سازمان به دلیل الگو بودن و جایگاه و قدرت سازمانی در ایجاد و گسترش فرهنگ نقش بی بدلیل دارند.
این مقام ارشد بانکی با تقسیم سبک‌های مدیریتی به انسان گرا و وظیفه گرا گفت:همه سبک‌های مدیریت به دو دسته سبک‌های انسان گرا و وظیفه گرا تقسیم می‌شوند که براساس دانش و تجربه باور دارم که بهترین سبک مدیریت سبک انسان‌گرا است که به جنبه‌های انسانی کارکنان و مشتریان توجه دارد. ایشان در بخشی از بیانات به خدامحوری و اخلاق گرایی در فرهنگ سازمانی اشاره کرد و اظهار داشت: تعریف اخلاق به معنی داشتن تمام صفات و ارزش‌های اخلاقی و انسانی و در عین حال جهان شمول، این است که " هرچه را برای خود می‌پسندی برای دیگران هم بپسند ".
در دسترس بودن مدیران، بازخوردگرفتن مدیران و کارکنان از یکدیگر، قدردانی از تلاش‌ها و زحمات کارکنان، تشویق کار تیمی، ایجاد ارتباطات موثر، احترام گذاشتن به تفاوت ها، ارزیابی دقیق عملکرد کارکنان، تمرکز بر ارتباطات رودررو، جلسات و رویداد‌های منظم و به رسمیت شناختن موفقیت‌ها به عنوان اجزای فرهنگ سازمانی از سوی شیخ حسینی تبیین شد.
وی ادامه داد: به عنوان راهبرد اصلی عملیاتی بانک تمرکز بر جذب منابع ارزان قیمت با استفاده از اصول بازاریابی، محصولات و تمامی ابزار‌ها و وصول مطالبات جزو اولویت کاری همکاران عزیز قرار گیرد؛ و تمرکز ویژه تمامی مدیران و همکاران ستادی به خصوص مدیران شعب استان‌ها و روسای شعب و همکاران صف بر جذب منابع ارزان قیمت و وصول مطالبات با استفاده از دو طرح جذاب انگیزشی مائده و وصول و همچنین حرکت سریع در مسیر ارائه خدمات نوین و دیجیتال می‌تواند ضامن تحول، جهش در بهره وری، عملکرد در موفقیت سازمان خواهد بود.

دستاورد‌ها و اقدامات مهم بانک توسعه تعاون در سال جاری

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در بخش پایانی سخنان خود با تشریح دستاورد‌های بانک در سال جاری گفت:با اعمال سیاست‌های جدید، بانک پس از ده سال به سوددهی رسید و این روند در سال جاری با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.
شیخ حسینی، افزایش ۱۲۴ درصدی سرمایه بانک در سال قبل را برای بانک بسیار مهم دانست بر و ادامه روند افزایش سرمایه بانک در سال‌جاری تاکید کرد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات همکاران بانک اعلام کرد:با اجرای کار تیمی و همکاری جمعی، انتقال شعبه مستقل مرکزی به ساختمان خدامی و تعیین تکلیف ساختمان مذکور، راه اندازی سامانه خدمات غیرحضوری بانک (تی تی پلاس)، وصول نقدی مطالبات از شهرداری تهران، و موفقیت در چند پرونده مهم حقوقی، اتمام ساختمان مرکز داده اصلی بانک، تدوین سند استراتژی و سند تحول بانک، شروع پروژه استعداد یابی و جانشین پروری کارکنان بانک، برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان پس از یک وقفه چهارساله در ۶ منطقه کشور و عملیاتی شدن تکالیف بانک در حوزه چک دیجیتال، برات و سفته الکترونیک و امضای دیجیتال، محقق شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی، چاقوکشی در لیگ امید‌های فوتبال! + فیلم title
در یک اتفاق باورنکردنی، عجیب و دلخراش زمین فوتبال در لیگ یک امید‌ها در بازی میان گل‌گهر و فجر محل ضرب و شتم با چاقو شد.
گریم یکتا ناصر و بهناز جعفری در پشت صحنه سریال نیسان آبی title
یکتا ناصر, بعد از جدایی از منوچهر هادی در اولین سریال نمایش خانگی اش بازی کرد. نیسان ابی 2 که تقریبا با همان هنرمندان و بازیگرانش و البته به کارگردانی مسعود اطیابی دو هفته است که پخش شده است.
بعد از پنجاه و سه سال، «رضا موتوری» هنوز جوان است+ عکس title
رضا و دیالوگ‌هایش، رضا و موتورسواری‌هایش، رضا و خشم و خروش‌اش، هنوز که هنوز است «رضا موتوری» پر از شورش است و درد و حسرت. بعد از پنجاه و سه سال، رضا موتوری هنوز جوان است.
همه چیز در مورد Su-۳۵؛ جنگنده سوخوی چند منظوره روسی که ایران می‌خواهد بخرد title
رسانه‌های داخلی و خارجی از نهایی شدن خرید جنگنده روسی سوخو ۳۵ خبر می‌دهند. سردار سید مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع در گفتگو با تسنیم از قطعی شدن ورود بالگرد هجومی میل ۲۸، جنگنده سوخو ۳۵ و هواپیمای آموزشی یاک ۱۳۰ به ایران خبر داده است.
هوش مصنوعی ترسناک، واقعیتی امروزی است title
فرار از گزارش‌ها در مورد هوش مصنوعی (AI) در رسانه‌های امروزی تقریباً غیرممکن است. چه در حال خواندن اخبار یا تماشای یک فیلم باشید، احتمالاً با نوعی هشدار یا وزوز در مورد هوش مصنوعی مواجه خواهید شد.
دخترانی که فرزندان یخی بدنیا می آورند! title
از جمله روش‌هایی که برای بارداری دختران جوان بالای بالاتر از سی سال مطرح شده است فریز کردن تخمک آنان است تا زمانی که تمایل به ازدواج پیدا کردند و به دلایل مختلف به شکل طبیعی قادر به فرزند آوری نبودند بتوانند از این تخمک‌ها جهت باروری استفاده کنند
بازتاب جهانی حرکت جوانمردانه رونالدو در رسانه‌های جهانی title
واکنش ستاره فوتبال دنیا به تصمیم داور بازی پرپسولیس و النصر عربستان سوژه رسانه‌های ورزشی جهان شد. بهترین گلزن فوتبال ملی جهان یک بار دیگر زیبایی فوتبال را نشان داد.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.