کد خبر: ۳۰۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱
دیروز ارزش معاملات خرد با کاهش ۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان رسید که پایین‌ترین رقم در ۲ هفته اخیر است

پیش‌بینی بورس- مخاطب 24- دیروز دو شاخص اصلی بورس ریزش کردند، اما روند متفاوتی داشتند. برای پیش بینی بورس امروز –یکشنبه ۲۸ آبان- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل ۱۰ هزار و ۳۱۶ واحد افت کرد و شاخص کل هم‌وزن ۲۲۱ واحد پایین آمد. همچنین شاخص کل فرابورس ۲۹ واحد کاهش یافت و شاخص هم وزن فرابورس رشد ۵۱ واحدی داشت.

در پایان معاملات روز شنبه، ۲۷۷ نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام ۴۲۸ نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، ۴۰ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۶۰ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت
روز شنبه در بورس شرکت ایران تایر (پتایر)، شرکت سیمان سفید نی ریز (سنیر) و شرکت کویر تایر (پکویر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت)، شرکت صنعت روی زنگان (زنگان) و شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت
در بورس نماد‌های سدشت (شرکت سیمان دشتستان)، لخزر (شرکت پارس خزر) و چفیبر (شرکت فیبر ایران) در روز شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر)، شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) و شرکت کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار
در معاملات شنبه، ۶۱ نماد صف خرید داشتند و ۳۹ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۴۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۵۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۱۱ درصدی به ۳۱۳ میلیارد تومان رسید.

020827


پیش‌بینی بورس امروز
در معاملات دیروز بورس تهران، شاخص کل از ابتدا روند نزولی پیدا کرد، اما شاخص هم وزن در یک ساعت ابتدایی صعود کرد. اما در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن نیز ریزش کرد و در نهایت پایین‌تر از سطح روز کاری قبل ایستاد.

نماد‌های بزرگ بازار؛ فولاد، فارس، وبملت، شپنا، کگل، فملی و شتران بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

همچنین ۱۵ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد و نماد‌های خساپا، فملی، شپنا، وتجارت، خودرو، وبملت، بپاس، ونوین، وبصادر و وسالت بیشترین خروج پول را داشتند.

هرچند شاخص برای سومین روز پی در پی ریزش کرد، اما همچنان در میانه دو سطح حمایت و مقاومت ماندگار است. از سوی دیگر، حجم معاملات همچنان پایین است، دیروز ارزش معاملات خرد با کاهش ۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان رسید که پایین‌ترین رقم در ۲ هفته اخیر است؛ بنابراین به نظر نمی‌رسد دامنه نوسان شاخص زیاد شود.

 

منبع: اکو ایران

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.