کد خبر: ۳۰۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس باید به امیدستان تبدیل شود، گفت: امسال حدود ۱۹ هزار مربی پرورشی استخدام می‌شوند.

مخاطب 24- رضامراد صحرایی وزیر آموزش‎وپرورش گفت: معلمان قوی، دانش‎آموزان قوی، کادر و مدیران قوی از جمله عناصری هستند که مدرسه را به یک محیط قوی تبدیل می‌کنند، همچنین مدرسه قوی مدرسه‌ای است که با خانواده‌ها، مساجد، کانون‌ها، ادارات و کارخانه‌ها و صنایع نزدیک خود ارتباط برقرار می‌کند.

وزیر آموزش‎وپرورش افزود: هر مدرسه یک ایران کوچک است و با قوی شدن مدرسه‌هاست که ایران قوی ساخته می‌شود.

او تصریح کرد: در سند تحول بنیادین، مدرسه مسئله مهمی است که به عنوان نقطه اتکای دولت و ملت در پیشرفت و تعالی کشور معرفی می‌شود، قوی شدن یک مدرسه با قوی شدن دانش‌آموزان آن برابر است.

صحرایی با بیان اینکه مدارس باید به امیدستان تبدیل شود، اظهار کرد: کسی که امید داشته باشد و امید در دل او زنده باشد هیچ غیر ممکن و مانعی در راه او وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

او با بیان اینکه مدرسه در یک محله باید تصمیم‌ساز باشد، گفت: باید درب مدارس به سمت محله باز شود، یعنی دانش آموزان، تشکل‌ها و کانون‌های دانش‌آموزی و انجمن‌های دانش‌آموزی حضور مسؤولان در مدارس را پُررنگ کنند.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: مدرسه می‌تواند عامل پیوند، اتحاد، انسجام و هماهنگی بین همه نهادهای فرهنگی، احتماعی و تربیتی شود.

او افزود: سال گذشته بیش از ۱۴ میلیون‌نفر در اردوهای مدارس حضور پیدا کردند که از این تعداد قریب به ۵۰۰ هزار نفر از آن‌ها نیز در اردوهای چندروزه شرکت کردند.

صحرایی با اشاره به اینکه در این دولت موضوع هدایت تحصیلی بسیار جدی گرفته شده است، بیان کرد: تحصیل و  حضور دانش‌آ‌‌موزان در رشته‌ای که در آن علاقه، استعداد وجود دارد بسیار حائز اهمیت است.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه یکی از سیاست‌های ما رونق فنی و حرفه ای و هنرستان‌ها است، عنوان کرد: در سال جاری  ۱۰۰ هزار نفر دانش‌آموزان در هنرستان مشغول تحصیل شدند.

او ادامه داد: یکی از اقدامات مهم در این دولت، ایجاد کتابخانه‌های کلاسی بود که هر کلاس یک کتابخانه داشته باشد، این طرح از روستاها شروع شد و تا کنون بیش از ۲۰ هزار کتابخانه کلاسی راه‌اندازی شده است.

صحرایی با اشاره به اینکه از دیگر طرح‌های مهم آموزش‌وپرورش، طرح نماد است، گفت: طرحی به اسم نماد که به دلیل کرونا به فراموشی سپرده شده بود در این دولت احیا و اجرایی شد و ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در این طرح پایش شدند.

او با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان در مدارس کشور، افزود: در این طرح شاداب‌سازی ۱۰۰ هزار کلاس درس از طریق نوسازی، رنگ‌کاری و... در دستور کار قرار گرفت و همچنان هم ادامه دارد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه مدرسه قوی تضمین کننده کشور قوی است، گفت: امسال حدود 19 هزار مربی پرورشی استخدام می‌شوند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

برچسب ها: رضا مراد صحرایی
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.