کد خبر: ۳۰۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
باغ کتاب تهران به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه برنامه‌هایی از قصه‌خوانی برای کودکان تا نقد و بررسی آثار نوجوانان را برگزار می‌کند.

مخاطب 24 باغ کتاب تهران همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوعی برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌کند. این برنامه‌ها شامل قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، ساخت کاردستی، اوریگامی و نقد شعر و داستان نوجوان است که از روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه آغاز می‌شود و تا روز جمعه ۲۶ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه؛ قصه‌خوانی و اوریگامی

در این روز فروشگاه کتاب کودک و نوجوان باغ کتاب با کتاب‌خوانی، قصه‌خوانی و اوریگامی میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود. در این رویداد که روز چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود، مخاطبان با همراهی تسهیل‌گران، کتاب و قصه می‌خوانند و در کنار هم اوریگامی می‌سازند.

پنجشنبه ۲۵ آبان‌ماه؛ یک روز جذاب برای کتاب‌خوان‌ها

در روز دوم از گرامی‌داشت هفته کتاب و کتابخوانی، برنامه قصه‌خوانی مخصوص پدران و فرزندان در فروشگاه کودک و نوجوان باغ کتاب برگزار می‌شود. همچنین در این روز کودکان با کمک کارشناسان، قصه‌های خود را خلق می‌کنند. این برنامه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در فروشگاه کتاب کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.
در این روز کودکان می‌توانند تجربه متفاوتی از ساخت کتاب را برای خود رقم بزنند. این برنامه مخصوص گروه سنی خردسال و کودک است که در کنار هم ساخت کاردستی کتاب را یاد خواهند گرفت. زمان این رویداد، از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در «پاتوق دخترونه» در ورودی اصلی باغ کتاب اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

همچنین برنامه‌های شعرخوانی، قصه‌خوانی، نمایش عروسکی و اوریگامی با حضور «مصطفی رحمان‌دوست»، شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و «مریم نشیبا»، گوینده رادیو و تلویزیون برپا می‌شود. این برنامه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در ورودی اصلی باغ کتاب تهران اجرا خواهد شد.

تولید کتاب شعر و قصه نوجوانان از دیگر محورهای برنامه هفته کتاب و کتاب‌خوانی در باغ کتاب است. در این برنامه که با حضور چهره‌های شناخته‌شده حوزه داستان‌، قصه، شعر و تصویرسازی نوجوانان برگزار می‌شود، نوجوانان می‌توانند اشعار و داستان‌های خود را در حضور کارشناسان برنامه بخوانند و نقد آن را بشنوند. «اسماعیل امینی»، نویسنده و شاعر و «منوچهر اکبرلو»، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان به عنوان کارشناس در این برنامه حضور خواهند داشت. آثار مطرح‌شده در این برنامه در قالب یک کتاب منتشر خواهد شد.

این برنامه روز پنجشنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در ورودی اصلی باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

جمعه ۲۶ آبان‌ماه؛ اختتامیه رویداد کتاب‌خوانی

باغ کتاب تهران روز جمعه ۲۶ آبان‌ماه میزبان گروه کتاب‌خوانی «بی‌کتاب‌ها» خواهد بود که در آن علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی در کنار هم و به صورت گروهی کتاب خواهند خواند. این برنامه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن شماره ۸ باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

در پایان برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی باغ کتاب، مراسم اختتامیه در روز جمعه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در ورودی اصلی این مجموعه برگزار می‌شود.

در این مراسم یک کتاب شناخته‌شده با حضور نویسنده آن نمایش‌نامه‌خوانی خواهد شد و در ادامه برنامه، شرکت‌کنندگان با حضور یک نویسنده به کتاب‌خوانی خواهند پرداخت.

همچنین به مخاطبانی که از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه از فروشگاه بزرگسال باغ کتاب تهران کتاب خریده و فاکتور آن را در اختیار داشته باشند، به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.