کد خبر: ۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
محمدحسین مقیمی
رئیس ستاد انتخابات کشور از تأمین همه نیازهای تدارکاتی انتخابات هفتم اسفند خبر داد.
به گزارش سایت جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی (تدابیر) محمدحسین مقیمی که در برنامه تیتر امشب شبکه خبر حضور یافته بود، اظهار داشت: تعرفه‌ها و صندوق‌های رأی به استان‌ها و شهرستان‌ها تحویل داده شده است.

معاون وزیر کشور با بیان این‌که «در مقایسه با دوره‌های قبلی انتخابات تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۴۰ درصد افزایش یافته است» ادامه داد: همه احزاب کشور بر حضور پرشور در انتخابات تأکید کردند.

او افزود: با همه نامزد‌ها در استان‌ها جلساتی برگزار و نکاتی درباره پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی و رعایت اخلاق گوشزد شده است.رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: گزارش‌های تخلف درباره انتخابات بسیار کم است و نامزد‌ها به قانون عمل می‌کنند. اگر تخلفی روی دهد به مراجع ذیصلاح اطلاع داده می‌شود.

مقیمی با بیان این‌که «در شرایط خاص منطقه‌ای و بین‌المللی قرار داریم» گفت: دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌خواهند در ایران انتخابات پرشوری برگزار شود و بر این اساس حضور همه در پای صندوق‌های رأی ضروری است.

وی افزود: دستورالعملی که وزیر کشور آن را تهیه کرده به شورای عالی فضای مجازی برای جلوگیری از سوء استفاده نامزد‌ها ارسال شده است که با تصویب این شورا ابلاغ می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۴ نفر واجد شرکت در انتخابات ۷ اسفند هستند و متولدین ۷ اسفند ۱۳۷۶ به قبل می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: به طور میانگین در کشور برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۲۱ نفر و در تهران به ازای هر کرسی ۳۹ نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها