کد خبر: ۳۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
سرپرست معاونت مدیر عامل بانک توسعه تعاون در امور استان‌ها و بازاریابی طی سفر به استان کردستان اعلام داشت پایداری در مسیر تغییر نیازمند تقویت‌های مثبت است.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛کریم میرزاخانی معاون مدیر عامل در امور استان‌ها و بازاریابی که همزمان با سفر رییس جمهور و هیات دولت در استان کردستان حضور یافته بود، با حضور در میز ارتباطات مردمی در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به پاسخگویی درخواست‌های مراجعین پرداخت. حبیب اله عمرانی مدیر شعب استان نیز به همراه تعدادی از همکاران در این برنامه حضور داشتند.
میرزا خانی همچنین در حاشیه سفر خود به استان کردستان از محل ساختمان در حال احداث بانک توسعه تعاون مدیریت شعب استان کردستان بازدید نمود. این ساختمان در زمینی به مساحت ۳۱۰ مترمربع و ۱۸۵۰ مترمربع زیربنا در هفت طبقه شامل زیرزمین، ساختمان شعبه مرکزی و پنج طبقه مدیریت شعب استان می‌باشد که در حال حاضر در مرحله اجرای فونداسیون می‌باشد.
کریم میرزا خانی در ادامه سفر خود به کردستان با همکاران مدیریت شعب، از ساعت ۱۸ الی ۲۲ جلسه‌ای با حضور روسای شعب و کارکنان شعب و کارشناسان مدیریت شعب استان در محل ساختمان مدیریت شعب تشکیل داد. وی در ابتدای سخنان خود خطاب به همکاران گفت: مراقب همدیگر باشید. سرمایه واقعی بانک ما صداقت، صمیمت، ایمان و رفتار شایسته با همکاران و مشتریان بانک است.
میرزاخانی داشتن انگیزه را یکی از سه عنصر کلیدی عملکرد دانست و افزود: عملکرد تابعی از توانایی، انگیزه و فرصت است که عملکرد به توانایی یک فرد یا یک تیم برای انجام کار و فرصت به زمان و موقعیت اطراف کار اشاره دارد. انگیزه زمانی حاصل می‌شود که یک فرد با موقعیت ارتباط برقرار و دلایلی برای انجام کار داشته باشد.
وی در ادامه گفت: انگیزه همچنین مجموع «شدت، جهت و تداوم تلاش» است، «شدت» به میزان تلاش فرد جهت دستیابی به هدفش دلالت دارد، «جهت» اشاره به حوزه‌ای دارد که یک فرد تلاش خود را به آن نقطه یا حوزه متمرکز می‌کند و‌کیفیت تلاش‌های فرد برایش مهم است، «تداوم تلاش یا پشتکار» مورد مهمی است که انگیزش در رفتار سازمانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، و مدت زمانی که یک فرد می‌تواند تلاش خود را برای رسیدن به یک هدف حفظ کند را مورد بررسی قرار می‌دهد.
میرزاخانی افزود: انگیزه یک حالت ذهنی با ثبات نیست و آنچه در حال حاضر به یک کارمند انگیزه می‌دهد ممکن است سال بعد تاثیری روی همان کارمند نگذارد، بنابراین به نظر می‌رسد دو عامل در انگیزش یک فرد نقش دارد، یک جنبه «رفتاری» و جنبه دیگر مربوط به قسمت «شدت، جهت و تداومی» است که شخص در مورد کار انجام می‌دهد که در درون او وجود دارد. همچنین عاملی دیگر وجود دارد که افراد برای برآوردن نیاز‌هایی مانند غذا، سرپناه و یا نیاز‌های پیچیده نیز باعث ایجاد انگیزه می‌شود با این حال به راحتی می‌توان فهمید که انگیزه یک چیز کاملا فردی است.
وی ادامه داد: انگیزه از موضوعاتی است که در رفتار سازمانی بسیار مورد تحقیق قرار گرفته، زیرا توانایی یک مدیر برای تاثیرگذاری بر انگیزه کارکنان می‌تواند مستقیما بر نتیجه سازمان تاثیر بگذارد و نتایج عالی و یا حتی نابودی را بهمراه داشته باشد.
این مقام بانکی خاطر نشان کرد: ضرورت دارد سه اصل انگیزشی کارکنان «پاداش، به رسمیت شناخته شدن و تقویت» توسط مدیران در راستای ایجاد انگیزش در سازمان مورد توجه واقدام قرارگیرد
وی درباره پاداش به عنوان اولین اصل گفت: از آنجا که پاداش به افراد انگیزه می‌دهد و مشوق آن‌ها است، باید بر مبنای عملکرد باشد. پاداش‌ها باید بر مبنای انجام موفقیت‌آمیز کار‌ها و فعالیت‌هایی باشد که به سازمان در رسیدن به اهداف و افزایش بهره‌وری کمک می‌کند. هیچ چیز غیر از موارد بالا شایسته پاداش نیست، نه رتبه و مقام، نه تحصیلات و نه روابط.
میرزاخانی توضیح داد: معیار فقط باید عملکرد باشد. تنها راه پاداش دهی برای کمک به موفقیت سازمان این است که پاداش به طور مستقیم براساس عملکردی تعیین شوند که به کل سازمان کمک می‌کند. سازمان‌هایی که رشد سریعی دارند، عملکرد محور هستند. تنها راه پیشرفت در چنین سازمان‌هایی این است که عالی کار کنند، با همه همکاران به خوبی همسو شوند و به ادامه رشد سازمان کمک کنند. این یعنی رشد وتوسعه که بیانگر به کارگیری مطلوب منابع وتحقق هدف است.
وی درباره به رسمیت شناختن گفت: مدیران، مسئول شناسایی کار‌های خوب افراد هستند. یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌ها در دنیای کار شناخته شدن به سخت‌کوشی و عملکرد عالی است. از سوی دیگر، یکی از بزرگ‌ترین شکایات در دنیای کار وقتی است که افراد برای عملکرد عالی به سختی تلاش می‌کنند و سپس مدیر موفقیت‌های آنان را نادیده می‌گیرد. هرگاه شخصی کاری استثنایی انجام داد که بالاتر و فراتر از الزامات شغل بود یا حتی تلاش خوبی انجام داد مدیر
میرفخرا: باید او را به شکل عمومی و خصوصی به دیگران بشناساند. قاعده این است که: هر چیزی که به رسمیت شناخته شد، تکرار می‌شود که در واقع وظیفه شناسی است. وظیفه‌شناسی، رفتاری است که میزان قابل قبولی از خودکنترلی و نظم و انضباطی را به نمایش می‌گذارد که بیش از حداقل الزامات مورد انتظار آن وضعیت است.
میرزاخانی گفت: توجه داشته باشیم سخت کوشی برای چیزی که برای ما مهم نیست تبدیل به «استرس» می‌شود؛ و سخت کوشی برای چیزی که دوست داریم، «شور وشوق» می‌شود. درارتباط باعملکرد عالی داشتن می‌توان گفت یعنی به چالش کشیدن استاندارد‌های رایج وفراتر ازآن عمل کردن است.
به‌عبارتی یعنی داشتن افراد مناسب که مهم‌ترین دارایی سازمان هستند. یعنی داشتن افراد منظم که نیازی به سلسله مراتب ندارند. یعنی داشتن افکار منظم که نیازی به تشریفات اداری ندارند؛ و وقتی اعمال ما همراه با نظم باشد، دیگری نیازی به کنترل شدن نداریم و وقتی فرهنگی مبتنی بر نظم را با وجدان کاری ادغام کنیم، نوعی قدرت جادویی به دست می‌آوریم که مارا به سمت عملکرد‌های عالی سوق می‌دهد.
وی درباره «تقویت» به عنوان سومین اصل انگیزش گفت: هر آنچه را که تحسین، تایید، شناسایی و تقویت کنید، تکرار می‌شود و اغلب بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌شود. وقتی با تحسین کار افراد، رفتارشان را تقویت می‌کنید، باعث می‌شوید احساس فوق‌العاده‌ای نسبت به خود داشته باشند؛ در نتیجه، مدام به دنبال فرصت‌های جدید برای تکرار همان رفتار هستند تا این تقویت را برانگیزند. پایداری در مسیر تغییر نیازمند تقویت‌های مثبت می‌باشد. چه بسیار برنامه‌های تغییری که در مسیر اجرا بخاطر نبود تقویت‌های مثبت با شکست مواجه شده اند؛ بنابراین سه اصل انگیزشی کارکنان کمک می‌کند تا استاندارد عملکرد در سازمانمان را تعیین کنیم یعنی می‌توانیم با کار‌هایی که مدام به آن‌ها پاداش می‌دهیم و شناسایی و تقویتشان می‌کنیم، رفتار و عملکرد کارکنان‌مان را به سرعت شکل داده، هدایت و ساماندهی کنیم
میرزاخانی در ادامه جسله ضمن بررسی عملکرد استان کرستان با بیان نقاط قوت و ضعف بانک توسعه تعاون استان کردستان، ارائه ۹۱ درصد از تسهیلات بانک در استان به تعاونی‌ها و نسبت ۶۰ درصدی منابع ارزان قیمت به کل منابع را از نقاط مثبت استان برشمرد.
وی گفت: از همه همکاران انتظار می‌رود تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود جهت تعیین تکلیف و وصول مطالبات غیرجاری، جذب منابع بویژه منابع ارزان قیمت و رسیدن به اهداف تعیین شده اهتمام لازم داشته و از مدت زمان باقیمانده تا پایان سال، ضمن هدف گذاری، برنامه ریزی، نظارت و پایش دقیق و مستمر نتایج اقدامات تا حصول به نتیجه ضروری است.
میرزاخانی در حرکت ابتکاری برای اولین بار طی تماس با مدیر عامل بانک شرایطی را فراهم نمود تا مدیر عامل بانک صحبت‌ها، برنامه‌ها و انتظارات و همچنین مراتب قدردانی و سپاس خود را با همکاران استان در میان بگذارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.