کد خبر: ۳۰۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
در آیین گرامیداشت هشتاد و هشتمین سالروز تاسیس بیمه ایران؛
هشتاد و هشتمین سالروز تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران در آیینی ویژه با حضور معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بیمه مرکزی ایران ‏برگزار شد. ‏

به گزارش مخاطب ۲۴به نقل از روابط عمومی بیمه ایران:مراسم هشتاد و هشتمین سالروز تاسیس بیمه ایران، دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲، با حضور دکتر محمدجواد شریف زاده معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکترعلی استاد هاشمی رییس کل بیمه مرکزی ایران و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی ایران، مدیران ارشد صنعت بیمه کشور، مدیران عامل سابق و اسبق بیمه ایران و حسن شریفی رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران ستادی و اجرایی، اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی نمایندگان بیمه ایران، اعضای کانون بازنشستگان، پیشکسوتان، گروهی از بیمه گذاران عمده حقوقی و حقیقی و همکاران شرکت سهامی بیمه ایران در سالن همایش‌های ساختمان مرکزی بیمه ایران شرکت برگزار شد.

در این مراسم که هزاران تن از همکاران نماینده بیمه ایران در سراسر کشور از طریق فضای مجازی و به صورت برخط میهمان و ناظرآن بودند، «طرح تکافل تکمیلی عمر و حوادث کارکنان دولت» به عنوان بزرگترین طرح ملی صنعت بیمه کشور در سال جاری توسط آقایان دکتر شریف زاده معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، استاد هاشمی رییس کل بیمه مرکزی ایران و شریفی رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران و تعدادی از مقامات حاضر در مراسم، رونمایی شد.

بنا به این گزارش، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در این مراسم با آرزوی پیروزی و نصرت برای تمامی مجاهدان راه حق به ویژه مجاهدانی که امروز در فلسطین و لبنان و غزه در حال جهاد در راه خدا هستند یاد و خاطره شهدای بیمه ایران را گرامی داشت و با تبریک سالروز تاسیس بیمه ایران به معاونان و مدیران و کارکنان، به ویژه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بیمه ایران افزود: بیمه ایران، چند ویژگی دارد که این شرکت را نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه متمایز می‌کند. نکته اول سابقه طولانی بیمه ایران است که آن را به درختی تنومند بدل ساخته و بزرگترین سرمایه کشور در صنعت بیمه همین تجربه هشتاد و هشت ساله این شرکت است.

شریف زاده، ویژگی دوم بیمه ایران را بزرگ بودن شرکت، حجم عظیم پورتفوی، برخورداری از منابع انسانی، کارکنان و نمایندگان نخبه و حرفه‌ای شبکه فروش و دارنده بزرگترین منابع سرمایه گذاری دانست و گفت: بیمه ایران جایگاه رفیعی در اقتصاد کشور دارد و همگی ما موظف به حمایت و تقویت آن هستیم تا این درخت پربار را تنومند‌تر کنیم.

معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به گزارش ارائه شده توسط مدیرعامل بیمه ایران در مراسم، مراتب تشکر مقام عالی وزارت، خود و مجموعه معاونت را بابت تمامی تلاش‌های صورت گرفته در این شرکت به ایشان ابلاغ کرد و افزود: در دو سال اخیر، به ویژه، توسط بیمه ایران دستآورد‌های بزرگی حاصل و خدمات بسیار خوبی به مردم کشور ارائه شده است و امیدواریم این راه گشوده شده توسط آقای شریفی و همکاران شان در هیات مدیره و مجموعه بیمه ایران ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: ویژگی بسیار مهمی که بیمه ایران از نظر ما به عنوان وزارت امور اقتصادی و دارایی دارد این است که تنها شرکت بیمه بازرگانی دولت است و دولتی ماند برای اینکه وظیفه دولت بود که یک بازوی توانمند داشته باشد برای خدمت رسانی به مردم در اقصی نقاط کشور؛ به ویژه در جا‌هایی که ممکن است شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی انگیزه‌ای نداشته باشند برای توسعه شعب خود یا ارائه برخی خدمات. مهمترین وظیفه‌ای که ما برای بیمه ایران قائل هستیم، خدمت رسانی به مردم و عدالت گستری است.

دکتر شریف زاده در ادامه با اشاره به خواسته‌های وزیر محترم اقتصاد و دارایی و مجموعه معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از بیمه ایران گفت: نکته اول توسعه محصولات بیمه‌ای و تعریف محصولات جدید، جذاب و قابل دسترسی آسان برای مردم است که دو مزیت مهم دارد؛ هم مجموعه اقتصاد کشور و مردم منتفع خواهند شد و دوم اینکه ضریب نفوذ بیمه در کشور افزایش پیدا خواهد کرد. چرا که واقعیت این است که در حال حاضرضریب نفوذ بیمه در کشور نسبت به وضعیت مطلوب بسیار پایین است و وظیفه صنعت بیمه این است که تمام تلاش خود را برای افزایش آن به کار گیرد.

وی خواسته بعدی وزارت اقتصاد از بیمه ایران و دیگر شرکت‌های بیمه را توسعه بیمه‌های زندگی دانست و افزود: البته در زمینه توسعه بیمه‌های زندگی، در چند سال اخیر نسبت به پنج یا ۱۰ سال گذشته اتفاقات خوبی رخ داده است، اما نسبت به آنچه که مطلوب است خیلی عقب هستیم. مجموعه صنعت بیمه از جمله شرکت بیمه ایران حتما باید در حوزه بیمه‌های زندگی هم محصولات جدید معرفی کنند. مثل محصولات متکی بر تکافل خانواده که بیمه ایران با همت و تلاش مدیرعامل و اعضای محترم هیات مدیره شرکت امروز یکی از آن‌ها را در زمینه «تکافل خانواده» و شامل پوشش‌های زندگی و اشخاص با عنوان «طرح تکافل تکمیلی عمر و حوادث کارکنان دولت» رونمایی خواهند کرد و جای تشکر فراوان دارد و امثال این اقدامات و خلق محصولات جدید در حوزه بیمه‌های زندگی باید توسعه پیدا کند.

معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد، خواسته سوم را بهبود ترکیب پرتفوی بیمه ایران و بزرگ شدن آن خواند و اظهار کرد: بیمه ایران علاوه بر حفظ سهم خود از بازار باید در متنوع ساختن آن نیز تلاش فزونتری داشته باشد.

وی ضرورت توسعه زیر ساخت‌های دیجیتال را از دیگر نکات مهمی دانست که باید به آن توجه جدی مبذول شود وافزود: تلاش‌ها و اقدامات خوبی در این زمینه در حوزه ارتباط با مشتریان و ایجاد اپلیکیشن‌های مناسب دیجیتالی در بیمه ایران صورت گرفته است، اما به اعتقاد ما کافی نیست و باید عقب افتادگی‌ها در این زمینه در صنعت بیمه و حتی صنعت بانکی کشور بسرعت جبران شود. بیمه ایران به عنوان راهبر صنعت بیمه کشور هر مقدار در این زمینه پیشرفت کند به تبع آن صنعت بیمه کشور هم رشد خواهد کرد.

شریف زاده، توجه عمیق‌تر به موضوعاتی، چون اصلاح شیوه سرمایه گذاری‌ها و افزایش بازده سرمایه گذاری ها، تمرکز زدایی و تفویض اختیارات بیشتر به مدیران زیر مجموعه‌های استان‌ها و شهرستان‌ها (به ویژه در حوزه پرداخت خسارت)، ایجاد تسهیلات لازم برای پرداخت با کیفیت و سریع خسارت به مردم که در واقع سهامداران اصلی شرکت دولتی بیمه ایران هستند، گسترش زیر ساخت‌های دیجیتال (ارائه خدمات غیر حضوری)، تقویت مبانی همدلی و همراهی و ... را از دیگر نکات مهمی خواند که انتظار می‌رود به آن‌ها توجه کافی مبذول شود.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان اظهار امیدواری کرد در یک سال و نیم باقیمانده از فعالیت‌های دولت سیزدهم، اقدامات و برنامه‌های خوبی در بیمه مرکزی، صنعت بیمه و به ویژه بیمه ایران رخ دهد.

برچسب ها: بیمه ایران
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی، چاقوکشی در لیگ امید‌های فوتبال! + فیلم title
در یک اتفاق باورنکردنی، عجیب و دلخراش زمین فوتبال در لیگ یک امید‌ها در بازی میان گل‌گهر و فجر محل ضرب و شتم با چاقو شد.
گریم یکتا ناصر و بهناز جعفری در پشت صحنه سریال نیسان آبی title
یکتا ناصر, بعد از جدایی از منوچهر هادی در اولین سریال نمایش خانگی اش بازی کرد. نیسان ابی 2 که تقریبا با همان هنرمندان و بازیگرانش و البته به کارگردانی مسعود اطیابی دو هفته است که پخش شده است.
بعد از پنجاه و سه سال، «رضا موتوری» هنوز جوان است+ عکس title
رضا و دیالوگ‌هایش، رضا و موتورسواری‌هایش، رضا و خشم و خروش‌اش، هنوز که هنوز است «رضا موتوری» پر از شورش است و درد و حسرت. بعد از پنجاه و سه سال، رضا موتوری هنوز جوان است.
همه چیز در مورد Su-۳۵؛ جنگنده سوخوی چند منظوره روسی که ایران می‌خواهد بخرد title
رسانه‌های داخلی و خارجی از نهایی شدن خرید جنگنده روسی سوخو ۳۵ خبر می‌دهند. سردار سید مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع در گفتگو با تسنیم از قطعی شدن ورود بالگرد هجومی میل ۲۸، جنگنده سوخو ۳۵ و هواپیمای آموزشی یاک ۱۳۰ به ایران خبر داده است.
هوش مصنوعی ترسناک، واقعیتی امروزی است title
فرار از گزارش‌ها در مورد هوش مصنوعی (AI) در رسانه‌های امروزی تقریباً غیرممکن است. چه در حال خواندن اخبار یا تماشای یک فیلم باشید، احتمالاً با نوعی هشدار یا وزوز در مورد هوش مصنوعی مواجه خواهید شد.
دخترانی که فرزندان یخی بدنیا می آورند! title
از جمله روش‌هایی که برای بارداری دختران جوان بالای بالاتر از سی سال مطرح شده است فریز کردن تخمک آنان است تا زمانی که تمایل به ازدواج پیدا کردند و به دلایل مختلف به شکل طبیعی قادر به فرزند آوری نبودند بتوانند از این تخمک‌ها جهت باروری استفاده کنند
بازتاب جهانی حرکت جوانمردانه رونالدو در رسانه‌های جهانی title
واکنش ستاره فوتبال دنیا به تصمیم داور بازی پرپسولیس و النصر عربستان سوژه رسانه‌های ورزشی جهان شد. بهترین گلزن فوتبال ملی جهان یک بار دیگر زیبایی فوتبال را نشان داد.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.