کد خبر: ۳۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
تحلیل بورس: بازار سهام در حالی به استقبال واپسین روز‌های پاییز می‌رود که ابهاماتی همچنان بودجه و برجام همچنان بر بازار سهام سنگینی می‌کند.

بازار سهام در حالی به استقبال واپسین روز‌های پاییز می‌رود که ابهاماتی همچنان بودجه و برجام همچنان بر بازار سهام سنگینی می‌کند. حال باید دید مهمترین اخبار تاثیرگذار بر بازار سرمایه امروز چه خبر‌هایی هستند.

سیگنال‌های مهم بورسی امروز
مخاطب ۲۴- تحلیل بورس - عشقی، رئیس سازمان بورس گفته است: تقویت بازار در دستور کار است و بسته ۱۰ بندی کمک به بازار سرمایه در ستاد اقتصادی تصویب شده است. صندوق تثبیت تقویت می‌شود و علاوه بر ردیف بودجه ۱۴۰۱، نزدیک ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع به صندوق تثبیت به شکل نقد و سهم تزریق می‌شود.

 سه دیپلمات غربی در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده‌اند نمایندگان طرف‌های باقی‌مانده در برجام قرار است جمعه دیداری درباره معوق‌کردن مذاکرات وین داشته باشند. یکی از دیپلمات‌های مورد استناد رویترز گفته قرار است مذاکرات از ۲۷ دسامبر (ششم دی‌ماه) از سر گرفته شود. یک دیپلمات دیگر بازه زمانی بین کریسمس و سال نو میلادی را به عنوان زمان از سرگیری مذاکرات مطرح کرده است.

باقری، رییس هیات مذاکره‌کننده ایران گفت: در هفته گذشته و طی مذاکرات در مورد موضوع لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای به دو سند دست پیدا کردیم که این دو سند، دیگر سند به دست آمده در ۲۰ ژوئن (مذاکرات وین ۶) نخواهند بود بلکه دو سند جدید است که براساس مواضع ایران مبنای مذاکراتی خواهد بود که در آینده نزدیک در وین آغاز می‌شود.

تحول در صنعت خودرو؟

فاطمی امین، وزیر صمت گفت: نحوه قیمت‌گذاری باید به گونه‌ای باشد که ساخت داخل مزیت داشته باشد. خودروسازان ۱۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی و ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته داشته‌اند و بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در این صنعت وجود دارد. برنامه‌ای در قالب ۹ محور برای تحول در صنعت خودرو داریم که همه چالش‌ها و راهکار‌های آن را در بر می‌گیرد که این برنامه به زودی منتشر می‌شود.

روز گذشته در بازار‌های جهانی قیمت نفت خام تحت‌تأثیر دو عامل افزایش تقاضا و نیز کاهش ذخایر نفت آمریکا، افزایش یافت. براساس اطلاعات انرژی آمریکا، روز چهارشنبه ذخایر نفت آمریکا ۴٫۶ میلیون بشکه کاهش داشت که رقمی بیش از پیش‌بینی‌های قبلی بود. همچنین اکنون تقاضای نفت رشد زیادی داشته و پالایشگاه‌ها نفت زیادی طلب کردند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که تقریباً رشد ۲۳٫۲ میلیون بشکه در روز در هفته‌های اخیر ثبت شده است.

منبع: اقتصاد ۲۴

برچسب ها: بازار سهام ، برجام ، بورس
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار