کد خبر: ۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳
در سفر مقامات کشوري جبهه تدبير و توسعه ايران اسلامي به استان زنجان در روز جمعه دوم بهمن ماه سال جاري، آقايان مخاطب رئيس شوراي عالي سياستگذاري ، مهندس شريف رئيس شوراي مرکزي و دکتر بالاد مدير روابط عمومي شوراي سياستگذاري به همراه دکتر اکبر پور دبير و تعدادي از اعضاي شوراي مرکزي جبهه استاني زنجان، با آيت الله خاتمي نماينده ولي فقيه و امام جمعه محترم اين استان ديدار کردند.
آيت الله خاتمي با بيان اينکه نظام جمهوي اسلامي ايران نظامي مردم سالار با مشخصه ديني است، به برگزاري
36 انتخابات بزرگ در کشور با وجود تمامي توطئه ها و مشکلات و عبور با قدرت، قاطعيت و صلابت از اين عرصه ها اشاره کردند. نماينده ولي فقيه در استان در ادامه وجود احزاب مختلف با نگرش هاي متفاوت را باعث رشد و بالندگي جامعه دانستند و افزودند اين گونه در تاريخ به ما القاء کرده اند که آب و خاک ايران براي رشد احزاب مناسب نيست. ايشان همچنين به داشتن منشور و پايبندي افراد به آن تأکيد کردند و در ادامه افزودند در کشور ما رشد و بالندگي احزاب اقتضاء مي کند که اول خود و سپس برنامه ها، ايده ها و اهداف شان را تعريف کنند. امام جمعه زنجان همچنين احزاب را به داشتن ميثاق نامه و پايبندي به آن توصيه کردند و با تأکيد مجدد بر داشتن منشور اخلاقي توسط احزاب، غيب، تهمت و سوء ظن را از آفت هاي تهديد کننده آنان دانستند. ايشان آسيب شناسي نسبت به احزاب گذشته را لازم و ضروري دانستند. آيت الله خاتمي در سخنان پاياني خويش عنوان داشتند که معناي اعتدال اين است که ما در اصول ثابت هستيم و به دنبال تحول مي باشيم و ايستايي را براي کشور مرگ مي دانيم.

در ابتداي اين ديدار آقايان مخاطب و شريف در خصوص روند شکل گيري جبهه و فعاليت هاي آن در کشور مطالبي را بيان کرد.

پس از اين ديدار و در ادامه، مقامات کشوري جبهه با حضور در سالن اجتماعات دارالقران زنجان با اعضاي شوراي سياستگذاري و مرکزي استان ديدار کردند. در ابتداي برنامه دکتر اکبر پور دبير جبهه استان، پس از عرض خير مقدم، در خصوص وضعيت و توانمندي هاي استان در زمينه هاي مختلف به ارائه گزارشي اشاره کردند.

مخاطب، رئيس شوراي عالي سياستگذاري به عنوان دومين سخنران برنامه به سابقه فعاليت هاي جبهه در انتخابات رياست جمهوري سال 92 تحت عنوان جبهه حماسه سياسي و اقتصادي ايران اسلامي اشاره کردند و با اشاره به وضعيت فعلي کشور، تلاش براي انتخاب نمايندگان اصلح را از وظايف اصلي اين جبهه در استان و کشور دانستند. ايشان همچنين با اشاره به اينکه آخرين دفتر استاني جبهه در استان زنجان افتتاح شده است، از اعضاي شوراي سياستگذاري و مرکزي استان خواستند تا با توجه به فرصت اندک باقي مانده تا زمان انتخابات در هفتم اسفند ماه سال جاري، فعاليت هاي خود را با شتاب و سرعت بيشتري اجرايي نمايند. مهندس شريف

رئيس ستاد مرکزي انتخاباتي جبهه نيز با اشاره به سوالات حاضران در رابطه با نحوه فعاليت شکل گيري و ستادهاي انتخاباتي جبهه در استان و شهرستان، نامزدهاي مورد حمايت و اقدامات حمايتي توضيحاتي ارائه دادند. شايان ذکر است آقايان مولايي از جامعه نخبگان استان، دکتر لازمي از جامعه صنعت و معدن، دکتر محمدي از جامعه دانشگاهيان، حجت الاسلام شکوري از جامعه روحانيون و کرم زاده از جامعه فرهنگيان استان به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند. در ادامه نيز احکام انتصاب اعضاي شوراي سياستگذاري و مرکزي استان به آن اعطا شد.

در پايان اين سفر يک روزه، دفتر جبهه تدبيرو توسعه استان با حضور مقامات کشوري جبهه افتتاح شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: