کد خبر: ۲۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
افت ۳ هزار واحدی شاخص کل بورس
در روز معاملاتی ۲۳ آذرماه شاخص کل با ۳ هزار واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد رسید

بورس روی مدار سقوط آزاد

مخاطب ۲۴-امروز، بیست و سوم آذر ماه شاخص کل بورس در معاملات با ۳ هزار واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳ هزار واحدی به عدد ۳۴۶ هزار واحد رسید.
همچنین نماد‌های خودرو، شپدیس، شبندر، فملی، خساپا، فولاد و نوری جزو موثرترین نماد‌ها در شاخص بورس بودند که خودرو، فملی و خساپا تاثیر منفی و شپدیس و شبندر و فولاد و نوری تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس گذاشتند.
نماد‌های خودرو، خساپا، شستا، فولاد شبندر، برکت و فملی پرتراکنش‌های بازار بودند.

همچنین مطابق پیغام نهاد ناظر؛ نماد معاملاتی شرکت بهنوش ایران (غبهنوش) با توجه به اتمام دوره توقف مربوط به ظن دستکاری بازار (مبتنی بر اطلاعات یا معاملات) با محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله است و نماد معاملاتی شرکت فرآورده‌های نسوز آذر (کاذر) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب با محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله است. نماد معاملاتی شرکت سایراشخاص بورس انرژی (انرژی ۳۱) نیز با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف شد و نماد معاملاتی شرکت‌های بین المللی توسعه ساختمان (ثاخت)، لعابیران (شلعاب) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله هستند. همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های قند نیشابور (قنیشا)، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر)، حق تقدم استفاده نشده شرکت کارت اعتباری ایران کیش (رکیشح) با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله هستند.
بیشترین افزایش در نماد‌های معاملاتی مربوط به نماد شاملا، خموتور، غبهنوش، کسرام، فاذر، بالبر، شپاکسا و بیشترین کاهش قیمت نیز شامل نماد‌های کماسه، غدام، سبجنو، لخزر، ختور، غشصفا و خاذین بوده است.
در معاملات امروز شپدیس، شبندر، فولاد نوری، شپنا، پارسان، و شفن بیشترین افزایش ارزش را در بازار داشتند و شرکت‌های کخاک، فسازان ما، غپینو، ولساپا، شاملا، شسینا و زپارس افزایش سرمایه بازار را از آن خود کردند.
امروز نماد‌های کمند، پارند، افران، فردا، یاقوت، سپر و کسان پرتقاضاترین نماد‌های بازار بودند و دپارسح، افران، وسخور، خنصیر، وسخراج، غاذر و کارین بیشترین عرضه سهام را دارند.
در معاملات فرابورس امروز نیز شاخص کل بورس با ۵۶ واحد کاهش به ۱۶ هزار و ۶۰۰ واحد رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار