کد خبر: ۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۷
دکتر حمیدرضا عربی از جمله چهره هایی است که در هر دو حوزه سیاست و ورزش دارای سوابق ارزشمند دانشگاهی و اجرایی است. در حال حاضر تنها فردی از ایران است که در هیأت رئیسه سبک سوپر کیک بوکسینگ عضویت دارد. در ادامه صحبت های ایشان را در رابطه با مسائل مهم مرتبط با ورزش و سیاست با هم می خوانیم:

دکتر حمیدرضا عربی بزرگترین سرمایه ی کشور را منابع انسانی بالاخص نیروی جوان دانست و به نقش مجلس در انتشار و گسترش موفقیت های ورزشی تاکید کرد.

وی گفت: ما مجلسی را خوب می دانیم که متشکل از متخصصین هر رشته باشد. دکتر عربی افزود:انتظار داریم در مجلس آینده ورزشکارانی وارد مجلس شوند که علاوه بر تخصص ورزشی دارای علم سیاسی هم باشند.وی گفت: عدم حمایت از کانون ورزشکاران باعث ناراحتی و نارضایتی این قشر می شود. به طوری که ما با از دست دادن استعداد های ورزشی رو به رو هستیم. دکتر حمیدرضا عربی گفت:من معتقدم اگر یک وزیر کارآمد در دولت و وزارت ورزش و جوانان که اگر خود نیز از جامعه ورزش باشد می تواند موفق باشد. وی در خصوص بودجه وزارت ورزش نیز گفت: این بودجه اندک است اما یک مدیر لایق به فردی می گویند که با کمبود بودجه نیز بتواند کارآمد باشد.

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه نقد نمایندگان مجلس نیز گفت: نقد در مجلس همانطور که رهبری نیز تاکید دارد باید منصفانه باشد به گونه ای که اگر نقدی بر دولت داریم هم نقاط مثبت و هم منفی بیان شود.

  دکتر عربی در خصوص حضور بانوان در استادیوم های ورزشی هم گفت: در حال حاضر نظر بنده این است که ما نمی توانیم حضور بانوان را تایید کنیم چون مشکل فرهنگی داریم. حضور خواهران در فضای محدود و بسته نسبت به استادیوم آزاد و باز بهتر است.

وی به اهمیت ورزش بانوان نیز اشاره کرد و افزود در مسابقات جهانی بانوان با توجه به رعایت پوشش اسلامی عملکرد خوبی داشتند. دکتر عربی همچنین نظر خود را در خصوص تغییر و تحول در مجلس چنین بیان کرد: امیدواریم در درون مجلس تحول و خانه تکانی شود.

 وی افزود: معتقدم کسانی که چند دوره در مجلس بوده اند انگیزه و رغبت کافی ندارند و این مورد هم شامل اصولگرا و هم اصلاح طلب می شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها