کد خبر: ۲۶۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.

مخاطب 24-دپانزدهمین دوره ازمسابقات عکاسی نجوم با مشارکت بیش از۴ هزار عکاس از ۶۴ کشور جهان برگزار شد. در همین راستا رصدخانه سلطنتی گرینویچ که مسئولیت برگزاری این رویداد را بر عهده دارد به‌تازگی برندگان این دوره را در دسته‌های کهکشان‌ها، شفق‌های قطبی، ماه، خورشید، مردم و فضا، سیاره‌ها، دنباله‌دارها و سیارک‌ها، مناظر آسمان و ستارگان و سحابی‌ها معرفی کرد.

برندگان مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳

مارسل درچسلر، خاویر استروتنر و یان سنتی با ثبت تصاویری از رنگین‌کمان آبی بزرگ در کنار کهکشان آندرومدا توانستند جایزه برتر این دوره را از آن خود کنند. گفتنی است آندرومدا به‌عنوان نزدیک‌ترین کهکشان مارپیچی به کهکشان راه شیری شناخته می‌شود.

مسابقه عکاسی نجوم سال 2023

دو پسر ۱۴ ساله از چین نیز در این مسابقه با ثبت تصاویری از سحابی مرغ دونده توانستند جایزه عکاس جوان را دریافت کنند.

مسابقه عکاسی نجوم سال 2023

ادواردو شابرگر پوپو نیز یکی دیگر از برندگان این دوره محسوب می‌شود. این عکاس توانست در دسته خورشید، یک عکس جذاب از این ستاره غول‌پیکر منظومه شمسی را به ثبت برساند و جایزه این دوره را به خود اختصاص دهد.

مسابقه عکاسی نجوم سال 2023

ویکاس چاندر با ثبت یک تصویر از یک کشتی به گل نشسته در ساحل اسکلت در نامیبیا توانست جایزه بخش مردم و فضا را از آن خود کند.

مسابقه عکاسی نجوم سال 2023

یک عکاس با ثبت عکسی خیره‌کننده از بخش Angel An پدیده بسیار نادر sprites توانست جایزه بخش آسمان نماها را دریافت کند.

مسابقه عکاسی نجوم سال 2023

در ادامه می‌توانید سایر تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجومی سال ۲۰۲۳ را مشاهده کنید:

برچسب ها
ارسال نظرا‌ت
پربازدیدها