کد خبر: ۲۶۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹
ورود و خروج پول‌های حقیقی با بازار اوراق بهادار تهران
چند سالی است که در بازار سرمایه بحث ورود و خروج پول‌های حقیقی و حقوقی بر سر زبان‌ها افتاده است و این موضوع همچنان برای خیلی از افراد و فعالان بازار از جذابیت بالایی برخوردار است.

مخاطب 24- برای محاسبه خالص ورود و خروج پول حقیقی از بازار یا نماد، تعداد حجم فروش رفته توسط حقیقی‌ها را در مقابل حجم خریداری شده توسط همین گروه مورد بررسی قرار می‌دهند.

برای محاسبه خالص ورود و خروج پول حقیقی از بازار یا نماد، تعداد حجم فروش رفته توسط حقیقی‌ها را در مقابل حجم خریداری شده توسط همین گروه مورد بررسی قرار می‌دهند. ورود و خروج پول در شش ماه اول سال ۱۴۰۱  طبق اطلاعات دریافت شده از سایت مدیریت فناوری بورس تهران و صرفاً برای نمادهای بورسی در طول شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ به ترتیب از فروردین ماه ۱۴۰۱ تا پایان شهریور ماه این سال خالص ارقام خارج شده به شرح جدول ارائه شده است که بیشترین خروج پول در نیمه اول سال ۱۴۰۱ در خرداد ماه رقم خورده است و با خروج بیش از ۶ هزار و ۷۶۳ میلیارد تومان خالص پول‌های حقیقی از نمادهای بورسی بازار اوراق بهادار تهران ثبت گردیده و کمترین میزان هم مربوط به فروردین ماه این سال است که رقم ۲۲۶ میلیارد تومان خروج پول حقیقی‌ها را به خود گرفته است. مجموع پول خارج شده در نیمه اول سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۹ هزار و ۱۴۴ میلیارد تومان بوده است.ورود و خروج پول در شش ماه اول سال ۱۴۰۲این اتفاق برای نیمه اول سال ۱۴۰۲ نیز رخ داده است (البته این آمار تا ۲۱ شهریور ماه سال جاری است و هفته پایانی شهریور ماه در آن قرار ندارد.) در این مدت (شش ماه ابتدایی سال جاری) رقمی که از بورس تهران توسط افراد حقیقی از بازار خارج شده است به میزان ۲۳ هزار و ۹۲۳ میلیارد تومان بوده است که این میزان خروج پول از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه رخ داده است و بازار در فروردین ماه سال جاری بیش از ۶ هزار و ۴۹ میلیارد تومان ورود پول حقیقی را به خود دید که می‌تواند با کسر ورود پول حقیقی‌ها در فروردین ماه از خروج این افراد در ماه‌های بعدی به رقم ۱۷ هزار و ۸۷۴ میلیارد خالص خروج پول‌های حقیقی در این بازده زمانی برسیم. این موضوع نشان می‌دهد که بازار نیمه اول سال ۱۴۰۱ همچنان درگیر بحران ۹۹ بود و پس از یک سال در ابتدای سال ۱۴۰۲ کمی امید به بازار بورس تهران برگشت. که خالص ورود بیش از ۶ هزار میلیارد تومانی افراد حقیقی به بازار خود گواه این موضوع است و این رقم در یک سال و نیم گذشته از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا شهریور ماه ۱۴۰۲ به عنوان بیشترین ورود پول‌های حقیقی به بازار بوده. اما با اتفاقات اردیبهشت ماه بازهم تکرار بی اعتمادی در بازار به اوج خود رسید. حال باید دید که هفته‌های آینده باز هم شاهد ورود پول‌های حقیقی به بازار خواهیم بود و نیمه دوم سال جاری همچون سال قبل بی رمق خواهد بود یا شاهد تغییراتی در بازار سرمایه کشورمان هستیم.

منبع: اکو ایران 

برچسب ها: پول بازار
آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
امین میرزازاده طلا گرفت title
در حالی که همه نگاه‌ها به وزن ۱۳۰ کیلو کشتی فرنگی قهرمانی جهان بود امین میرزازاده توانست به مدال طلا دست پیدا کند
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
اخبار لحظه‌ای از حضور تیم النصر و ستارگانش در ایران title
کریستین رونالدو، سادیو مانه و هم‌تیمی‌هایش تا ساعاتی دیگر پا به تهران خواهند گذاشت تا مهیای یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های تاریخی مقابل نماینده ایران شوند.
برگزیده
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.
نگاهی به ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران title
خودروسازان داخلی با فیس لیفت توانستند محصولات قدیمی خود در قالب محصول جدید به بازار عرضه کنند. در ادامه با ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران آشنا می‌شویم.
فرصت مهاجرت برای رانندگان title
رییس اتحادیه شرکت های مسافربری از بالا رفتن تقاضای دریافت گواهینامه پایه یک برای مهاجرت خبر داد.