کد خبر: ۲۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸
مدیرعامل بانک توسعه تعاون در اولین جلسه کمیته بهره وری بانک توسعه تعاون که با حضور اعضای هیات عامل و برخی مدیران و روسای ادارات تشکیل شد، گفت: در بعد اقتصاد کلان موضوع «بهره وری»به عنوان نقطه ضعف بنگاه های اقتصادی ایران محسوب می شود.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاونمحمد شیخ حسینی افزود: بهره وری از دو مولفه «کارایی» و«اثربخشی» تشکیل شده است. کارایی به معنای اجرای درست کار و اثربخشی به معنای کارخوب انجام دادن است.
وی افزود:بهره وری موضوعی مدیریتی است که نیاز به برنامه ریزی در سطح کلان سازمان دارد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد: افزایش مستمر سهم از کیک بازار پولی یکی از راهبردهای اصلی ماست و با توجه به ظرفیت های مالی و اقتصادی محیط بیرونی ، بخصوص بخش تعاون و همچنین توانمندی همکاران و محیط داخلی بانک می توان سهم بانک توسعه تعاون را از منابع و مصارف صنعت بانکی و در بین بیش از ۳۰ بانک و موسسه اعتباری کشور، به بیش از ۳ درصد رساند .
شیخ حسینی بیان کرد:افزایش بهره وری از مطالبات مورد تاکید مقام معظم رهبری از مدیران دولتی ، دغدغه های ریاست محترم جمهور ، وزیر محترم و جزو اولویت ها در اسناد بالادستی به حساب می آید. به دلیل اهمیت موضوع یکی از راهبردهای بانک توسعه تعاون بر موضوع بهره وری قرار گرفته است.
به گفته وی، تدوین سند تحول استراتژیک بانک و استراتژی های هفت گانه بانک با مشورت نخبگان و صاحبنظران تدوین شده است. «بهره وری» جایگاه منحصر به فردی در این راهبردها دارد و به نوعی دستیابی به شش استراتژی سال جاری با بهره وری قابل دستیابی است.
وی با بیان اینکه استراتژی ها ی تعیین شده به عنوان نقطه مطلوب، دست یافتنی هستند،گفت: توسعه ای بودن بانک به عنوان یک مزیت محسوب می شود و ما باید از این مزیت در جهت خدمت به جامعه هدف با تمرکز بر بخش تعاون و بنگاه های کوچک و متوسط استفاده کنیم.
شیخ حسینی اعلام کرد: بهره وری در بانک توسعه تعاون به معنای زیان ده نبودن بانک ، افزایش مستمر سرانه منابع و مصارف به ازای شعبه و نیروی انسانی در بانک و در مقایسه با میانگین صنعت بانکداری ،تعادل بخشیدن بین مصارف و منابع تحقق صددرصدی اهداف و برنامه های عملیاتی بانک در راستای عمل به تکالیف بانک در حوزه های حمایت از تعاونی ها ، بنگاهای کوچک و متوسط و انجام رسالت های اجتماعی است.
وی افزود:فعالیت بانک در حوزه اشتغال و حمایت از تولید و اشتغال نشان از عملکرد بیش از 90 درصدی دارد که از پیشرو بودن بانک توسعه تعاون حکایت دارد.
شیخ حسینی با تقدیر از تشکیل کمیته بهره وری در بانک توسعه تعاون گفت:برای دستیابی به شاخص های بهره وری و تحول در بانک نیاز به کار جمعی و روحیه تعاون و همدلی در همه سطوح و بسیج امکانات و منابع و همسو بودن همه ارکان و واحدهای ستادی و اجرایی بانک در جهت تحقق استراتژی ها می باشد.
در این نشست هر یک از اعضای کمیته به بیان نقطه نظرات خود حول محور «بهره وری» پرداختند.

 
آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
امین میرزازاده طلا گرفت title
در حالی که همه نگاه‌ها به وزن ۱۳۰ کیلو کشتی فرنگی قهرمانی جهان بود امین میرزازاده توانست به مدال طلا دست پیدا کند
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
اخبار لحظه‌ای از حضور تیم النصر و ستارگانش در ایران title
کریستین رونالدو، سادیو مانه و هم‌تیمی‌هایش تا ساعاتی دیگر پا به تهران خواهند گذاشت تا مهیای یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های تاریخی مقابل نماینده ایران شوند.
برگزیده
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.
نگاهی به ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران title
خودروسازان داخلی با فیس لیفت توانستند محصولات قدیمی خود در قالب محصول جدید به بازار عرضه کنند. در ادامه با ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران آشنا می‌شویم.
فرصت مهاجرت برای رانندگان title
رییس اتحادیه شرکت های مسافربری از بالا رفتن تقاضای دریافت گواهینامه پایه یک برای مهاجرت خبر داد.