کد خبر: ۲۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
گروه استان‌ها- فرماندار ویژه شهرستان ری با تأکید بر اینکه شرکت‌های بزرگ ری به سیستم پایش آنلاین مجهز شدند گفت: با توجه به فضای پیرامونی امکان اجرای طرح‌های کاهش آلودگی هوا در ری وجود دارد و اقدامات بازدارنده در کاهش آلودگی تأثیرات خوبی داشته است.

حسین توکلی کجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به معضل آلودگی هوا در شهرستان ری اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس آمار موجود شاخص‌های آلایندگی در ری بالاست و با توجه به آغاز فصل سرما آلودگی هوا مهمترین معضل شهرستان ری محسوب می‌شود اما حل مشکلات زیست‌ محیطی و آلودگی هوا عزم ملی می‌خواهد و در سطح کلان باید تصمیم‌گیری شود.

وی با اشاره به ممنوعیت استفاده از مازوت در کارخانه سیمان تهران و نیروگاه ری افزود: در راستای کاهش آلودگی هوا در حوزه محیط‌ زیست اقدامات خوبی صورت گرفته و شرکت‌های بزرگ به سیستم پایش آنلاین مجهز شدند و همچنین با برخی واحدهای صنعتی که نسبت به رعایت مسائل زیست‌ محیطی بی‌توجه بودند اقدامات بازدارنده اجرایی شده که در کاهش آلودگی تأثیرات خوبی داشته است.

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه با بیان اینکه مطالبه محیط‌ زیستی در اولویت قرار دارد گفت: در دو ساله اخیر هیچ گونه مجوز فعالیت صنعتی بدون پیوست زیست‌ محیطی صادر نشده و با پیگیری‌های صورت گرفته و مصوبه هیئت‌ وزیران استفاده از سوخت مازوت در ری ممنوع شده است.

معاون استاندار تهران در پایان با تأکید بر اینکه حق مردم ری در کاهش آلودگی هوا خوب ادا نشده خاطرنشان کرد: ری با توجه به فضای پیرامونی امکان اجرای طرح‌های کاهش آلودگی هوا را دارا است اما تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته و در حال حاضر نیز پارکینگ اتوبوس‌های شرکت واحد شهر تهران در مرکز شهرری قرار دارد که در نهایت باعث افزایش آلودگی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار